Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin vergelijkt protesten Georgië met revolutie Oekraïne 2004

Kremlin vergelijkt protesten Georgië met revolutie Oekraïne 2004

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de golf aan pro-Europese protesten in Georgië vergeleken met de Oranjerevolutie van twintig jaar geleden in Oekraïne. Toen gingen Oekraïners maandenlang de straat op om nieuwe verkiezingen te eisen na de omstreden winst van Viktor Janoekovytsj. Zij slaagden in hun opzet en de oppositiekandidaat won de nieuwe verkiezingen.

Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov proberen de Georgische demonstranten nu een soortgelijk scenario uit te laten komen, maar overtreden ze daarbij de wet door de politie aan te vallen. De afgelopen vier nachten is het tot confrontaties tussen politie en demonstranten gekomen en heeft de politie onder meer traangas en een waterkanon ingezet. Peskov zegt dat de Georgische regering probeert de situatie te stabiliseren en de rust te laten terugkeren.

De Georgische oppositie beschuldigt de regering ervan toenadering te zoeken tot Rusland en juist opzettelijk de band met het Westen af te breken. Eind oktober won de regeringspartij Georgische Droom de verkiezingen, maar volgens de oppositie is daarbij gefraudeerd.

Ook Janoekovytsj, die in 2004 door de Oekraïners aan de kant werd geschoven, had goede banden met het Kremlin.

Meer uit Buitenland

Doden bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/DPA) - Bij Israëlische aanvallen op het zuiden van Beiroet zijn woensdag zeker vier doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. De doden vielen bij een luchtaanval op een flatgebouw. Meerdere verdiepingen zijn daarbij volledig verwoest. Ook in het zuiden van Libanon en in de oostelijke Bekaa-vallei vonden aanvallen plaats.

4 minuten geleden
Iran ziet nu ook banken en techbedrijven als doelwit in oorlog

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zegt nu ook financiële instellingen die banden hebben met de VS en Israël als doelwit te beschouwen. Dat zegt een woordvoerder van het Iraanse leger. Volgens Teheran zouden de landen waarmee het in oorlog is eerder een Iraanse bank hebben aangevallen. Ook techbedrijven zouden mogelijk doelwit zijn.

48 minuten geleden
Zoon laatste sjah: Iran zit in beslissende fase, wacht oproep af

WASHINGTON (ANP) - Volgens de zoon van de laatste sjah van Iran, Reza Pahlavi, zit het land in de beslissende fase van "onze laatste strijd". Hij roept inwoners in een videoboodschap op X op van de straat te gaan en thuis te blijven. "Wacht mijn uiteindelijke oproep af."

1 uur geleden
FT: Kremlin voert campagne voor herverkiezing Orbán in Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Het Kremlin is een campagne begonnen om premier Viktor Orbán herverkozen te krijgen bij de Hongaarse parlementsverkiezingen komende maand. Dat schrijft de Financial Times, die het plan heeft ingezien.

1 uur geleden
Politie sluit terrorisme uit na dodelijke busbrand Zwitserland

KERZERS (ANP/AFP) - De Zwitserse politie sluit terrorisme uit als motief bij de dodelijke brand in een bus in de stad Kerzers, meldt de Zwitserse krant Le Temps. Hierbij kwamen dinsdagavond zes mensen om het leven, drie mensen raakten gewond. Er zijn geen aanwijzingen voor een terreuraanslag, maar de politie gaat wel uit van een opzettelijke daad.

1 uur geleden
Drones neergekomen bij vliegveld Dubai, meerdere gewonden

DUBAI (ANP) - Twee drones zijn woensdag neergekomen in de buurt van het vliegveld van Dubai. Bij het incident vielen volgens de lokale overheid vier gewonden: twee Ghanezen, een Bengaal en een Indiër. Het luchtverkeer verloopt normaal.

2 uur geleden
België organiseert alternatief songfestival tegen deelname Israël

BRUSSEL (ANP) - Een aantal Belgische organisaties houdt op dinsdag 12 mei in eigen land een alternatief songfestival als reactie op de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Het evenement heet United for Palestine en heeft enkele oud-songfestivaldeelnemers op het affiche staan, melden Belgische media.

2 uur geleden