Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin weerspreekt geheime operatie onder valse vlag in Oekraïne

Kremlin weerspreekt geheime operatie onder valse vlag in Oekraïne

MOSKOU/WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Kremlin heeft met klem tegengesproken dat Rusland bezig is met geheime operaties in het oosten van Oekraïne die als excuus zouden dienen voor Russisch militair ingrijpen. Een anonieme Amerikaanse functionaris heeft tegen media gezegd dat Rusland een "operatie onder valse vlag" uitvoert in de Donbass, een pro-Russische Oekraïense regio die in opstand is tegen de door het Westen gesteunde regering in Kiev.

De Kremlinwoordvoerder zei tegen het Russische persbureau TASS dat dergelijke verklaringen volkomen ongegrond zijn en ze door niets zijn bevestigd. Een anonieme Amerikaanse functionaris had volgens de nieuwsomroep CNN gezegd dat Rusland "van tevoren een groep agenten heeft ingezet" om een ​​geheime operatie in het oosten van Oekraïne uit te voeren. Dit zou dit kunnen dienen om "een invasie" van Oekraïne door Russische troepen te "rechtvaardigen".

Oekraïne en de Verenigde Staten stellen dat Rusland honderdduizenden militairen vlak over de grens in Rusland heeft samengetrokken en een invasie voorbereidt. Die bewering is in de ogen van het Kremlin enkel een poging de spanningen verder op te voeren. De Amerikaanse veiligheidsadviseur Jack Sullivan zei eerder deze week al dat de basis wordt gelegd voor een excuus het oosten van Oekraïne binnen te vallen.

De beruchtste operaties onder valse vlag waren in Europa in 1939, slechts uren voor het begin van de Tweede Wereldoorlog met de Duitse aanval op Polen. Duitse militairen vielen als Polen verkleed onder meer een Duits radiostation in het toen Duitse grensplaatsje Gleiwitz (nu Gliwice) aan. De 'Poolse' aanvallen werden door het regime in Berlijn aangevoerd om de volgende morgen Polen binnen te vallen.

Meer uit Buitenland

Gezondheidsorganisaties VS naar rechter om vermindering vaccins

WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.

3 uur geleden
Sydney sluit stranden vanwege aanvallen door haaien

SYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.

3 uur geleden
Amnesty: tactieken regering-Trump tasten mensenrechten aan

LONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.

5 uur geleden
VK onderzoekt verbod sociale media voor jongeren onder 16

LONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.

5 uur geleden
Dodental door bosbranden in Chili loopt op

PENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.

5 uur geleden
IS pleegt aanslag op Chinees restaurant in Kabul om Oeigoeren

KABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.

8 uur geleden
Soedanese RSF doodt 'per ongeluk' 7 militairen uit Tsjaad

NDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.

8 uur geleden