Kremlin wil niet bevestigen of Assad in Moskou is
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin wil niet bevestigen of de gevluchte Syrische president Bashar al Assad in Moskou is. "Ik heb niets te zeggen wat betreft de locatie van president Assad", zei woordvoerder Dmitri Peskov tegen journalisten.
Russische staatsmedia berichtten zondag op basis van een bron binnen het Kremlin dat Assad met zijn familie in Moskou was aangekomen en om humanitaire redenen asiel krijgt. Peskov vertelde dat president Vladimir Poetin besloot asiel te verlenen. Er staat volgens hem geen ontmoeting tussen Poetin en Assad op de planning.
De woordvoerder voegde eraan toe dat wat er in Syrië is gebeurd "de hele wereld heeft verrast" en dat Rusland in dit geval "geen uitzondering vormt". Het is volgens hem te vroeg om te spreken over de gevolgen voor de twee Russische militaire bases in Syrië. Daarover moet worden gesproken met de nieuwe machthebbers in Syrië, aldus Peskov.
Rusland was jarenlang een belangrijke bondgenoot van Assad. Russische militairen grepen in 2015 in om hem aan de macht te houden tijdens de burgeroorlog die in 2011 uitbrak. Het Syrische regeringsleger kreeg bovendien hulp van Rusland bij het aanvallen van de rebellen die er nu in geslaagd zijn Assads regime te beëindigen.
Meer uit Buitenland
PARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.
1 uur geledenMANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.
1 uur geledenVAL D'ISÈRE (ANP/AFP) - Drie Franse skiërs zijn omgekomen toen ze bedolven raakten door lawines in de Franse Alpen. Het bureau voor toerisme in Val d'Isère heeft van twee wintersporters de dood bevestigd.
2 uur geledenLONDEN/DEN HAAG (ANP) - Bij een grote betoging tegen de Iraanse regering voor de ambassade van het land in Londen, slaagde een demonstrant er zaterdag in het pand te beklimmen en de vlag te verwijderen. De demonstrant wist de oude Iraanse vlag te hijsen op een balkon. Het leidde tot groot enthousiasme onder de vele betogers. Korte tijd later verwijderde een werknemer van de ambassade het dundoek weer.
3 uur geledenRUSTENBURG (ANP/AFP) - Zuid-Afrika is dringend toe aan even noodzakelijke als urgente hervormingen, vindt president Cyril Ramaphosa. Daarom komt zijn partij ANC met een zespuntenhervormingsprogramma.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Europa steunt de massaprotesten in Iran volledig en keurt "de gewelddadige onderdrukking" ervan ten zeerste af. Dat heeft EU-chef Ursula von der Leyen gezegd in een onlineboodschap.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Delen van het Duitse spoorwegennet blijven gestremd door het aanhoudende winterweer, terwijl er ook nieuwe sneeuw wordt voorspeld. Onder andere het internationale treinverkeer naar Nederland en Denemarken kampt met storingen en onderbrekingen. Ook de langeafstandsverbindingen tussen Hamburg en Frankfurt en Berlijn en Düsseldorf zijn verstoord. Een aantal regionale treinen rijdt nog helemaal niet.
5 uur geleden