Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin schrapt uitreisverbod mannen na mogelijke interne ruzie

Kremlin schrapt uitreisverbod mannen na mogelijke interne ruzie

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische regering heeft besloten geen algemeen uitreisverbod in te stellen voor weerbare mannen, oftewel mannen die geschikt zijn voor de strijdkrachten. Ondanks dat ze het land wel uit mogen, krijgen ze geen nieuw paspoort meer. Het uitreisverbod geldt wel voor mensen die al voor militaire dienst zijn opgeroepen en zich moeten melden, schrijven Russische media.

Een aantal Russische media bericht dat het Kremlin wel degelijk van plan was woensdag alle weerbare mannen in de leeftijd van 18 tot 65 jaar te verbieden naar het buitenland te gaan. Maar er zouden interne discussies zijn ontstaan over het effect, als gevolg van de heftige reacties in het land op het recente besluit van president Vladimir Poetin 300.000 reservisten voor de oorlog in Oekraïne op te roepen.

In de kringen van het Kremlin is geschokt gereageerd op de kennelijk onvoorziene uittocht van Russen sinds de aankondiging van de gedeeltelijke mobilisatie. De organisatie van de mobilisatie bleek bovendien al snel een chaos, omdat de met de uitvoering belaste regionale overheden de instructies verschillend interpreteerden.

Terwijl er overal in het land protestbijeenkomsten tegen de mobilisatie waren, trokken snel honderdduizenden Russen de grens over. Circa 66.000 Russen trokken naar EU-landen en vrijwel alle buurlanden kregen te maken met een enorme stroom Russen die plotseling aan de grens stond. Naar Kazachstan bijvoorbeeld zijn volgens officiële informatie 98.000 Russen vertrokken, maar volgens de Novaya Gazeta zijn het er meer dan 260.000. Georgië en Armenië meldden ook de komst van steeds meer Russen. Andere bestemmingen van inderhaast vertrekkende 'weerbare Russen' zijn naar verluidt onder meer Belgrado, Istanbul, Bakoe en Dubai. De exodus zou het Kremlin ertoe hebben bewogen van het algemene reisverbod af te zien.

Meer uit Buitenland

VS leggen sancties op aan Iraanse autoriteit Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian ⁠Gulf ‌Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.

33 minuten geleden
CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

2 uur geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

2 uur geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

2 uur geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

2 uur geleden
Trump: geen zorgen om politieke gevolgen van oorlog met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.

2 uur geleden
VN-rapporteur Palestijnse gebieden opnieuw op sanctielijst VS

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.

5 uur geleden