Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin wil niet bevestigen of Assad in Moskou is

Kremlin wil niet bevestigen of Assad in Moskou is

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin wil niet bevestigen of de gevluchte Syrische president Bashar al Assad in Moskou is. "Ik heb niets te zeggen wat betreft de locatie van president Assad", zei woordvoerder Dmitri Peskov tegen journalisten.

Russische staatsmedia berichtten zondag op basis van een bron binnen het Kremlin dat Assad met zijn familie in Moskou was aangekomen en om humanitaire redenen asiel krijgt. Peskov vertelde dat president Vladimir Poetin besloot asiel te verlenen. Er staat volgens hem geen ontmoeting tussen Poetin en Assad op de planning.

De woordvoerder voegde eraan toe dat wat er in Syrië is gebeurd "de hele wereld heeft verrast" en dat Rusland in dit geval "geen uitzondering vormt". Het is volgens hem te vroeg om te spreken over de gevolgen voor de twee Russische militaire bases in Syrië. Daarover moet worden gesproken met de nieuwe machthebbers in Syrië, aldus Peskov.

Rusland was jarenlang een belangrijke bondgenoot van Assad. Russische militairen grepen in 2015 in om hem aan de macht te houden tijdens de burgeroorlog die in 2011 uitbrak. Het Syrische regeringsleger kreeg bovendien hulp van Rusland bij het aanvallen van de rebellen die er nu in geslaagd zijn Assads regime te beëindigen.

Meer uit Buitenland

Iran en VS beginnen aan overleg over Iraans atoomprogramma

MUSCAT (ANP/RTR) - Iran en de Verenigde Staten zijn in Oman begonnen aan onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma, melden Iraanse staatsmedia. Teheran claimt dat zijn nucleaire activiteiten vreedzaam zijn, maar Washington is daar niet van overtuigd en wil voorkomen dat het land kernwapens in handen krijgt.

20 minuten geleden
Denemarken voldoet nu al aan NAVO-bestedingsafspraak

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken voldoet al dit jaar aan de NAVO-afspraak om 3,5 procent van de omvang van de economie aan defensie te besteden. Het land is er, sinds de Verenigde Staten op Groenland azen met het argument dat dat bij Denemarken niet in veilige handen is, veel aan gelegen om te laten zien dat het een voorbeeldige NAVO-lidstaat is.

22 minuten geleden
Russische topmilitair neergeschoten in Moskou, ligt in ziekenhuis

MOSKOU (ANP/AFP) - In Moskou is een Russische topmilitair neergeschoten. Volgens de Russische onderzoekscommissie, die de leiding heeft over onderzoeken naar zware misdaden, is luitenant-generaal Vladimir Aleksejev naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk hoe ernstig zijn verwondingen zijn.

24 minuten geleden
Trump wil Dulles Airport en Penn Station naar hem vernoemen

WASHINGTON/NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Washington Dulles International Airport in de hoofdstad en treinstation Pennsylvania Station in New York naar hem worden hernoemd. In ruil daarvoor zou hij bereid zijn om miljarden dollars aan financiering vrij te geven voor het belangrijke spoorproject Gateway tussen New York en New Jersey, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.

4 uur geleden
Leger VS: twee drugssmokkelaars gedood bij aanval op boot

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger zei donderdag twee vermeende drugssmokkelaars te hebben gedood bij een aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Daarmee loopt het dodental van de Amerikaanse operaties tegen vermeende drugstransporten op zee op tot minstens 128.

4 uur geleden
Trump lanceert website voor goedkopere medicijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag TrumpRx.gov gelanceerd, een website die consumenten toegang moet geven tot goedkopere geneesmiddelen op recept. Het platform vloeit voort uit zijn belofte de hoge medicijnprijzen in de Verenigde Staten te verlagen.

6 uur geleden
Noorwegen onderzoekt corruptie ex-premier om contacten Epstein

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.

10 uur geleden