Kremlin wil niets kwijt over Amerikaan Tucker Carlson in Rusland
MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Kremlin heeft terughoudend gereageerd op berichten dat de bekende Amerikaanse presentator Tucker Carlson in Rusland is. "Er komen veel buitenlandse journalisten naar Rusland", reageerde een regeringswoordvoerder op vragen over Carlson.
Een ingewijde zegt tegen persbureau Bloomberg dat het Kremlin nog nadenkt over een mogelijk interview van president Vladimir Poetin door de Amerikaan. Daar zou intern over worden gediscussieerd.
Russische media berichten dat Carlson zaterdag arriveerde in Moskou. De krant Izvestia publiceerde een filmpje van de Amerikaan. Die vertelt dat hij de stad en de inwoners beter wil leren kennen. Carlson krijgt ook een vraag over een mogelijk interview met Poetin. "We zien wel", reageert hij. The Moscow Times schrijft dat niet duidelijk is of de 54-jarige mediapersoonlijkheid beseft dat hij wordt gefilmd.
Trump
De conservatieve Carlson behoort tot de bekendste en meest omstreden mediafiguren in de Verenigde Staten. Hij had jarenlang een zeer goedbekeken programma op Fox News, maar werd vorig jaar plotseling ontslagen. Amerikaanse media schreven destijds dat "zeer aanstootgevende" privéberichten van Carlson daar een rol bij speelden.
De presentator interviewde later nog oud-president Donald Trump. Die heeft ook gezegd dat hij Carlson zou overwegen als zijn running mate, de persoon die vicepresident wordt als hij de verkiezingen wint. De presentator heeft op zijn beurt steun uitgesproken voor Trump en vraagtekens gezet bij de Amerikaanse steun voor Oekraïne. De Russische staatstelevisie heeft veelvuldig beelden van Carlson uitgezonden.
De woordvoerder van het Kremlin wilde publiekelijk niet ingaan op berichten dat de Amerikaan mogelijk Poetin komt interviewen. "We hebben niets aan te kondigen over interviews van de president aan buitenlandse media."
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt de oorlog tegen Iran een "historisch keerpunt". Volgens het Israëlische staatshoofd, dat in de praktijk een vooral ceremoniële rol heeft, moet het Westen "iedere poging om Hezbollah uit te roeien steunen", zegt hij in een interview met persbureau AFP. "Ze moeten begrijpen dat als je iets wilt bereiken, je soms een oorlog moet winnen."
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In de oorlog tegen Iran zijn circa 200 Amerikaanse militairen gewond geraakt. Dat meldt een woordvoerder van de Amerikaanse strijdmacht. Meer dan 180 van hen zouden inmiddels weer hersteld zijn, tien van hen zijn nog "ernstig gewond", aldus de zegsman.
56 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Canada, Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben hun zorg uitgesproken over het oplaaiende geweld tussen Israël en Hezbollah in Libanon. In een gezamenlijke verklaring roepen de regeringen de strijdende partijen op een "duurzame politieke oplossing" te vinden en vragen zij om "onmiddellijke de-escalatie".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Italië, Frankrijk en zeven andere landen hebben Brussel gewaarschuwd voor de milieurisico's rond de Russische lng-tanker die stuurloos op de Middellandse Zee dobbert. Dat meldt persbureau Reuters, dat inzage had in de brief die de landen stuurden naar de Europese Commissie. Daarin roepen de landen de Europese Unie op snel actie te ondernemen.
2 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - De Afghaanse hoofdstad Kabul is opnieuw getroffen door luchtaanvallen uit Pakistan, melden de Taliban. Meerdere burgers zouden zijn gedood.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn het erover eens dat de focus van de Europese Unie in de oorlog in Iran moet liggen op de-escalatie en de vrijheid van scheepvaart. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering van de ministers in Brussel. "Europa heeft geen belang bij een eindeloze oorlog."
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw bondgenoten opgeroepen zich te melden voor de bescherming van de Straat van Hormuz. De aan Iran grenzende zeestraat is door dat land grotendeels afgesloten, wat al leidde tot aanvallen op containerschepen. Dat heeft grote gevolgen voor de wereldwijde oliemarkt, de Straat van Hormuz is goed voor circa een vijfde van het wereldwijde olietransport.
5 uur geleden