Kremlin wil nog niks kwijt over behandeling terreurverdachten
MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Kremlin wil nog niks kwijt over de mogelijk hardhandige behandeling van verdachten die zijn opgepakt na de terreuraanslag van afgelopen vrijdag. "Ik laat deze vraag onbeantwoord", reageerde een regeringswoordvoerder.
In Russische media verschenen beelden van vier verdachten die na de bloedige aanslag in een concerthal voor de rechter verschenen. Een van de mannen zat in een rolstoel, een ander had verband over zijn oor. Ook is er een man met een opgezwollen gezicht. Hij oogt gedesoriënteerd.
Op sociale media circuleren beelden van de vermeende zeer hardhandige ondervraging van de mannen, maar daarvan is de echtheid nog niet vastgesteld. Russische media hebben bericht dat de vier uit Tadzjikistan komen. De verantwoordelijkheid voor de aanslag is opgeëist door een tak van terreurorganisatie IS. Door de aanslag van vrijdag vielen meer dan 140 doden.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
5 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
8 uur geleden