Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin: uitspraak Biden over genocide is onaanvaardbaar

Kremlin: uitspraak Biden over genocide is onaanvaardbaar

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin vindt de beschuldiging van de Amerikaanse president Joe Biden dat Russische troepen genocide plegen in Oekraïne "onaanvaardbaar". "We zijn het er pertinent mee oneens en beschouwen elke poging om de situatie op deze manier te verstoren als ontoelaatbaar. Het is nauwelijks acceptabel voor de president van de Verenigde Staten", aldus Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov tegen verslaggevers.

Volgens Peskov zijn de Verenigde Staten "een land dat bekende misdaden heeft gepleegd in de moderne en recente geschiedenis." Waar hij precies op doelde werd niet direct duidelijk, maar eerder maakte Moskou verwijzingen naar Vietnam en Irak.

Biden beschuldigde dinsdag de Russische troepen voor het eerst van het plegen van volkerenmoord in Oekraïne. Na het bloedbad in Boetsja, waar gedode burgers op straat werden gevonden, had de Amerikaanse president al gezegd dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin vervolgd moet worden voor oorlogsmisdaden.

Meer uit Buitenland

Vervolgingen om beramen aanval tijdens kooigevecht Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft vijf personen aangeklaagd in verband met een vermeend complot om rijke mensen en prominente politici aan te vallen die zondag een kooigevecht op het gazon van het Witte Huis bijwoonden. De verdachten zouden de aanval hebben willen uitvoeren met explosieven en sluipschutters.

4 uur geleden
President Iran over deal: mogen kans niet voorbij laten gaan

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de voorlopige overeenkomst met de VS omschreven als een diplomatieke overwinning voor zijn land. "Daarom moeten we deze kans, die het land uit zijn huidige situatie zou kunnen helpen, niet onbenut laten", zei hij volgens Iraanse media. Hij stelde ook dat zich mogelijk niet nog een keer zo'n kans zal aandienen.

8 uur geleden
Media: Zelensky liet Trump foto's zien van beschadigd klooster

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump tijdens hun korte ontmoeting rond de G7-top foto's laten zien van de schade aan het historische kloostercomplex Kyiv-Pechersk Lavra. Dat zeggen bronnen tegen nieuwswebsite Kyiv Independent en persbureau Reuters.

11 uur geleden
Israël stopt Palestijns gezag over Grot van de Patriarchen

JERUZALEM (ANP/AFP) - De extreemrechtse Israëlische minister van Financiën Bezalel Smotrich heeft het bestuur van een voor christenen, joden en moslims heilige plek in Hebron van de Palestijnen overgenomen. De Grot van de Patriarchen, bij moslims bekend als de moskee van Abraham (Ibrahimi-moskee), valt volgens Smotrich niet meer onder de gemeente Hebron en de Palestijnse Autoriteit. Er komt een Israëlisch bestuur onder zijn gezag.

12 uur geleden
Stevig laatste debat voor stemming terugkeerregeling asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Voor- en tegenstanders in het Europees Parlement van nieuwe EU-terugkeerregels voor afgewezen asielzoekers hebben zich dinsdag nog eens stevig uitgesproken. Woensdag stemt het Europees Parlement over de nieuwe regels, die worden beschouwd als het sluitstuk van de vorige week van kracht geworden Europese asiel- en migratiewet. Een meerderheid is voor.

13 uur geleden
Doden gemeld na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische aanvallen hebben in het zuiden van Libanon aan zeker vier mensen het leven gekost. Ook raakten meerdere personen gewond, schrijft staatspersbureau NNA. Drones zouden op meerdere plekken in het gebied Nabatieh voertuigen onder vuur hebben genomen.

13 uur geleden
G7 wil met betere reisregels, vaccins en tests ebola indammen

ÉVIAN (ANP) - De G7-landen en een aantal partnerlanden gaan hun reisregels voor ebolagebied beter op elkaar afstemmen om verspreiding van het virus te voorkomen. Ook zijn ze "vastbesloten" de ontwikkeling van vaccins, tests en behandelingen te steunen, zeggen de leiders van deze landen na overleg in het Franse Évian.

13 uur geleden