Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin slaat alarm over diefstal uit speciaal commandovliegtuig

Kremlin slaat alarm over diefstal uit speciaal commandovliegtuig

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin heeft woensdag alarm geslagen over de diefstal van gevoelige apparatuur uit een speciaal vliegtuig dat is ontworpen om het hoogste Russische commando te beschermen tegen de gevolgen van een nucleaire explosie.

Het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken zei dat de politie in de zuidelijke stad Taganrog was gewaarschuwd dat voor 1 miljoen roebel (13.600 dollar) aan apparatuur was gestolen uit een Iljoesjin Il-80-vliegtuig op een vliegveld.

De woordvoerder van president Vladimir Poetin, Dmitri Peskov, omschreef de inbreuk als een "noodsituatie" en beloofde dat "maatregelen zullen worden genomen om te voorkomen dat dit in de toekomst weer gebeurt".

Beriev

Het ministerie van Binnenlandse Zaken specificeerde niet wat er was gestolen, maar zei dat onderzoekers waren gestuurd. De havenstad Taganrog, 1100 kilometer ten zuiden van Moskou, is de thuisbasis van de Russische vliegtuigbouwer Beriev, een staatsbedrijf. Zowel het ministerie van Binnenlandse Zaken als Beriev weigerden verder commentaar te geven.

Maar televisiekanaal REN-TV meldde eerder deze week dat radioapparatuur was gestolen uit een Il-80-vliegtuig dat in Taganrog in onderhoud was. Dieven openden het vrachtluik van het toestel en er werden schoen- en vingerafdrukken gevonden, zei het kanaal. De zender voegde eraan toe dat Beriev vorige week aangifte had gedaan van de diefstal bij de politie.

Het vliegtuig is een van de vier vliegende commandocentra die zijn gebouwd om de president en andere topfunctionarissen te evacueren in geval van een nucleaire explosie.

Meer uit Buitenland

Publiek verzamelt zich op Sint-Pietersplein voor uitvaart paus

VATICAANSTAD (ANP) - Het publiek verzamelt zich op het Sint-Pietersplein voor de uitvaart van paus Franciscus. Het afscheid van de leider van de Rooms-Katholieke Kerk begint om 10.00 uur.

1 minuut geleden
Vermeend Epstein-slachtoffer Giuffre door zelfdoding omgekomen

PERTH (ANP) - Virginia Giuffre, de vrouw die prins Andrew beschuldigde van seksueel misbruik, is door zelfdoding om het leven gekomen. Haar familie laat in een verklaring aan NBC News weten dat Giuffre op 41-jarige leeftijd stierf in Neergabby, even ten noorden van de Australische stad Perth.

3 uur geleden
Vermiste teckel overleeft bijna anderhalf jaar op eiland Australië

ADELAIDE (ANP) - Een teckel heeft 529 dagen overleefd op een Australisch eiland. Het beestje, Valerie, werd gevonden door vrijwilligers van Kangala Wildlife Centre, maakte de dierenwelzijnsorganisatie vrijdag via sociale media bekend. Er doken vorige maand al beelden op waaruit bleek dat het hondje nog in leven was.

4 uur geleden
Trump in Rome: deal Oekraïne en Rusland is heel dichtbij

ROME (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft na aankomst in Italië laten weten dat Rusland en Oekraïne "heel dicht bij" een deal zijn. "De twee partijen moeten elkaar ontmoeten, op heel hoog niveau, om het akkoord te sluiten", schreef Trump op zijn platform Truth Social. Trump is in Rome voor de begrafenis van paus Franciscus zaterdag.

6 uur geleden
Sint-Pietersbasiliek waar paus ligt opgebaard dicht voor publiek

VATICAAN (ANP/AFP) - Gelovigen kunnen in de Sint-Pietersbasiliek geen afscheid meer nemen van de overleden paus. Om 19.00 uur werden de deuren gesloten van de kerk waar de maandag overleden paus Franciscus ligt opgebaard. Het Vaticaan meldt dat in drie dagen ongeveer 250.000 mensen afscheid hebben kunnen nemen.

10 uur geleden
Amerikaanse gezant Witkoff praat drie uur met Poetin

MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse Oekraïne-gezant Steve Witkoff heeft vrijdag in Moskou drie uur gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Het Kremlin spreekt van een constructief gesprek en stelt dat het onder meer ging om de mogelijkheid directe onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland te hervatten.

13 uur geleden
FBI-directeur Patel: rechter opgepakt voor belemmering

MILWAUKEE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft een rechter in de staat Wisconsin gearresteerd voor het belemmeren van een operatie rond immigratie. Dat meldt FBI-directeur Kash Patel in een inmiddels verwijderd bericht op X.

13 uur geleden