Kremlin verwerpt Moldavisch idee troepenvervanging Transnistrië
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft maandag een idee afgewezen om Russische troepen te vervangen die gestationeerd zijn in de afgescheiden regio Transnistrië, een afgescheiden regio van Moldavië. Het idee werd gesteund door de nieuwe president van Moldavië, maar Moskou zegt dat een dergelijke stap de regio ernstig zou destabiliseren.
Het Russische persbureau TASS meldde eerder dat de nieuw gekozen Moldavische president Maia Sandu voor het idee is Russische vredeshandhavers in Transnistrië te vervangen door waarnemers van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE). Sandu is een verklaard voorstander van nauwere banden met de Europese Unie.
Transnistrië ligt als een soort niemandsland tussen Moldavië en Oekraïne. Het dwergstaatje scheidde zich in 1990 af van Moldavië, maar wordt door vrijwel geen land erkend. Rusland heeft met zijn militaire aanwezigheid een flinke vinger in de pap in de landstrook.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
26 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie.
30 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Frankrijk om te demonstreren. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het tot dusver om 15.000 mensen verspreid door het land en is de situatie "over het algemeen rustig".
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.
3 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Iraanse onderhandelaars zijn in Doha om met Qatar te praten over het beëindigen van de oorlog met de Verenigde Staten. Dat meldt een functionaris die op de hoogte is van de gesprekken aan persbureau Reuters.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland brengt een grote politiemacht op de been in aanloop naar de aangekondigde jongerenprotesten door heel het land. De Duitse protestbeweging noemt zich 'GenZ regelt!' en heeft zich door de Franse studentenprotesten laten inspireren. Er wordt in meer dan dertig steden gedemonstreerd, waaronder Berlijn, München, Keulen en Frankfurt.
4 uur geleden