Kremlin vindt dat besluit over raketten olie op het vuur gooit
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin zegt dat de Verenigde Staten olie op het vuur gooien bij de oorlog in Oekraïne als Oekraïne inderdaad Amerikaanse langeafstandsraketten mag gebruiken op Russisch grondgebied.
Amerikaanse media als The New York Times en The Washington Post schreven zondag dat Biden de Oekraïners na maandenlange verzoeken uit Kyiv toestemming heeft gegeven de langeafstandswapens in te zetten om Rusland aan te vallen. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zou dat een flinke escalatie van de oorlog en nauwere Amerikaanse betrokkenheid betekenen.
Hij zei dat president Vladimir Poetin zijn standpunt over deze raketten in september al duidelijk had gemaakt, toen Poetin zei dat deze stap zou betekenen dat de NAVO "in oorlog" is met Rusland. Hij zei destijds "gepaste beslissingen" te nemen als het zover zou komen.
Rusland heeft vaker gesproken over rode lijnen die oorlog zouden betekenen tussen Rusland en de NAVO, maar tot nog toe zijn er geen Russische aanvallen op NAVO-lidstaten geweest na het overschrijden van die rode lijnen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Opnieuw is een magazijn van de Russische webshop Wildberries door een droneaanval geraakt. In het magazijn vlakbij de Russische hoofdstad Moskou ontstond een brand, die inmiddels is geblust. Dat zegt de regionale gouverneur Andrej Vorobjov op Telegram.
1 uur geledenDAHIT (ANP/RTR) - Een schip in de Straat van Hormuz is dinsdag geraakt door een onbekend projectiel. De melding over het incident kwam binnen bij de scheepvaartmonitor van de Britse marine, UKMTO.
2 uur geledenZAMBOANGA (ANP) - Bij een schietpartij op een middelbare school in het zuiden van de Filipijnen zijn dinsdag twee doden gevallen. Volgens de lokale autoriteiten is de situatie inmiddels onder controle.
2 uur geledenLUSAKA (ANP) - De zittende president van Zambia, Hakainde Hichilema, heeft de verkiezingen van vorige week met 60 procent van de stemmen gewonnen. Dat maakte de kiescommissie dinsdag bekend.
3 uur geledenBOGOTA (ANP) - De economische schade van de aardbeving in Colombia vorige week loopt waarschijnlijk op tot ruim 9,5 miljard dollar (ruim 8 miljard euro). Dat zei de Colombiaanse president Abelardo De La Espriella maandag. Het gaat om een voorlopig cijfer, wat dus nog kan veranderen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het proces tegen Luigi Mangione is op staatsniveau uitgesteld nadat hij vrijdag toegaf de Amerikaanse verzekeringsbaas Brian Thompson te hebben doodgeschoten in Manhattan. Dat blijkt uit een rechterlijk bevel dat maandag werd ingediend.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De bouw van een groot grensproject in het Big Bend National Park in de Amerikaanse staat Texas is tijdelijk stilgelegd na fel lokaal verzet van zowel Democraten als Republikeinen. Het project van 1,7 miljard dollar is onderdeel van de bredere plannen van president Donald Trump om een grensmuur met Mexico te bouwen.
6 uur geleden