Kremlin: westerse steun aan Oekraïne 'verdiept' lijden Oekraïners
MOSKOU (RTR/ANP) - Nieuwe westerse wapenleveranties aan Oekraïne zullen het lijden van de Oekraïners "vergroten en verlengen", aldus het Kremlin. Het is een reactie op berichten van vorige week dat Frankrijk, Duitsland en de Verenigde Staten hun militaire steun aan Oekraïne zullen intensiveren. Frankrijk en Duitsland kondigden aan lichte gevechtsvoertuigen te zullen sturen, de Verenigde Staten hadden het over pantservoertuigen.
De aankondiging van nieuwe steun volgde op een Oekraïense oproep aan westerse bondgenoten om meer hulp. Concreet vroeg het land om zware wapens en luchtverdedigingsmaterieel. De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben inmiddels al voor vele tientallen miljarden de strijdkrachten in Oekraïne geholpen.
Volgens Kremlin-woordvoerder Dimitri Peskov zullen de nieuwe westerse wapenleveranties niets uitmaken voor het verloop van het conflict. "Het Westen is niet in staat om ons te stoppen van het bereiken van onze doelen."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In de oorlog tussen Oekraïne en Rusland zijn ruim 2 miljoen militairen omgekomen, gewond geraakt of vermist, meldt The New York Times op basis van het in Washington gevestigde Center for Strategic and International Studies (CSIS). Zo'n 450.000 Russische en 125.000 tot 150.000 Oekraïense militairen zouden zijn omgekomen.
7 minuten geledenNEW YORK CITY (ANP) - Twee gemaskerde mensen hebben helemaal bovenop het Empire State Building in New York gestaan met een spandoek. Op het spandoek stond een vredesboodschap. Bij de afdaling leek de ene klimmer de ander een huwelijksaanzoek te doen. Niet veel later werden ze hoog boven de grond opgewacht door de politie, zo was te zien op livebeelden vanuit een helikopter.
11 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - De aardbevingen in Venezuela hebben zeker 2295 mensen het leven gekost, meldt parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez. Ruim 11.000 anderen raakten gewond en nog eens tienduizenden zijn vermist.
42 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft zeven dagen van nationale rouw aangekondigd voor de slachtoffers van de aardbevingen van vorige week. "De ziel van Venezuela wordt verscheurd door de slachtoffers die de verwoestende aardbevingen hebben geëist", schrijft Rodríguez op X.
1 uur geledenVALLETTA (ANP) - In Malta is de langverwachte rechtszaak tegen de rijke zakenman Yorgen Fenech begonnen. Hij wordt ervan verdacht in 2017 opdracht te hebben gegeven voor de moord op de bekende onderzoeksjournalist Daphne Caruana Galizia. De zaak leidde tot grote ophef in Malta en kostte onder meer de premier zijn baan.
2 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat de toetreding van Oekraïne tot de EU onder het voorzitterschap van Ierland zal worden voortgezet. Dat zei hij bij de overdrachtsceremonie van het halfjaarlijkse EU-voorzitterschap in Dublin.
4 uur geledenPRETORIA (ANP/AFP/RTR) - Bij antimigratieprotesten zijn in Zuid-Afrika dinsdag zo'n negenhonderd mensen opgepakt, meldt de politie. Duizenden mensen gingen door het hele land de straat op. Die protesten verliepen volgens de politie goeddeels vreedzaam, maar er waren ook plunderingen en gewelddadigheden. Ook werden mensen opgepakt voor overtreding van immigratiewetten.
4 uur geleden