Kremlin: VS blijven een vijandig land voor Rusland
MOSKOU (ANP/RTR) - Amerika blijft een vijandige staat voor Rusland, zei Kremlinwoordvoerder Dmitry Peskov in een reactie op de zeer waarschijnlijke overwinning van Donald Trump in de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Hij zei niet te weten of president Vladimir Poetin Trump gaat feliciteren.
Volgens Peskov bevinden de relaties tussen beide landen zich op een historisch dieptepunt en is het vrijwel onmogelijk dat ze nog verder verslechteren. Hij zei dat het mogelijk is dat de VS een andere koers gaan varen met het buitenlandbeleid, maar "dat zullen we zien in januari" als Trump officieel president wordt, aldus Peskov. Hij zei ook dat de VS direct en indirect betrokken zijn bij de oorlog in Oekraïne als tegenstander van Moskou.
Beschuldigingen dat Rusland zich met de Amerikaanse verkiezingen heeft bemoeid, ontkent het Kremlin. Bij diverse stembureaus in swingstates kwamen valse bommeldingen binnen, volgens de FBI afkomstig van Russische e-mailadressen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen een Amerikaanse drone neergehaald. Het zou gaan om een MQ-9 die in Iraans luchtruim vloog. De garde zegt dat het alle recht heeft om terug te slaan als de Verenigde Staten het staakt-het-vuren schenden. De hoogste leider van Iran schreef op Telegram dat de VS aan invloed verliezen in de regio.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse jazzlegende Sonny Rollins is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat hebben zijn woordvoerder Terri Hinte en zijn familie bekendgemaakt. De tenorsaxofoonist overleed in zijn huis in Woodstock, New York. De doodsoorzaak van Rollins is niet bekend.
3 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het aanbod van de Boliviaanse president Rodrigo Paz om zijn salaris te halveren heeft demonstranten tegen zijn regering er niet van overtuigd dat ze moeten ophouden met protesteren.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.
5 uur geledenJAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.
5 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".
7 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.
9 uur geleden