Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin schrapt uitreisverbod mannen na mogelijke interne ruzie

Kremlin schrapt uitreisverbod mannen na mogelijke interne ruzie

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische regering heeft besloten geen algemeen uitreisverbod in te stellen voor weerbare mannen, oftewel mannen die geschikt zijn voor de strijdkrachten. Ondanks dat ze het land wel uit mogen, krijgen ze geen nieuw paspoort meer. Het uitreisverbod geldt wel voor mensen die al voor militaire dienst zijn opgeroepen en zich moeten melden, schrijven Russische media.

Een aantal Russische media bericht dat het Kremlin wel degelijk van plan was woensdag alle weerbare mannen in de leeftijd van 18 tot 65 jaar te verbieden naar het buitenland te gaan. Maar er zouden interne discussies zijn ontstaan over het effect, als gevolg van de heftige reacties in het land op het recente besluit van president Vladimir Poetin 300.000 reservisten voor de oorlog in Oekraïne op te roepen.

In de kringen van het Kremlin is geschokt gereageerd op de kennelijk onvoorziene uittocht van Russen sinds de aankondiging van de gedeeltelijke mobilisatie. De organisatie van de mobilisatie bleek bovendien al snel een chaos, omdat de met de uitvoering belaste regionale overheden de instructies verschillend interpreteerden.

Terwijl er overal in het land protestbijeenkomsten tegen de mobilisatie waren, trokken snel honderdduizenden Russen de grens over. Circa 66.000 Russen trokken naar EU-landen en vrijwel alle buurlanden kregen te maken met een enorme stroom Russen die plotseling aan de grens stond. Naar Kazachstan bijvoorbeeld zijn volgens officiële informatie 98.000 Russen vertrokken, maar volgens de Novaya Gazeta zijn het er meer dan 260.000. Georgië en Armenië meldden ook de komst van steeds meer Russen. Andere bestemmingen van inderhaast vertrekkende 'weerbare Russen' zijn naar verluidt onder meer Belgrado, Istanbul, Bakoe en Dubai. De exodus zou het Kremlin ertoe hebben bewogen van het algemene reisverbod af te zien.

Meer uit Buitenland

Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

6 minuten geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

51 minuten geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

2 uur geleden
Uitgeweken Cubanen hopen op terugkeer en handel in Cuba

MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.

2 uur geleden
Twee Indiase olietankers passeren Straat van Hormuz

NEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.

2 uur geleden
Iran waarschuwt dat havens in Emiraten doelwit zijn

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.

3 uur geleden
Palestijnse groep Hamas vraagt Iran geen Golfstaten te bestoken

TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.

6 uur geleden