Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin wil nog geen vredesgesprekken voeren

Kremlin wil nog geen vredesgesprekken voeren

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland ziet op dit moment nog geen basis voor vredesgesprekken met Oekraïne. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov verwierp de suggestie van de Duitse bondskanselier Olaf Scholz dat Rusland en Oekraïne binnenkort op een conferentie konden praten over een einde aan de oorlog.

"Wat betreft een vreedzame oplossing van het conflict in Oekraïne zijn er nog geen tastbare contouren in zicht", zei Peskov. Scholz sprak afgelopen week met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zei dat dit "het moment" is om te praten over hoe beide landen sneller tot een vrede kunnen komen. "Er komt zeker nog een vredesconferentie", zei de bondskanselier. "En de Oekraïense president en ik zijn het erover eens dat Rusland daar bij moet zijn."

Zelensky en een aantal Europese leiders laten zich steeds vaker uit over hoe vrede eruit zou kunnen zien. Dat heeft ook het Kremlin opgemerkt. "Maar we horen nog niks van het land dat dit proces aanstuurt", zei Peskov, die daarmee doelde op de Verenigde Staten.

Eisen

Rusland heeft eerder gezegd dat het best vrede wil, maar verbindt daar altijd eisen aan die onacceptabel zijn voor Oekraïne. Kyiv zou in feite al het door de Russen veroverde land moeten opgeven en moeten afzien van een NAVO-lidmaatschap. Zelensky wil juist dat Rusland al het Oekraïense grondgebied teruggeeft, inclusief de in 2014 geannexeerde Krim.

De Oekraïense president heeft aangegeven dat de inval in de Russische regio Koersk deels bedoeld is om een betere onderhandelingspositie te creëren bij toekomstige gesprekken.

Meer uit Buitenland

Israël noemt opschorten onderzoeksprogramma EU ongerechtvaardigd

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft verbolgen gereageerd op het voorstel van de Europese Commissie om de wetenschappelijke samenwerking met Israël deels stop te zetten. Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken noemt dat plan "verkeerd, spijtig en ongerechtvaardigd".

1 uur geleden
Brussel wil onderzoeksprogramma met Israël deels stopzetten

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie stelt voor om het onderzoeksprogramma Horizon deels op te schorten met Israël, laat ze maandag weten. Dit wil ze omdat Israël zich niet houdt aan de afspraken over mensenrechten in het associatieverdrag tussen de EU en Israël. EU-lidstaten moeten nog instemmen met het voorstel.

2 uur geleden
Ook Duitsland opent luchtbrug voor hulp aan Gazastrook

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering zet samen met Jordanië een luchtbrug op voor humanitaire hulp voor de door Israël afgegrendelde Gazastrook. Dit maakte regeringsleider Friedrich Merz bekend na overleg met het veiligheidskabinet. Eerder had Spanje al gezegd hulp vanuit de lucht te gaan droppen. Jordanië doet dat al.

3 uur geleden
Bende in Nigeria doodt gijzelaars ondanks betaling losgeld

LAGOS (ANP/AFP) - Bendeleden in Nigeria hebben 33 gijzelaars gedood hoewel het losgeld voor hun vrijlating was betaald. Onder de ontvoerde inwoners van het dorpje Banga in het noordwesten van het Afrikaanse land waren drie zwangere vrouwen.

4 uur geleden
Spanje wil via lucht voedsel leveren aan Gaza

MADRID (ANP/AFP) - Spanje wil deze week via de lucht 12 ton voedsel leveren aan de Gazastrook. Premier Pedro Sánchez zegt daarmee te willen helpen om de hongersnood onder de Palestijnse bevolking te verhelpen.

5 uur geleden
Trump ziet echte hongersnood in de Gazastrook

GLASGOW (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is er hongersnood in de door Israël afgegrendelde Palestijnse Gazastrook. Hij zei zich te baseren op tv-beelden: "Dat is echte hongersnood, dat zie ik, en dat kun je niet veinzen." Hij beloofde het opzetten van voedselcentra, samen met andere landen en organisaties, zonder veel details te geven.

5 uur geleden
President Egypte doet dringende oproep aan Trump over Gaza

CAÏRO (ANP/AFP) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi heeft in een video een dringende oproep gedaan aan zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump om onmiddellijk een einde te maken aan de strijd in de Gazastrook en hulpgoederen toe te laten. Trump is volgens Al-Sisi in staat om de oorlog te stoppen, hulp te laten komen en een einde te maken aan het lijden".

6 uur geleden