Kremlin verwerpt bewering dat Poetin betrokken was bij MH17-ramp
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin verwerpt de bevinding van onderzoekers van het Joint Investigation Team (JIT) dat president Vladimir Poetin een grote rol had bij het leveren van het wapentuig dat vlucht MH17 in 2014 neerhaalde en daarom actief betrokken was bij de ramp. Het team zei woensdag "sterke aanwijzingen" te hebben gevonden voor de betrokkenheid van Poetin bij het incident.
Rusland kan de resultaten van het onderzoek niet accepteren aangezien het daaraan niet deelnam, aldus de woordvoerder van het Kremlin. Hij voegde eraan toe dat de onderzoekers publiekelijk geen bewijsmateriaal hebben gepresenteerd dat Poetin zou hebben beslist over het wapenleveringsverzoek van de Oost-Oekraïense separatisten, die MH17 uit de lucht hebben geschoten.
De aanklagers verwezen naar onderschepte telefoontjes, maar erkenden dat aanwijzingen van directe betrokkenheid van Poetin of andere Russische functionarissen onvoldoende doorslaggevend zijn voor een strafrechtelijke veroordeling. "We weten dat er een opname is gepubliceerd van een vermeend telefoongesprek waarin met geen enkel woord over wapens wordt gesproken. Zelfs als we aannemen dat dit gesprek echt is wordt er met geen woord gerept over wapens", aldus de woordvoerder.
Het onderzoek van het JIT wordt stopgezet, ook omdat Poetin niet vervolgd kan worden vanwege zijn immuniteit als president. Moskou heeft betrokkenheid van de Russische staat bij het neerhalen van MH17 herhaaldelijk ontkend.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
7 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
14 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
15 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
16 uur geleden