Kremlin wil niet bevestigen of Assad in Moskou is
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin wil niet bevestigen of de gevluchte Syrische president Bashar al Assad in Moskou is. "Ik heb niets te zeggen wat betreft de locatie van president Assad", zei woordvoerder Dmitri Peskov tegen journalisten.
Russische staatsmedia berichtten zondag op basis van een bron binnen het Kremlin dat Assad met zijn familie in Moskou was aangekomen en om humanitaire redenen asiel krijgt. Peskov vertelde dat president Vladimir Poetin besloot asiel te verlenen. Er staat volgens hem geen ontmoeting tussen Poetin en Assad op de planning.
De woordvoerder voegde eraan toe dat wat er in Syrië is gebeurd "de hele wereld heeft verrast" en dat Rusland in dit geval "geen uitzondering vormt". Het is volgens hem te vroeg om te spreken over de gevolgen voor de twee Russische militaire bases in Syrië. Daarover moet worden gesproken met de nieuwe machthebbers in Syrië, aldus Peskov.
Rusland was jarenlang een belangrijke bondgenoot van Assad. Russische militairen grepen in 2015 in om hem aan de macht te houden tijdens de burgeroorlog die in 2011 uitbrak. Het Syrische regeringsleger kreeg bovendien hulp van Rusland bij het aanvallen van de rebellen die er nu in geslaagd zijn Assads regime te beëindigen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Zohran Mamdani is donderdagochtend vlak na middernacht (plaatselijke tijd) beëdigd als de nieuwe burgemeester van New York. De 34-jarige Democraat, een rijzende ster op de linkerflank van zijn partij, is de eerste moslim die de leiding krijgt over de grootste stad van de Verenigde Staten.
50 minuten geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft in zijn nieuwjaarstoespraak de troepen geprezen die momenteel strijden in een "vreemd land" - hoogstwaarschijnlijk Oekraïne. In de boodschap, die donderdag door staatspersagentschap KCNA werd verspreid, onderstreepte hij de onverwoestbare alliantie met Rusland.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft fel uitgehaald naar acteur George Clooney, nadat bekend was geworden dat de Hollywoodster de Franse nationaliteit heeft gekregen. Trump greep het nieuws aan om zowel de acteur als de Franse regering te bekritiseren.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de Nationale Garde terug uit Chicago, Los Angeles en Portland, meldt hij op Truth Social. De Amerikaanse reservetroepen waren naar die steden gestuurd omdat de gewelddadige criminaliteit er uit de hand zou zijn gelopen. De Democratische bestuurders van de steden wezen erop dat de criminaliteit juist dalende was.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan vier bedrijven die actief zijn in de Venezolaanse oliesector, evenals aan bijbehorende olietankers. De regering van president Donald Trump voert zo de druk op de Venezolaanse president Nicolás Maduro verder op.
10 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro verlaat donderdag de privékliniek waar hij werd geopereerd en keert dan terug naar de cel waar hij een gevangenisstraf van 27 jaar uitzit. Dat meldt zijn medisch team.
10 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."
11 uur geleden