Kremlin: toespraak Biden werkt destabiliserend
MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin heeft de "destabiliserende" opmerkingen van de Amerikaanse president Joe Biden over Oekraïne veroordeeld. Biden beloofde Moskou woensdag in een toespraak een "strenge" reactie in het geval van een Russische militaire aanval op Oekraïne.
"De verklaringen worden keer op keer herhaald en dragen niet bij tot vermindering van de huidige spanningen. Bovendien kunnen zij bijdragen tot destabilisatie van de situatie," zei Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov tegen de verslaggevers.
Mikhailo Podoljak, een adviseur van het kabinet van president Volodimir Zelenski, zei dat Oekraïne het toejuicht dat Biden met een gecoördineerde westerse reactie dreigt in het geval dat Rusland een inval zou doen in Oekraïne.
Biden voorzag in de speech een Russische invasie van Oekraïne. Hij verwacht dat president Vladimir Poetin die stap zet, ondanks de grote economische gevolgen van een dergelijke inval voor Rusland.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - Het aantal vermisten als gevolg van de modderstroom in het Tibetaanse district Gyirong is opgelopen tot 558, meldt de Chinese staatsomroep CCTV.
34 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse avant-gardekunstenares Yayoi Kusama, bekend als de 'polkadotkoningin', is op 97-jarige leeftijd overleden, zo staat in een verklaring op haar website. De excentrieke kunstenares, die de status van superster bereikte nadat ze decennialang in een psychiatrische instelling had verbleven, stierf op 14 augustus in een ziekenhuis in Tokio.
57 minuten geledenKATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Een gletsjerinstorting veroorzaakte seismische activiteit, wat de grote overstromingen in Nepal en Tibet tot gevolg had, aldus de Amerikaanse geologische dienst USGS.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft haar medeleven betuigd met de slachtoffers van de dodelijke overstromingen in Nepal. Ook beloofde het land 500.000 dollar (bijna 429.000 euro) aan noodhulp, zo liet het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een militaire rechtbank zal vermoedelijk in juni 2028 beginnen met het berechten van het vermeende brein achter de aanslagen van 9/11. Dat melden diverse Amerikaanse media op basis van een uitspraak van een rechter.
3 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer heeft gezegd dat de regering-Trump momenteel geen open communicatiekanaal heeft met de Canadese regering, nadat het handelsoverleg tussen beide landen vorige week was vastgelopen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van de Europese Unie hebben bondgenoten gevraagd aan te schuiven bij het overleg waarmee ze traditioneel aan het politieke jaar beginnen. In ieder geval het Verenigd Koninkrijk, Canada en Noorwegen zijn volgens Brusselse bronnen uitgenodigd.
7 uur geleden