Kremlin: Poetin heeft interview gegeven aan Tucker Carlson
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zich dinsdag laten interviewen door de Amerikaanse presentator en opiniemaker Tucker Carlson. Het vraaggesprek wordt volgens Russische media mogelijk op donderdag uitgezonden.
De populaire en omstreden Carlson had jarenlang een goedbekeken programma op Fox News, maar moest daar vorig jaar opstappen. Hij dook afgelopen weekend plots op in Moskou en legde in een video uit waarom hij Poetin wil spreken.
De conservatieve opiniemaker verklaarde dat Amerikanen slecht op de hoogte zijn van de beweegredenen van Poetin. "De meeste Amerikanen hebben geen idee waarom Poetin Oekraïne binnenviel en wat zijn doelen nu zijn. Ze hebben zijn stem nog nooit gehoord. Dat deugt niet."
Laatste interview
Een woordvoerder van het Kremlin zei dat Carlson een interview is gegund om zijn journalistieke benadering. Die zou anders zijn dan de "eenzijdige" berichtgeving van veel westerse media. "Natuurlijk is er geen behoefte om te communiceren met dergelijke media."
Poetin gaf voor zover bekend in 2021 voor het laatst een interview aan een Amerikaanse journalist. Toen sprak hij met Hadley Gamble van CNBC. De Russische leider heeft later nog wel gesproken met buitenlandse media uit landen als China en Kazachstan.
Inval in Oekraïne
Rusland viel in 2022 buurland Oekraïne binnen. Veel westerse journalisten zijn uit veiligheidsoverwegingen inmiddels vertrokken uit Moskou. De Amerikaanse journalisten Evan Gershkovich van The Wall Street Journal en Alsu Kurmasheva van Radio Free Europe worden momenteel vastgehouden in Rusland.
Meer uit Buitenland
HAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.
2 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten blijven voor altijd met "een heel sterke" strijdmacht in Europa, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. De VS zullen zich meer op de concurrentiestrijd met China richten en meer aan Europa zelf overlaten, maar gaan volgens hem niet weg.
2 uur geledenHAMBURG (ANP) - De geopolitieke onrust drukt zijn stempel op de Noordzeetop, die oorspronkelijk vooral over windenergie op zee ging. Maar "we kunnen het tegenwoordig niet hebben over energie zonder ook veiligheid te bespreken", zei de Deense premier Mette Frederiksen op de internationale bijeenkomst in Hamburg.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán zegt dat zijn regering de ambassadeur van Oekraïne gaat ontbieden omdat de Oekraïense regering zou proberen zich te bemoeien met de Hongaarse parlementsverkiezingen van 12 april. Hij meldt dat in een video op Facebook. De premier staat in de peilingen achter op zijn grote rivaal Peter Magyar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Abraham Lincoln is met andere schepen aangekomen in het Midden-Oosten, meldt het Amerikaanse leger. Met de Lincoln is de Amerikaanse vuurkracht in de regio aanzienlijk versterkt, terwijl de spanningen met Iran weer hoog zijn opgelopen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet de 90 miljard euro die het van de EU leent ook kunnen gebruiken om Amerikaanse wapens te kopen, maant NAVO-chef Mark Rutte. Vooral Frankrijk wil dat Oekraïne de miljarden alleen in Europa besteedt, maar landen als Nederland wijzen erop dat het land bijvoorbeeld nog niet zonder Amerikaanse Patriot-luchtverdedigingsraketten kan.
3 uur geleden