Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin sluit gesprek Poetin en Trump voor beëdiging niet uit

Kremlin sluit gesprek Poetin en Trump voor beëdiging niet uit

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin sluit niet uit dat de Russische president Vladimir Poetin al voor de beëdiging van Donald Trump als nieuwe Amerikaanse president contact met hem zal hebben. De inauguratie vindt op 20 januari plaats, tot dat moment is Joe Biden de president van de Verenigde Staten.

Poetin heeft nog niet openbaar gereageerd op Trumps verkiezingswinst en voor zover bekend heeft hij de Amerikaan ook niet gefeliciteerd. Het Kremlin benadrukte dat de VS een vijandig land blijven. Woordvoerder Dmitry Peskov zei dat Rusland tot januari zal moeten afwachten of Trump een ander buitenlandbeleid wil gaan voeren dan zijn voorganger.

Tijdens Trumps eerste ambtstermijn spraken de twee regelmatig met elkaar en leken ze een goede relatie te hebben. Vorige maand schreef journalist Bob Woodward in een nieuw boek dat ze ook na zijn vertrek uit het Witte Huis contact bleven houden en zeker zeven keer hebben gebeld. Ook schreef hij dat Trump als president coronatests had gestuurd naar Moskou. Poetin was bang het virus op te lopen, maar die tests waren toen nog zeer schaars. Het team van Trump ontkende de beweringen, maar het Kremlin bevestigde dat de tests waren ontvangen.

Trump heeft tijdens zijn campagne ook gezegd dat zijn goede band met Poetin erbij zou helpen om "binnen 24 uur" een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Iran: VS onderhandelen met zichzelf

TEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".

25 minuten geleden
Aanvallen op Teheran, Israël en Golfstaten

TEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.

1 uur geleden
Negen doden bij Israëlische aanvallen in zuidelijk Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.

1 uur geleden
Links wint Deense verkiezingen maar grijpt naast meerderheid

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.

5 uur geleden
Democraat wint verkiezing in district rond Trumps Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.

5 uur geleden
Rubio getuigt in rechtszaak tegen goede vriend

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.

7 uur geleden
Cyprus wil nieuwe afspraken met Britten na droneaanval op basis

NICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.

8 uur geleden