Kremlin: strijd in Nagorno-Karabach moet onmiddellijk stoppen
MOSKOU (ANP/RTR) - De strijd tussen Armenië en Azerbeidzjan in Nagorno-Karabach moet onmiddellijk stoppen. Dat zei Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov maandag.
Het Kremlin drong er bij Azerbeidzjan en Armenië op aan alle militaire activiteiten te stoppen die de spanningen over het grondgebied van Nagorno-Karabach verder doen oplaaien. De gevechten zijn reden tot ernstige bezorgdheid in Moskou, zei Peskov.
Moskou volgt de situatie op de voet en Peskov voegde eraan toe dat het conflict moet worden opgelost door diplomatie.
Armeense en Azerbeidzjaanse troepen leverden maandag voor de tweede dag strijd om de afgescheiden regio, waarbij beide partijen elkaar beschuldigden van het gebruik van zware artillerie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
44 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
5 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
5 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
6 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
6 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
7 uur geleden