Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin sluit gesprek Poetin en Trump voor beëdiging niet uit

Kremlin sluit gesprek Poetin en Trump voor beëdiging niet uit

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin sluit niet uit dat de Russische president Vladimir Poetin al voor de beëdiging van Donald Trump als nieuwe Amerikaanse president contact met hem zal hebben. De inauguratie vindt op 20 januari plaats, tot dat moment is Joe Biden de president van de Verenigde Staten.

Poetin heeft nog niet openbaar gereageerd op Trumps verkiezingswinst en voor zover bekend heeft hij de Amerikaan ook niet gefeliciteerd. Het Kremlin benadrukte dat de VS een vijandig land blijven. Woordvoerder Dmitry Peskov zei dat Rusland tot januari zal moeten afwachten of Trump een ander buitenlandbeleid wil gaan voeren dan zijn voorganger.

Tijdens Trumps eerste ambtstermijn spraken de twee regelmatig met elkaar en leken ze een goede relatie te hebben. Vorige maand schreef journalist Bob Woodward in een nieuw boek dat ze ook na zijn vertrek uit het Witte Huis contact bleven houden en zeker zeven keer hebben gebeld. Ook schreef hij dat Trump als president coronatests had gestuurd naar Moskou. Poetin was bang het virus op te lopen, maar die tests waren toen nog zeer schaars. Het team van Trump ontkende de beweringen, maar het Kremlin bevestigde dat de tests waren ontvangen.

Trump heeft tijdens zijn campagne ook gezegd dat zijn goede band met Poetin erbij zou helpen om "binnen 24 uur" een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Monitor: olietankers verlaten Venezuela ondanks blokkade VS

CARACAS (ANP/RTR) - Zo'n tien olietankers hebben de afgelopen dagen Venezuela verlaten met ruwe olie en brandstof aan boord, meldt TankerTrackers.com, dat vrachtvaartuigen monitort. Ze doorbreken daarmee een Amerikaanse blokkade voor olieschepen die van en naar Venezuela varen, het land waar de Amerikanen zaterdag president Nicolás Maduro gevangennamen.

1 minuut geleden
Colombiaanse president verwerpt cocaïneverwijt van Trump

BOGOTÁ (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro weerlegt de Amerikaanse aantijgingen dat hij zou bijdragen aan de cocaïnehandel in zijn land. In een lang bericht op X somt Petro de verdiensten van zijn diensten op in het opsporen en in beslag nemen van drugstransporten. Ook noemt het Colombiaanse staatshoofd zijn eigen leiderschap "niet illegitiem". Hij wijst onder meer op een grote, recente cocaïnevangst.

53 minuten geleden
Premier Groenland woest over nieuwe dreiging Trump: het is genoeg

NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens Frederik Nielsen is woedend over de nieuwste dreigementen van Donald Trump om Groenland te annexeren. "Nu is het genoeg", schrijft hij op Facebook.

57 minuten geleden
Ruim dertig Cubanen omgekomen bij aanvallen VS in Venezuela

HAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.

2 uur geleden
Trump: wij zijn de baas in Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".

2 uur geleden
Iran: arrestatie Maduro is illegale daad van VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.

2 uur geleden
Brits verbod op junkfoodreclame overdag ingegaan

LONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.

2 uur geleden