
Kremlin weerspreekt uitbreiding mobilisatie
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft weersproken dat er een nieuwe 'golf' reservisten wordt opgeroepen. In sommige regio's meldden gouverneurs dat ze nieuwe doelstellingen moeten nastreven in de in september afgekondigde mobilisatie.
De regio's zouden meer reservisten moeten werven dan ze eerst te horen kregen. Maar de Kremlin-woordvoerder zei dat er geen nieuwe golf reservisten wordt opgeroepen en dat hem niet duidelijk is waar bepaalde provinciale gouverneurs het over hebben.
President Vladimir Poetin kondigde 21 september een gedeeltelijke mobilisatie af van reservisten om in te zetten in de oorlog in Oekraïne. De uitvoering van het besluit zou op regionaal niveau gebeuren en leidde vanaf het begin af aan tot veel verwarring. Poetin noemde publiekelijk geen aantallen, het ministerie van Defensie sprak van 300.000 reservisten. Dat ministerie zei dat in de eerste paar weken meer dan 200.000 reservisten waren opgeroepen.
De mobilisatie heeft tot veel ontzetting en ook protesten geleid. Het was ook onduidelijk wie zou worden opgeroepen. Uit tal van regio's kwamen berichten dat mensen werden opgeroepen die geen reservist waren en geen militaire training hadden gehad. Honderdduizenden Russen die vreesden te worden opgeroepen hebben het land verlaten.
Meer uit Buitenland
KOEWEIT-STAD (ANP/AFP/RTR) - Landen in het Midden-Oosten heropenen hun luchtruim, enkele uren na een afgeslagen Iraanse aanval op een Amerikaanse militaire basis in Qatar. De autoriteiten van Qatar, Bahrein, de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Irak hadden uit voorzorg hun luchtruim gesloten of reageerden op de Iraanse vergeldingsaanval.
1 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP/AFP) - Ook Koeweit heeft zijn luchtruim gesloten na een Iraanse aanval op een Amerikaanse basis in Qatar. Daarnaast meldt Al Jazeera dat ook Irak zijn luchtruim heeft gesloten. Eerder is al sluiting van het luchtruim van de Verenigde Arabische Emiraten, Qatar en Bahrein gemeld.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU en Canada hebben een zogeheten partnerschap voor veiligheid en defensie afgesloten. De EU-buitenlandchef Kaja Kallas tekende maandag samen met de Canadese vertegenwoordiging het partnerschap na een EU-Canada-top in Brussel.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten en Qatar hebben hun luchtruim gesloten. Dat meldt FlightRadar op het socialemediaplatform X na een aanval van Iran op in ieder geval een Amerikaanse basis in Qatar. Ook Bahrein heeft zijn luchtruim "uit voorzorg" gesloten, meldt de overheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag in het Witte Huis een bijeenkomst met zijn veiligheidsteam over (dreigende) aanvallen van Iran. Volgens nieuwssite Axios begint het overleg om 19.00 uur Nederlandse tijd. Iraanse media melden inmiddels dat Amerikaanse bases in Irak en Qatar zijn aangevallen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran valt Amerikaanse bases aan in Irak en Qatar als vergelding voor Amerikaanse bombardementen op atoominstallaties in het land. Dat bericht het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim, dat banden heeft met het regime.
4 uur geledenDOHA (ANP/RTR/AFP) - Qatar meldt dat er geen slachtoffers zijn gevallen door de Iraanse vergeldingsaanval op een Amerikaanse basis in de Golfstaat. Het land veroordeelt de aanval als een schending van de soevereiniteit en dreigt daar zelf op te zullen reageren.
4 uur geleden