Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin vindt dat besluit over raketten olie op het vuur gooit

Kremlin vindt dat besluit over raketten olie op het vuur gooit

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin zegt dat de Verenigde Staten olie op het vuur gooien bij de oorlog in Oekraïne als Oekraïne inderdaad Amerikaanse langeafstandsraketten mag gebruiken op Russisch grondgebied.

Amerikaanse media als The New York Times en The Washington Post schreven zondag dat Biden de Oekraïners na maandenlange verzoeken uit Kyiv toestemming heeft gegeven de langeafstandswapens in te zetten om Rusland aan te vallen. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zou dat een flinke escalatie van de oorlog en nauwere Amerikaanse betrokkenheid betekenen.

Hij zei dat president Vladimir Poetin zijn standpunt over deze raketten in september al duidelijk had gemaakt, toen Poetin zei dat deze stap zou betekenen dat de NAVO "in oorlog" is met Rusland. Hij zei destijds "gepaste beslissingen" te nemen als het zover zou komen.

Rusland heeft vaker gesproken over rode lijnen die oorlog zouden betekenen tussen Rusland en de NAVO, maar tot nog toe zijn er geen Russische aanvallen op NAVO-lidstaten geweest na het overschrijden van die rode lijnen.

Meer uit Buitenland

Republikein wil afzettingsprocedure tegen Pete Hegseth

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.

52 minuten geleden
Hongkongse activist Joshua Wong krijgt nog eens tien jaar cel

HONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.

1 uur geleden
Seoul wil scheepvaart bij Hormuz beschermen met militaire missie

SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.

2 uur geleden
Beierse vicepremier Hubert Aiwanger dood aangetroffen in hotel

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.

2 uur geleden
Frans lagerhuis verwerpt begroting voor 2027

PARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.

2 uur geleden
Democraat Jeffries stelt zich kandidaat voor voorzitterschap Huis

WASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.

7 uur geleden
Amerikaanse ruimtetelescoop Swift na 22 jaar vergaan in dampkring

HOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.

8 uur geleden