Kremlin wil niets kwijt over Amerikaan Tucker Carlson in Rusland
MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Kremlin heeft terughoudend gereageerd op berichten dat de bekende Amerikaanse presentator Tucker Carlson in Rusland is. "Er komen veel buitenlandse journalisten naar Rusland", reageerde een regeringswoordvoerder op vragen over Carlson.
Een ingewijde zegt tegen persbureau Bloomberg dat het Kremlin nog nadenkt over een mogelijk interview van president Vladimir Poetin door de Amerikaan. Daar zou intern over worden gediscussieerd.
Russische media berichten dat Carlson zaterdag arriveerde in Moskou. De krant Izvestia publiceerde een filmpje van de Amerikaan. Die vertelt dat hij de stad en de inwoners beter wil leren kennen. Carlson krijgt ook een vraag over een mogelijk interview met Poetin. "We zien wel", reageert hij. The Moscow Times schrijft dat niet duidelijk is of de 54-jarige mediapersoonlijkheid beseft dat hij wordt gefilmd.
Trump
De conservatieve Carlson behoort tot de bekendste en meest omstreden mediafiguren in de Verenigde Staten. Hij had jarenlang een zeer goedbekeken programma op Fox News, maar werd vorig jaar plotseling ontslagen. Amerikaanse media schreven destijds dat "zeer aanstootgevende" privéberichten van Carlson daar een rol bij speelden.
De presentator interviewde later nog oud-president Donald Trump. Die heeft ook gezegd dat hij Carlson zou overwegen als zijn running mate, de persoon die vicepresident wordt als hij de verkiezingen wint. De presentator heeft op zijn beurt steun uitgesproken voor Trump en vraagtekens gezet bij de Amerikaanse steun voor Oekraïne. De Russische staatstelevisie heeft veelvuldig beelden van Carlson uitgezonden.
De woordvoerder van het Kremlin wilde publiekelijk niet ingaan op berichten dat de Amerikaan mogelijk Poetin komt interviewen. "We hebben niets aan te kondigen over interviews van de president aan buitenlandse media."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten en Israël wilden bij aanvang van de oorlog in Iran de voormalige president Mahmoud Ahmadinejad aan de macht helpen. Dat schrijft de Amerikaanse krant The New York Times, die zich baseert op informatie van anonieme bronnen. Het plan zou al meteen zijn misgelopen toen Ahmadinejad daarbij gewond raakte.
31 minuten geledenMALÉ (ANP/AFP/RTR) - Op de Malediven zijn de twee laatste lichamen van de vijf omgekomen Italiaanse duikers geborgen. De Italianen stierven vorige week donderdag tijdens een duiktocht naar onderwatergrotten.
35 minuten geledenKYIV (ANP) - Vrouwen in Oekraïne kunnen weer vrijelijk de grens oversteken. Dat melden RBC Ukraine en Ukrinform op gezag van de grenswacht in het land. Eerder golden nog restricties voor vrouwen in bepaalde posities, zoals sommige overheidsmedewerkers, parlementariërs, hoogwaardigheidsbekleders en rechters. De opheffing volgt op een vrijdag aangekondigd kabinetsbesluit.
39 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
9 uur geleden