Kremlin: Poetin heeft interview gegeven aan Tucker Carlson
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zich dinsdag laten interviewen door de Amerikaanse presentator en opiniemaker Tucker Carlson. Het vraaggesprek wordt volgens Russische media mogelijk op donderdag uitgezonden.
De populaire en omstreden Carlson had jarenlang een goedbekeken programma op Fox News, maar moest daar vorig jaar opstappen. Hij dook afgelopen weekend plots op in Moskou en legde in een video uit waarom hij Poetin wil spreken.
De conservatieve opiniemaker verklaarde dat Amerikanen slecht op de hoogte zijn van de beweegredenen van Poetin. "De meeste Amerikanen hebben geen idee waarom Poetin Oekraïne binnenviel en wat zijn doelen nu zijn. Ze hebben zijn stem nog nooit gehoord. Dat deugt niet."
Laatste interview
Een woordvoerder van het Kremlin zei dat Carlson een interview is gegund om zijn journalistieke benadering. Die zou anders zijn dan de "eenzijdige" berichtgeving van veel westerse media. "Natuurlijk is er geen behoefte om te communiceren met dergelijke media."
Poetin gaf voor zover bekend in 2021 voor het laatst een interview aan een Amerikaanse journalist. Toen sprak hij met Hadley Gamble van CNBC. De Russische leider heeft later nog wel gesproken met buitenlandse media uit landen als China en Kazachstan.
Inval in Oekraïne
Rusland viel in 2022 buurland Oekraïne binnen. Veel westerse journalisten zijn uit veiligheidsoverwegingen inmiddels vertrokken uit Moskou. De Amerikaanse journalisten Evan Gershkovich van The Wall Street Journal en Alsu Kurmasheva van Radio Free Europe worden momenteel vastgehouden in Rusland.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
35 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
1 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
6 uur geleden