Kremlin sluit gesprek Poetin en Trump voor beëdiging niet uit
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin sluit niet uit dat de Russische president Vladimir Poetin al voor de beëdiging van Donald Trump als nieuwe Amerikaanse president contact met hem zal hebben. De inauguratie vindt op 20 januari plaats, tot dat moment is Joe Biden de president van de Verenigde Staten.
Poetin heeft nog niet openbaar gereageerd op Trumps verkiezingswinst en voor zover bekend heeft hij de Amerikaan ook niet gefeliciteerd. Het Kremlin benadrukte dat de VS een vijandig land blijven. Woordvoerder Dmitry Peskov zei dat Rusland tot januari zal moeten afwachten of Trump een ander buitenlandbeleid wil gaan voeren dan zijn voorganger.
Tijdens Trumps eerste ambtstermijn spraken de twee regelmatig met elkaar en leken ze een goede relatie te hebben. Vorige maand schreef journalist Bob Woodward in een nieuw boek dat ze ook na zijn vertrek uit het Witte Huis contact bleven houden en zeker zeven keer hebben gebeld. Ook schreef hij dat Trump als president coronatests had gestuurd naar Moskou. Poetin was bang het virus op te lopen, maar die tests waren toen nog zeer schaars. Het team van Trump ontkende de beweringen, maar het Kremlin bevestigde dat de tests waren ontvangen.
Trump heeft tijdens zijn campagne ook gezegd dat zijn goede band met Poetin erbij zou helpen om "binnen 24 uur" een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP/RTR) - De Hongkongse regering streeft ernaar het onafhankelijke onderzoek naar de dodelijke brand in de miljoenenstad binnen negen maanden af te ronden, zegt leider John Lee. De brand van eind november kostte zeker 160 mensen het leven.
46 minuten geledenHACHINOHE (ANP/AFP) - Het noorden van Japan is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6.7, meldt het Japanse meteorologische agentschap. Er was een tsunamiwaarschuwing van kracht, maar die werd later ingetrokken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bereiden zich voor om de komende weken meer olietankers in beslag te nemen voor de kust van Venezuela. Dat meldt persbureau Reuters op basis van zes bronnen. Een vermindering of stopzetting van de Venezolaanse olie-export zou de financiën van het Zuid-Amerikaanse land onder druk zetten. Olie is de belangrijkste bron van inkomsten voor de regering van president Nicolás Maduro.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul, die pas drie maanden in functie is, heeft het parlement ontbonden. Dit blijkt uit een koninklijk decreet, dat de weg vrijmaakt voor algemene verkiezingen.
3 uur geledenBALTIMORE (ANP/RTR) - Kilmar Abrego Garcia is weer op vrije voeten, nadat een rechter in de Amerikaanse staat Maryland eerder op donderdag zijn vrijlating had bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Drie maanden na de dodelijke aanval op de uiterst rechtse activist en Trump-aanhanger Charlie Kirk is de verdachte Tyler Robinson voor het eerst persoonlijk voor de rechter verschenen. Ook de vader, moeder en broer van Robinson waren aanwezig in de rechtbank in Provo in de Amerikaanse staat Utah.
11 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het Venezolaanse parlement heeft unaniem ingestemd met het intrekken van een wet, waardoor het land zich kan terugtrekken uit het Internationaal Strafhof. De wet bekrachtigde het Statuut van Rome, waarmee het strafhof werd opgericht. Door die wet in te trekken hoeft het land de rechtsbevoegdheid van het hof niet meer te erkennen.
13 uur geleden