Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin wil niets kwijt over Amerikaan Tucker Carlson in Rusland

Kremlin wil niets kwijt over Amerikaan Tucker Carlson in Rusland

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Kremlin heeft terughoudend gereageerd op berichten dat de bekende Amerikaanse presentator Tucker Carlson in Rusland is. "Er komen veel buitenlandse journalisten naar Rusland", reageerde een regeringswoordvoerder op vragen over Carlson.

Een ingewijde zegt tegen persbureau Bloomberg dat het Kremlin nog nadenkt over een mogelijk interview van president Vladimir Poetin door de Amerikaan. Daar zou intern over worden gediscussieerd.

Russische media berichten dat Carlson zaterdag arriveerde in Moskou. De krant Izvestia publiceerde een filmpje van de Amerikaan. Die vertelt dat hij de stad en de inwoners beter wil leren kennen. Carlson krijgt ook een vraag over een mogelijk interview met Poetin. "We zien wel", reageert hij. The Moscow Times schrijft dat niet duidelijk is of de 54-jarige mediapersoonlijkheid beseft dat hij wordt gefilmd.

Trump

De conservatieve Carlson behoort tot de bekendste en meest omstreden mediafiguren in de Verenigde Staten. Hij had jarenlang een zeer goedbekeken programma op Fox News, maar werd vorig jaar plotseling ontslagen. Amerikaanse media schreven destijds dat "zeer aanstootgevende" privéberichten van Carlson daar een rol bij speelden.

De presentator interviewde later nog oud-president Donald Trump. Die heeft ook gezegd dat hij Carlson zou overwegen als zijn running mate, de persoon die vicepresident wordt als hij de verkiezingen wint. De presentator heeft op zijn beurt steun uitgesproken voor Trump en vraagtekens gezet bij de Amerikaanse steun voor Oekraïne. De Russische staatstelevisie heeft veelvuldig beelden van Carlson uitgezonden.

De woordvoerder van het Kremlin wilde publiekelijk niet ingaan op berichten dat de Amerikaan mogelijk Poetin komt interviewen. "We hebben niets aan te kondigen over interviews van de president aan buitenlandse media."

Meer uit Buitenland

Iraanse oud-kroonprins: bereid je voor om steden in te nemen

TEHERAN (ANP/AFP) - De in de VS gevestigde Iraanse dissident en voormalig kroonprins Reza Pahlavi heeft Iraniërs opgeroepen tot meer protest. "Ons doel is niet langer om alleen de straten op te gaan; het doel is om ons voor te bereiden op het innemen en behouden van de stadscentra", aldus de criticus van het regime op sociale media. Pahlavi voegde eraan toe dat hij denkt "in de nabije toekomst" te kunnen terugkeren naar Iran.

2 uur geleden
Protesten in Minneapolis bij hotels waar ICE mogelijk verblijft

MINNEAPOLIS (ANP) - In de Amerikaanse stad Minneapolis zijn vrijdagavond (lokale tijd) protesten uitgebroken bij zeker twee hotels, meldt een verslaggever van CNN. De demonstranten vermoeden dat agenten van de immigratiepolitie (ICE) in die hotels verblijven, aldus de zender. Volgens een verslaggever zijn het de "hevigste protesten tot nu toe". In Minneapolis wordt al enkele dagen gedemonstreerd.

4 uur geleden
Zeldzaam exemplaar eerste Supermancomic verkocht voor 15 miljoen

NEW YORK (ANP) - In New York is een zeldzaam exemplaar van een comic uit 1938 van Superman verkocht voor 15 miljoen dollar (zo'n 13 miljoen euro). Volgens Amerikaanse media is het een recordbedrag dat is neergeteld voor een oud stripboek. De strip, met als titel Action Comics No. 1, lag in 1938 in de winkel voor 10 dollarcent.

4 uur geleden
Noord-Korea zegt drone uit Zuid-Korea te hebben neergehaald

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea meldt zaterdag dat er afgelopen zondag een Zuid-Koreaanse "observatiedrone" door hun luchtruim vloog. De drone schond volgens Pyongyang de soevereiniteit van Noord-Korea en is neergehaald, aldus staatszender KCNA. Op foto's die staatspersbureau KCNA deelt, zijn brokstukken van een drone te zien. Zuid-Korea ontkent het nieuws en zegt niet te werken met het type drone dat is afgebeeld.

7 uur geleden
Astronauten NASA nog zeker enkele dagen in ISS

WASHINGTON (ANP) - Het duurt nog zeker tot woensdag voordat vier astronauten met een SpaceX-capsule vanuit het Internationale Ruimtestation (ISS) terugkeren naar de aarde. Het eerst mogelijke vertrekmoment is woensdagavond om 23.00 uur (Nederlandse tijd), laat de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA weten. Of de bemanning van Crew 11 dan ook daadwerkelijk kan vertrekken, hangt van de weersomstandigheden af.

7 uur geleden
Nationale Opera VS vertrekt uit Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Nationale Opera van de Verenigde Staten vertrekt uit het Kennedy Center in Washington. In een verklaring, die vrijdag als eerste naar buiten werd gebracht door The New York Times, laat de Nationale Opera weten "te streven naar een vroegtijdige beëindiging van de samenwerking" met het centrum. Het centrum was sinds 1971 de thuisbasis van de Nationale Opera.

7 uur geleden
Australische premier waarschuwt voor extreem weer en bosbranden

SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - De Australische premier Anthony Albanese waarschuwt zaterdag voor "extreem en gevaarlijk" weer en "bosbranden in meerdere staten". In deelstaat Victoria is zaterdag de noodtoestand afgekondigd om de hulpdiensten meer bevoegdheden te geven bij het blussen van bosbranden. Zeker 130 gebouwen in die staat zijn in vlammen opgegaan.

9 uur geleden