Kremlin verwerpt Moldavisch idee troepenvervanging Transnistrië
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft maandag een idee afgewezen om Russische troepen te vervangen die gestationeerd zijn in de afgescheiden regio Transnistrië, een afgescheiden regio van Moldavië. Het idee werd gesteund door de nieuwe president van Moldavië, maar Moskou zegt dat een dergelijke stap de regio ernstig zou destabiliseren.
Het Russische persbureau TASS meldde eerder dat de nieuw gekozen Moldavische president Maia Sandu voor het idee is Russische vredeshandhavers in Transnistrië te vervangen door waarnemers van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE). Sandu is een verklaard voorstander van nauwere banden met de Europese Unie.
Transnistrië ligt als een soort niemandsland tussen Moldavië en Oekraïne. Het dwergstaatje scheidde zich in 1990 af van Moldavië, maar wordt door vrijwel geen land erkend. Rusland heeft met zijn militaire aanwezigheid een flinke vinger in de pap in de landstrook.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - De explosies in Damascus tijdens het bezoek van de Franse president Emmanuel Macron hebben ook een leven gekost. Dat melden de Syrische autoriteiten, die woensdag verder spreken over 36 gewonden.
1 uur geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de vergadering van de 32 NAVO-regeringsleiders geopend. De gastheer pleitte voor goede samenwerking tussen de bondgenoten en herhaalde dat wat hem betreft daarom alle beperkingen op wapenhandel tussen lidstaten, die vooral Turkije treffen, moeten worden opgeheven.
1 uur geledenANKARA (ANP) - NAVO-diplomaten hadden gehoopt dat de Amerikaanse president Donald Trump in een betere stemming zou beginnen aan de vergadering met de andere leiders op de top in Ankara. Tegelijkertijd zeggen bronnen niet verrast te zijn door het beklag en de boosheid van Trump voor aanvang.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP/DPA) - Spanje beschouwt de dreigementen van Donald Trump over het stopzetten van de handel met Spanje als "business as usual", laat het kantoor van premier Pedro Sánchez weten. De Amerikaanse president zei woensdag op de NAVO-top alle handel te willen stoppen, omdat Spanje zo'n "vreselijke partner" zou zijn. Madrid benadrukt geen intentie te hebben om iets te veranderen in de handelsrelatie.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland probeert Oekraïense droneaanvallen tegen te gaan door het satellietinternet van Starlink te verstoren. Oekraïense piloten gebruiken dat systeem vaak om hun onbemande toestellen te besturen. Dronecommandanten en piloten in het zuidelijke Zaporizja vertellen persbureau Reuters dat bij Russische plaatsen en militaire installaties jammers zijn geplaatst.
2 uur geledenANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is slechtgehumeurd aangetreden voor de vergadering met de NAVO-leiders op de top in Ankara. Hij haalde woedend uit naar NAVO-bondgenoten als Spanje, verwees de afspraken met Iran naar de prullenbak en herhaalde dat Groenland Amerikaans moet worden. NAVO-topman Mark Rutte probeerde hem met loftuitingen en tegenspraak bij te sturen.
2 uur geledenANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niets meer te maken te willen hebben met Spanje, omdat het land zo'n "vreselijke" bondgenoot zou zijn. Hij zegt daarom minister van Financiën Scott Bessent de opdracht te hebben gegeven om alle handelsbetrekkingen met Spanje te verbreken.
2 uur geleden