Kremlin sluit gesprek Poetin en Trump voor beëdiging niet uit
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin sluit niet uit dat de Russische president Vladimir Poetin al voor de beëdiging van Donald Trump als nieuwe Amerikaanse president contact met hem zal hebben. De inauguratie vindt op 20 januari plaats, tot dat moment is Joe Biden de president van de Verenigde Staten.
Poetin heeft nog niet openbaar gereageerd op Trumps verkiezingswinst en voor zover bekend heeft hij de Amerikaan ook niet gefeliciteerd. Het Kremlin benadrukte dat de VS een vijandig land blijven. Woordvoerder Dmitry Peskov zei dat Rusland tot januari zal moeten afwachten of Trump een ander buitenlandbeleid wil gaan voeren dan zijn voorganger.
Tijdens Trumps eerste ambtstermijn spraken de twee regelmatig met elkaar en leken ze een goede relatie te hebben. Vorige maand schreef journalist Bob Woodward in een nieuw boek dat ze ook na zijn vertrek uit het Witte Huis contact bleven houden en zeker zeven keer hebben gebeld. Ook schreef hij dat Trump als president coronatests had gestuurd naar Moskou. Poetin was bang het virus op te lopen, maar die tests waren toen nog zeer schaars. Het team van Trump ontkende de beweringen, maar het Kremlin bevestigde dat de tests waren ontvangen.
Trump heeft tijdens zijn campagne ook gezegd dat zijn goede band met Poetin erbij zou helpen om "binnen 24 uur" een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
10 uur geleden