Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin vergelijkt protesten Georgië met revolutie Oekraïne 2004

Kremlin vergelijkt protesten Georgië met revolutie Oekraïne 2004

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de golf aan pro-Europese protesten in Georgië vergeleken met de Oranjerevolutie van twintig jaar geleden in Oekraïne. Toen gingen Oekraïners maandenlang de straat op om nieuwe verkiezingen te eisen na de omstreden winst van Viktor Janoekovytsj. Zij slaagden in hun opzet en de oppositiekandidaat won de nieuwe verkiezingen.

Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov proberen de Georgische demonstranten nu een soortgelijk scenario uit te laten komen, maar overtreden ze daarbij de wet door de politie aan te vallen. De afgelopen vier nachten is het tot confrontaties tussen politie en demonstranten gekomen en heeft de politie onder meer traangas en een waterkanon ingezet. Peskov zegt dat de Georgische regering probeert de situatie te stabiliseren en de rust te laten terugkeren.

De Georgische oppositie beschuldigt de regering ervan toenadering te zoeken tot Rusland en juist opzettelijk de band met het Westen af te breken. Eind oktober won de regeringspartij Georgische Droom de verkiezingen, maar volgens de oppositie is daarbij gefraudeerd.

Ook Janoekovytsj, die in 2004 door de Oekraïners aan de kant werd geschoven, had goede banden met het Kremlin.

Meer uit Buitenland

Halve stad in Marokko ontruimd door wateroverlast

RABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.

13 minuten geleden
Frankrijk heeft ondanks moties van wantrouwen eindelijk begroting

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.

53 minuten geleden
VS en Iran hervatten overleg na oplopende spanningen

DUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.

2 uur geleden
Restauratie van fresco Michelangelo in Sixtijnse Kapel begonnen

VATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.

2 uur geleden
Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.

4 uur geleden
Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.

4 uur geleden
150 mensen verlaten Gaza via Rafah-overgang naar Egypte

RAFAH (ANP) - Via de Rafah-grensovergang zijn maandag 150 Palestijnen vanuit Gaza naar Egypte gereisd, meldden Egyptische grensbeambten aan persbureau AFP. Het ging om vijftig mensen die medische hulp nodig hebben, met elk twee begeleiders. Daarnaast mochten vijftig Palestijnen vanuit Egypte het gebied in. De grens is sinds 14.00 uur weer gesloten voor de dag.

6 uur geleden