Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin wil niets kwijt over Amerikaan Tucker Carlson in Rusland

Kremlin wil niets kwijt over Amerikaan Tucker Carlson in Rusland

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Kremlin heeft terughoudend gereageerd op berichten dat de bekende Amerikaanse presentator Tucker Carlson in Rusland is. "Er komen veel buitenlandse journalisten naar Rusland", reageerde een regeringswoordvoerder op vragen over Carlson.

Een ingewijde zegt tegen persbureau Bloomberg dat het Kremlin nog nadenkt over een mogelijk interview van president Vladimir Poetin door de Amerikaan. Daar zou intern over worden gediscussieerd.

Russische media berichten dat Carlson zaterdag arriveerde in Moskou. De krant Izvestia publiceerde een filmpje van de Amerikaan. Die vertelt dat hij de stad en de inwoners beter wil leren kennen. Carlson krijgt ook een vraag over een mogelijk interview met Poetin. "We zien wel", reageert hij. The Moscow Times schrijft dat niet duidelijk is of de 54-jarige mediapersoonlijkheid beseft dat hij wordt gefilmd.

Trump

De conservatieve Carlson behoort tot de bekendste en meest omstreden mediafiguren in de Verenigde Staten. Hij had jarenlang een zeer goedbekeken programma op Fox News, maar werd vorig jaar plotseling ontslagen. Amerikaanse media schreven destijds dat "zeer aanstootgevende" privéberichten van Carlson daar een rol bij speelden.

De presentator interviewde later nog oud-president Donald Trump. Die heeft ook gezegd dat hij Carlson zou overwegen als zijn running mate, de persoon die vicepresident wordt als hij de verkiezingen wint. De presentator heeft op zijn beurt steun uitgesproken voor Trump en vraagtekens gezet bij de Amerikaanse steun voor Oekraïne. De Russische staatstelevisie heeft veelvuldig beelden van Carlson uitgezonden.

De woordvoerder van het Kremlin wilde publiekelijk niet ingaan op berichten dat de Amerikaan mogelijk Poetin komt interviewen. "We hebben niets aan te kondigen over interviews van de president aan buitenlandse media."

Meer uit Buitenland

Clinton vaak genoemd in nieuwe Epstein-stukken, Trump nauwelijks

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de honderdduizenden stukken die het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag heeft vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein wordt nauwelijks verwezen naar president Donald Trump. Oud-president Bill Clinton komt er veelvuldig in voor.

1 uur geleden
Justitie VS deelt vrijdag deel van Epstein-documenten

WASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie gaat vrijdag alleen een deel van de documenten over zedendelinquent Jeffrey Epstein vrijgeven. Het Congres gaf vorige maand opdracht om alle documenten vrij te geven, met een deadline op 19 december.

4 uur geleden
VS voeren nieuwe sancties in tegen Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties ingevoerd als maatregel tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote, waarmee de druk op Caracas verder wordt verhoogd. De sancties gelden voor zeven familieleden en medewerkers.

5 uur geleden
Rubio mogelijk bij overleg met Oekraïne in VS

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is mogelijk zaterdag bij een deel van het overleg tussen de VS en Oekraïne. De tweedaagse gesprekken over het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland vinden plaats in Miami.

7 uur geleden
Parijs waarschuwt boeren: geen blokkades tijdens feestdagen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering waarschuwt boeren tijdens de feestdagen geen wegen te blokkeren. Er zijn ruim een week geleden boerenprotesten met wegblokkades uitgebroken, vooral in het zuiden, naar aanleiding van het in opdracht van de autoriteiten slachten van runderen naar aanleiding van een besmettelijke veeziekte. Volgens de veehouders reageert de overheid overdreven wreed op de plaatselijke uitbraak van de knobbelziekte of nodulaire dermatose.

8 uur geleden
Poetin zegt aanvallen op Oekraïne te stoppen bij verkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR) - Als Oekraïne verkiezingen houdt, zou Rusland mogelijk geen aanvallen op het land uitvoeren. Oekraïners die in Rusland of door Rusland beheerste gebieden wonen, zouden ook in Oekraïense verkiezingen moeten kunnen stemmen. President Vladimir Poetin heeft dit in zijn jaarlijkse persconferentie gezegd.

11 uur geleden
Doden bij steekaanval bij treinstation Taiwan

TAIPEI (ANP/RTR) - Bij een steekaanval in de Taiwanese hoofdstad Taipei zijn zeker drie doden gevallen, vijf mensen raakten gewond. Volgens premier Cho Jung-tai liet een man rookbommen afgaan bij het centrale treinstation van de stad, waarna hij naar een nabijgelegen metrostation in een druk winkelgebied rende. Onderweg viel hij mensen aan.

11 uur geleden