Kremlin verwerpt Moldavisch idee troepenvervanging Transnistrië
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft maandag een idee afgewezen om Russische troepen te vervangen die gestationeerd zijn in de afgescheiden regio Transnistrië, een afgescheiden regio van Moldavië. Het idee werd gesteund door de nieuwe president van Moldavië, maar Moskou zegt dat een dergelijke stap de regio ernstig zou destabiliseren.
Het Russische persbureau TASS meldde eerder dat de nieuw gekozen Moldavische president Maia Sandu voor het idee is Russische vredeshandhavers in Transnistrië te vervangen door waarnemers van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE). Sandu is een verklaard voorstander van nauwere banden met de Europese Unie.
Transnistrië ligt als een soort niemandsland tussen Moldavië en Oekraïne. Het dwergstaatje scheidde zich in 1990 af van Moldavië, maar wordt door vrijwel geen land erkend. Rusland heeft met zijn militaire aanwezigheid een flinke vinger in de pap in de landstrook.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag opnieuw gezegd dat Oekraïne niet achter de aanval op de Nord Stream-pijpleidingen in 2022 zat. Vorige maand zei de Duitse openbaar aanklager dat de Oekraïense staat opdracht gaf tot sabotage van de pijpleidingen voor de toevoer van Russisch gas naar Europa.
1 uur geledenRENO (ANP) - In de Amerikaanse staat Nevada zijn alle patiënten van het Northwest Specialty Hospital geëvacueerd vanwege een naderende natuurbrand. Het vuur woedt aan de rand van de stad Reno en het ziekenhuis is uit voorzorg ontruimd, meldt de lokale nieuwszender KTVN.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische luchtaanvallen in de centrale Gazastrook hebben zondag drie mensen gedood, onder wie een kind, meldt de burgerbescherming. Het Israëlische leger beweerde een "terrorist" te hebben getroffen.
6 uur geledenTHUSIS (ANP) - In het Oost-Zwitserse Thusis zijn nog twee lichamen gevonden na een brand die donderdagavond in een restaurant uitbrak, meldt de politie. Daarmee is het dodental door de brand op vier gekomen. Zaterdag waren al twee lichamen gevonden.
7 uur geledenFAGERSTA (ANP/AFP) - De 18-jarige man die wordt verdacht van het doden en verwonden van meerdere jongeren met een zwaard op een school in Zweden is in voorlopige hechtenis genomen, meldt de openbaar aanklager. Hij wordt verdacht van moord en poging tot moord.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt het "te gevaarlijk" voor Oekraïne om verkiezingen te houden terwijl het land vecht tegen de Russische invasie. Zelensky zei dit in een verklaring waarmee hij reageerde op een oproep van zijn voormalige minister van Defensie Mychajlo Fedorov om verkiezingen te organiseren. Zelensky ontsloeg Fedorov vorige maand na een herschikking van zijn kabinet.
9 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië hoopt onderhandelingen met Israël over een veiligheidsakkoord binnenkort te hervatten. Dat zei de Syrische minister van Buitenlandse Zaken Asaad al-Shaibani in een interview met persbureau Reuters, waarin hij ook zei dat Damascus het contact met Jeruzalem verbrak na de recente Israëlische luchtaanval op een Syrische luchtmachtbasis.
10 uur geleden