Kremlin vindt dat besluit over raketten olie op het vuur gooit
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin zegt dat de Verenigde Staten olie op het vuur gooien bij de oorlog in Oekraïne als Oekraïne inderdaad Amerikaanse langeafstandsraketten mag gebruiken op Russisch grondgebied.
Amerikaanse media als The New York Times en The Washington Post schreven zondag dat Biden de Oekraïners na maandenlange verzoeken uit Kyiv toestemming heeft gegeven de langeafstandswapens in te zetten om Rusland aan te vallen. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zou dat een flinke escalatie van de oorlog en nauwere Amerikaanse betrokkenheid betekenen.
Hij zei dat president Vladimir Poetin zijn standpunt over deze raketten in september al duidelijk had gemaakt, toen Poetin zei dat deze stap zou betekenen dat de NAVO "in oorlog" is met Rusland. Hij zei destijds "gepaste beslissingen" te nemen als het zover zou komen.
Rusland heeft vaker gesproken over rode lijnen die oorlog zouden betekenen tussen Rusland en de NAVO, maar tot nog toe zijn er geen Russische aanvallen op NAVO-lidstaten geweest na het overschrijden van die rode lijnen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De gerenommeerde Iraanse filmmaker Jafar Panahi is door een rechtbank in Iran veroordeeld tot een gevangenisstraf van ruim vijf jaar. Dat meldt persbureau AFP op basis van een verklaring van zijn advocaat aan Iraanse media. Het is niet duidelijk waarvan hij precies wordt beschuldigd.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oekraïne hoopt binnen twee weken een nieuwe ronde van onderhandelingen met Rusland te kunnen plannen, zegt president Volodymyr Zelensky. Voor de besprekingen onder Amerikaanse leiding treedt Abu Dhabi als gastheer op.
45 minuten geledenURDA (ANP/AFP) - Spanje houdt drie dagen van nationale rouw vanwege het dodelijke treinongeval ten zuiden van Madrid. Dat zei premier Pedro Sánchez in Urda, de plaats van het ongeluk waar hij met zijn binnenlandminister Fernando Grande-Marlaska Gómez naartoe is gereisd.
56 minuten geledenMADRID (ANP) - Bij het treinongeval in Spanje zijn 68 mensen omgekomen, meldt de Spaanse krant El País. 58 gewonden zijn opgenomen in een ziekenhuis, 15 daarvan zouden in kritieke toestand verkeren.
1 uur geledenURDA (ANP/RTR) - De trein die woensdagochtend op een andere trein botste in Spanje had daarvoor onterecht toestemming gekregen om verder te rijden, zei transportminister Óscar Puente op een persconferentie. Volgens hem was de trein even daarvoor stil komen te staan vanwege een seinstoring en is het "onverklaarbaar" dat die daarna toch zijn reis mocht hervatten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister Sergej Lavrov schuift eind deze week aan bij de vergadering van buitenlandministers van de G20 in de Verenigde Staten. De VS, dit jaar voorzitter van de groep van twintig grote economieën, hadden Rusland uitgenodigd.
2 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Het vliegtuig met daarin de Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro is geland in Miami in de Amerikaanse staat Florida. Daar verliet hij het toestel met zijn vrouw en twee dochters, aldus journalisten van persbureau AFP ter plaatse.
2 uur geleden