Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin wil niet bevestigen of Assad in Moskou is

Kremlin wil niet bevestigen of Assad in Moskou is

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin wil niet bevestigen of de gevluchte Syrische president Bashar al Assad in Moskou is. "Ik heb niets te zeggen wat betreft de locatie van president Assad", zei woordvoerder Dmitri Peskov tegen journalisten.

Russische staatsmedia berichtten zondag op basis van een bron binnen het Kremlin dat Assad met zijn familie in Moskou was aangekomen en om humanitaire redenen asiel krijgt. Peskov vertelde dat president Vladimir Poetin besloot asiel te verlenen. Er staat volgens hem geen ontmoeting tussen Poetin en Assad op de planning.

De woordvoerder voegde eraan toe dat wat er in Syrië is gebeurd "de hele wereld heeft verrast" en dat Rusland in dit geval "geen uitzondering vormt". Het is volgens hem te vroeg om te spreken over de gevolgen voor de twee Russische militaire bases in Syrië. Daarover moet worden gesproken met de nieuwe machthebbers in Syrië, aldus Peskov.

Rusland was jarenlang een belangrijke bondgenoot van Assad. Russische militairen grepen in 2015 in om hem aan de macht te houden tijdens de burgeroorlog die in 2011 uitbrak. Het Syrische regeringsleger kreeg bovendien hulp van Rusland bij het aanvallen van de rebellen die er nu in geslaagd zijn Assads regime te beëindigen.

Meer uit Buitenland

Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

3 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

8 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

8 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

9 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

13 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

15 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

1 dag geleden