Kremlin: VS blijven een vijandig land voor Rusland
MOSKOU (ANP/RTR) - Amerika blijft een vijandige staat voor Rusland, zei Kremlinwoordvoerder Dmitry Peskov in een reactie op de zeer waarschijnlijke overwinning van Donald Trump in de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Hij zei niet te weten of president Vladimir Poetin Trump gaat feliciteren.
Volgens Peskov bevinden de relaties tussen beide landen zich op een historisch dieptepunt en is het vrijwel onmogelijk dat ze nog verder verslechteren. Hij zei dat het mogelijk is dat de VS een andere koers gaan varen met het buitenlandbeleid, maar "dat zullen we zien in januari" als Trump officieel president wordt, aldus Peskov. Hij zei ook dat de VS direct en indirect betrokken zijn bij de oorlog in Oekraïne als tegenstander van Moskou.
Beschuldigingen dat Rusland zich met de Amerikaanse verkiezingen heeft bemoeid, ontkent het Kremlin. Bij diverse stembureaus in swingstates kwamen valse bommeldingen binnen, volgens de FBI afkomstig van Russische e-mailadressen.
Meer uit Buitenland
HONG KONG (ANP) - Jimmy Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.
24 minuten geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.
5 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft maatregelen goedgekeurd die de Israëlische controle over de bezette Westelijke Jordaanoever versterken en de weg vrijmaken voor verdere uitbreiding van Joodse nederzettingen in het Palestijnse gebied. Dat melden minister van Financiën Bezalel Smotrich en minister van Defensie Israel Katz.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De al vaker veroordeelde Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi heeft nieuwe celstraffen gekregen, meldt haar advocaat. De activiste kreeg in 2023, toen ze in de gevangenis zat, de Nobelprijs voor de Vrede toegekend voor haar strijd tegen de onderdrukking van vrouwen in Iran en voor haar strijd voor mensenrechten en vrijheid. Het islamitische regime was uiterst kritisch over dat besluit.
10 uur geleden