Kremlin vindt dat besluit over raketten olie op het vuur gooit
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin zegt dat de Verenigde Staten olie op het vuur gooien bij de oorlog in Oekraïne als Oekraïne inderdaad Amerikaanse langeafstandsraketten mag gebruiken op Russisch grondgebied.
Amerikaanse media als The New York Times en The Washington Post schreven zondag dat Biden de Oekraïners na maandenlange verzoeken uit Kyiv toestemming heeft gegeven de langeafstandswapens in te zetten om Rusland aan te vallen. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zou dat een flinke escalatie van de oorlog en nauwere Amerikaanse betrokkenheid betekenen.
Hij zei dat president Vladimir Poetin zijn standpunt over deze raketten in september al duidelijk had gemaakt, toen Poetin zei dat deze stap zou betekenen dat de NAVO "in oorlog" is met Rusland. Hij zei destijds "gepaste beslissingen" te nemen als het zover zou komen.
Rusland heeft vaker gesproken over rode lijnen die oorlog zouden betekenen tussen Rusland en de NAVO, maar tot nog toe zijn er geen Russische aanvallen op NAVO-lidstaten geweest na het overschrijden van die rode lijnen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De gewezen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov is blij dat president Volodymyr Zelensky een nieuwe commandant der strijdkrachten heeft aangewezen. Op sociale media spreekt Fedorov van "een frisse wind en een bron van nieuwe hoop in de strijd van het vrije volk voor vrijheid en gerechtigheid".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth schat dat de Iranoorlog de VS tot dusver zo'n 37,5 miljard dollar (circa 32,5 miljard euro) heeft gekost. Halverwege mei werd nog gesproken over een bedrag van bijna 29 miljard dollar.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vervangt zijn commandant der strijdkrachten, Oleksandr Syrsky. Dat meldt hij op Telegram. De functie zal worden overgenomen door Mychajlo Drapaty.
4 uur geledenGEORGETOWN (ANP/DPA) - Het dodental na een bootongeluk in Guyana is opgelopen naar 41. Een veerboot kapseisde afgelopen weekend en als gevolg daarvan zijn nog tientallen mensen vermist.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Drie mensen in Venezuela zijn overleden nadat zij het hantavirus hadden opgelopen. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Het voegde eraan toe dat er geen aanwijzingen zijn dat het gaat om een besmetting van mens op mens.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft een wetsvoorstel goedgekeurd dat de toegang tot sociale media voor kinderen onder de 15 jaar verbiedt. Hiermee is Frankrijk het eerste land in de Europese Unie dat een leeftijdsgrens invoert voor apps als TikTok en Instagram.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham is van plan minstens een dag in de week in Manchester te werken, aldus zijn woordvoerder. Hij opent daar een extra premierskantoor, ook wel Number 10 North genoemd.
5 uur geleden