Kremlin vindt dat besluit over raketten olie op het vuur gooit
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin zegt dat de Verenigde Staten olie op het vuur gooien bij de oorlog in Oekraïne als Oekraïne inderdaad Amerikaanse langeafstandsraketten mag gebruiken op Russisch grondgebied.
Amerikaanse media als The New York Times en The Washington Post schreven zondag dat Biden de Oekraïners na maandenlange verzoeken uit Kyiv toestemming heeft gegeven de langeafstandswapens in te zetten om Rusland aan te vallen. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zou dat een flinke escalatie van de oorlog en nauwere Amerikaanse betrokkenheid betekenen.
Hij zei dat president Vladimir Poetin zijn standpunt over deze raketten in september al duidelijk had gemaakt, toen Poetin zei dat deze stap zou betekenen dat de NAVO "in oorlog" is met Rusland. Hij zei destijds "gepaste beslissingen" te nemen als het zover zou komen.
Rusland heeft vaker gesproken over rode lijnen die oorlog zouden betekenen tussen Rusland en de NAVO, maar tot nog toe zijn er geen Russische aanvallen op NAVO-lidstaten geweest na het overschrijden van die rode lijnen.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven andere landen hebben in een gezamenlijke verklaring hun steun uitgesproken voor het Internationaal Strafhof (ICC). De ministers van Buitenlandse Zaken van de acht landen "betreuren en zijn het zeer oneens" met de Amerikaanse aankondiging nieuwe sancties op te leggen aan het in Den Haag gevestigde hof.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op Belgisch initiatief spreken de Europese ministers van Buitenlandse Zaken maandag over de aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Dat meldt de minister van Buitenlandse Zaken van dat land, Maxime Prévot, op X.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hekelt de vrijdag aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). In een verklaring noemt de Commissie het "diep te betreuren dat de Verenigde Staten de intentie heeft medegedeeld om sancties op te leggen".
2 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval in het zuiden van Soedan zijn 26 vrouwen en vier kinderen om het leven gekomen, melden ooggetuigen en de lokale gouverneur. De aanval zou zijn uitgevoerd door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), die al jaren een oorlog uitvechten met het regeringsleger.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen nieuwe sancties op aan het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat blijkt uit een verklaring die is ingezien door persbureau Reuters. "We zullen transacties met dit schurkachtige hof verbieden, hen afsnijden van middelen en hun vermogen om te functioneren aan banden leggen", aldus de verklaring.
3 uur geledenNEURENBERG (ANP) - Nobelprijswinnares Navanethem Pillay heeft wereldleiders gewezen op hun juridische verplichtingen. "Mijn boodschap aan politieke leiders is dat jullie de verplichting hebben om mensenrechten te beschermen en af te zien van oorlog", zei ze tijdens een persconferentie.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft hard uitgehaald naar het besluit om de Nobelprijs voor de Vrede toe te kennen aan Navanethem Pillay. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken legitimeert dit "haat tegen Israël" en "applaudisseert Joseph Goebbels zeker vanuit de hel", verwijzend naar de Duitse propagandaminister tijdens de Tweede Wereldoorlog.
5 uur geleden