Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin wil niet bevestigen of Assad in Moskou is

Kremlin wil niet bevestigen of Assad in Moskou is

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin wil niet bevestigen of de gevluchte Syrische president Bashar al Assad in Moskou is. "Ik heb niets te zeggen wat betreft de locatie van president Assad", zei woordvoerder Dmitri Peskov tegen journalisten.

Russische staatsmedia berichtten zondag op basis van een bron binnen het Kremlin dat Assad met zijn familie in Moskou was aangekomen en om humanitaire redenen asiel krijgt. Peskov vertelde dat president Vladimir Poetin besloot asiel te verlenen. Er staat volgens hem geen ontmoeting tussen Poetin en Assad op de planning.

De woordvoerder voegde eraan toe dat wat er in Syrië is gebeurd "de hele wereld heeft verrast" en dat Rusland in dit geval "geen uitzondering vormt". Het is volgens hem te vroeg om te spreken over de gevolgen voor de twee Russische militaire bases in Syrië. Daarover moet worden gesproken met de nieuwe machthebbers in Syrië, aldus Peskov.

Rusland was jarenlang een belangrijke bondgenoot van Assad. Russische militairen grepen in 2015 in om hem aan de macht te houden tijdens de burgeroorlog die in 2011 uitbrak. Het Syrische regeringsleger kreeg bovendien hulp van Rusland bij het aanvallen van de rebellen die er nu in geslaagd zijn Assads regime te beëindigen.

Meer uit Buitenland

Sheriff: vermoedelijk geen gewonden bij incident synagoge VS

WEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."

5 minuten geleden
Situatie met 'actieve schutter' bij grote synagoge nabij Detroit

WEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij een grote synagoge in West Bloomfield in de Amerikaanse staat Michigan is sprake van een situatie met een "actieve schutter", meldt de lokale politie op X. Onduidelijk is of er slachtoffers zijn. Bij de synagoge zou onder meer een basisschool en voorschoolse opvang zijn gevestigd. Volgens lokale media zouden die op het moment geopend zijn.

29 minuten geleden
VS zeggen 6000 doelen te hebben geraakt in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sinds het begin van de oorlog in Iran 6000 doelen geraakt in het land, meldt het Amerikaanse centrale commando in de regio, CENTCOM, op X. Daarnaast zouden meer dan negentig Iraanse schepen zijn beschadigd of vernietigd bij de aanvallen, waaronder dertig mijnenleggers.

43 minuten geleden
Roemenië en Oekraïne maken samen drones, versterken energiebanden

BOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - Roemenië en Oekraïne gaan samen drones maken, hebben ze afgesproken. Ook gaan ze nauwer samenwerken bij de energievoorziening.

49 minuten geleden
Iran ontkent leggen van mijnen in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran is niet bezig met het leggen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, benadrukte de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi. "Helemaal niet, dit is niet waar." De Verenigde Staten stelden eerder deze week zestien mijnenleggers in de buurt van de strategische waterweg te hebben uitgeschakeld, al zei president Donald Trump dat er geen aanwijzingen waren dat het land mijnen zou hebben gelegd.

1 uur geleden
Israël voert aanvallen uit in centrum van Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft aanvallen uitgevoerd in het centrum van Beiroet. Op beelden van persbureau AFP is te zien hoe rook opstijgt uit een pand in de wijk Bachoura, die grenst aan het oude stadscentrum en vlak bij onder meer het kantoor van de Libanese premier en het parlement ligt. Volgens Israël was de aanval gericht tegen het door Iran gesteunde Hezbollah.

2 uur geleden
ICC onderzoekt Belarus om misdaden tegen de menselijkheid

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag is een onderzoek begonnen naar vermeende misdaden tegen de menselijkheid gepleegd door Belarus. Litouwen had het hof daartoe in 2024 verzocht.

2 uur geleden