Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin: Poetins jaarinkomen in 2021 was 114.000 euro

Kremlin: Poetins jaarinkomen in 2021 was 114.000 euro

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vorig jaar 10,2 miljoen roebel verdiend, ofwel 114.000 euro. Zijn bureau gaf vrijdag het loonstrookje prijs van de man die al ruim twintig jaar de dienst uitmaakt in het Kremlin. Behalve dat bescheiden inkomen heeft de 69-jarige machthebber ook nog de beschikking over een appartement van 77 vierkante meter, drie auto's en een aanhangwagen.

Op internet zorgde de onthulling voor hilariteit. Critici roepen al jaren dat Poetin in werkelijkheid schatrijk is en met een vermogen van wellicht 200 miljard euro zelfs Elon Musk naar de kroon steekt.

Het team van dissident Alexej Navalni, die al geruime tijd in de gevangenis zit na een vergiftigingspoging te hebben overleefd, bracht vorig jaar een video uit over het exorbitante paleis dat de oud-KGB-agent voor 900 miljoen euro zou hebben laten optrekken aan de Zwarte Zee. Het Kremlin noemt dergelijke toespelingen steevast "onzin" en "leugens".

De nu gepubliceerde jaaropgave maakt ook duidelijk dat Poetin in 2021 lang niet de best betaalde Russische politicus was. Minister van Handel Denis Mantoerov streek omgerekend 7,9 miljoen euro op. Vladimir Medinski, die namens Moskou de vredesbesprekingen met Oekraïne leidt, was goed voor 1,2 miljoen euro, tien keer zoveel als zijn baas.

Meer uit Buitenland

Turkse journalist die voor Duitse wereldomroep werkt weer vrij

ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse journalist die voor de Duitse wereldomroep (DW) werkt, Alican Uludağ, is onder voorwaarden door de Turkse justitie vrijgelaten. Hij werd dinsdag opnieuw aangehouden in verband met berichten op sociale media. Hij was twee maanden voorwaardelijk op vrije voeten in afwachting van een proces met betrekking tot zijn stellingname of berichtgeving.

2 uur geleden
Liberia meldt grootste cocaïnevangst ooit

MONROVIA (ANP) - De politie in Liberia zegt dinsdag voor meer dan 300 miljoen dollar aan cocaïne te hebben onderschept in de buurt van de hoofdstad Monrovia, meldt de BBC. Het zou de grootste cocaïnevangst in het land ooit zijn.

2 uur geleden
'Ongekende' oversterfte door Franse hittegolf in juni

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van juni 5764 meer sterfgevallen geregistreerd dan normaal, aldus voorlopige cijfers van de Franse gezondheidsautoriteiten. Die noemen de oversterfte onder mensen van 15 jaar en ouder "ongekend".

2 uur geleden
Trump dreigt met bombardementen als Iran schepen aanvalt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.

2 uur geleden
Noorwegen herdenkt aanslagen Oslo en Utøya

OSLO (ANP) - Noorwegen heeft de 77 slachtoffers herdacht van de aanslagen in Oslo en Utøya van vijftien jaar geleden. In de kathedraal van Oslo vond een herdenkingsdienst plaats. Daarbij waren ook koning Harald en koningin Sonja aanwezig.

3 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak stijgt tot boven 1000

GENÈVE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda zijn meer dan duizend doden gevallen, zegt de WHO. In de DRC gaat het om 999 sterfgevallen en over de grens in Oeganda waren het er twee.

5 uur geleden
Franse milieuminister blijft toch aan op verzoek van president

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse milieuminister Monique Barbut blijft op verzoek van president Emmanuel Macron toch aan. Dat meldt haar kantoor aan persbureau AFP. Barbut kondigde woensdagochtend haar ontslag aan op LinkedIn, vanwege meningsverschillen over het gebruik van pesticiden.

5 uur geleden