Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin: Poetin heeft interview gegeven aan Tucker Carlson

Kremlin: Poetin heeft interview gegeven aan Tucker Carlson

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zich dinsdag laten interviewen door de Amerikaanse presentator en opiniemaker Tucker Carlson. Het vraaggesprek wordt volgens Russische media mogelijk op donderdag uitgezonden.

De populaire en omstreden Carlson had jarenlang een goedbekeken programma op Fox News, maar moest daar vorig jaar opstappen. Hij dook afgelopen weekend plots op in Moskou en legde in een video uit waarom hij Poetin wil spreken.

De conservatieve opiniemaker verklaarde dat Amerikanen slecht op de hoogte zijn van de beweegredenen van Poetin. "De meeste Amerikanen hebben geen idee waarom Poetin Oekraïne binnenviel en wat zijn doelen nu zijn. Ze hebben zijn stem nog nooit gehoord. Dat deugt niet."

Laatste interview

Een woordvoerder van het Kremlin zei dat Carlson een interview is gegund om zijn journalistieke benadering. Die zou anders zijn dan de "eenzijdige" berichtgeving van veel westerse media. "Natuurlijk is er geen behoefte om te communiceren met dergelijke media."

Poetin gaf voor zover bekend in 2021 voor het laatst een interview aan een Amerikaanse journalist. Toen sprak hij met Hadley Gamble van CNBC. De Russische leider heeft later nog wel gesproken met buitenlandse media uit landen als China en Kazachstan.

Inval in Oekraïne

Rusland viel in 2022 buurland Oekraïne binnen. Veel westerse journalisten zijn uit veiligheidsoverwegingen inmiddels vertrokken uit Moskou. De Amerikaanse journalisten Evan Gershkovich van The Wall Street Journal en Alsu Kurmasheva van Radio Free Europe worden momenteel vastgehouden in Rusland.

Meer uit Buitenland

Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

4 minuten geleden
Procureur: schutter Kyiv was 58-jarige man uit Moskou

KYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.

6 minuten geleden
Paus Leo reageert fel op uitbuiting van Afrika om grondstoffen

LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.

55 minuten geleden
Wall Street Journal: VS willen Iraanse schepen enteren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.

1 uur geleden
India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

2 uur geleden
Schutter opent vuur in Kyiv, meerdere doden

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.

2 uur geleden
Trump: Iran kan ons niet chanteren met sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.

2 uur geleden