
Kremlin: Turkse president Erdogan steunt Poetin na opstand
MOSKOU (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan geeft volgens het Kremlin zijn "volledige steun" aan de Russische president Vladimir Poetin, na een opstand binnen Rusland door het huurlingenleger Wagner Groep. De twee presidenten zouden elkaar telefonisch hebben gesproken. Poetin zou met Erdogan hebben gesproken over de muiterij in Rusland van het huurlingenleger, onder leiding van Jevgeni Prigozjin.
De relatie tussen de leiders van Turkije en Rusland is een gevoelige. Turkije is NAVO-lid, met het een na grootste leger van het bondgenootschap. Maar terwijl de NAVO Oekraïne steunt in de oorlog tegen Rusland, houdt Erdogan ook de banden met het Kremlin warm.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - Jennifer Geerlings-Simons (71) wordt de nieuwe president van Suriname. Er zijn geen tegenkandidaten genomineerd voor de functie. De beoogde vicepresident, Gregory Rusland, is eveneens de enige kandidaat voor die functie. Parlementariërs hadden tot 17.00 uur Nederlandse tijd de gelegenheid om kandidaten te nomineren.
25 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin houdt op dit moment een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump, meldt het Kremlin.
35 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat hij deze donderdag met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gaat bellen, melden de Russische persbureaus RIA Novosti en Interfax.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De BBC gaat optredens met "een hoog risico" niet langer livestreamen. De Britse omroep heeft dat besloten na de ophef over de show van punkrapduo Bob Vylan op Glastonbury, die op het podium onder meer "dood aan" het Israëlische leger scandeerde.
3 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Oostenrijk heeft voor het eerst in vijftien jaar een Syriër teruggestuurd naar Syrië. Het ministerie van Binnenlandse Zaken bevestigde de uitzetting van een Syrische crimineel naar diens thuisland. Oostenrijk is het eerste Europese land sinds jaren dat officieel een veroordeelde Syriër rechtstreeks naar Syrië uitzet, aldus het departement.
3 uur geledenBRUSSEL/SEOUL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte en de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung hebben donderdag gebeld over nauwere samenwerking tussen het militaire bondgenootschap en het Aziatische land. Het was de eerste keer dat Rutte en de pas aangetreden Lee elkaar spraken.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is in Denemarken aangekomen voor een verrassingsbezoek. Hij gaat langs bij de Deense koning Frederik X en heeft een ontmoeting met Europese kopstukken. Denemarken is sinds deze maand voorzitter van de Raad van de Europese Unie.
4 uur geleden