Kremlin: Poetin en Johnson klaar voor nieuwe dialoog
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en het Verenigd Koninkrijk gaan de diplomatieke dialoog hervatten. Dat deelde het Kremlin mee naar aanleiding van een telefoongesprek tussen president Vladimir Poetin en premier Boris Johnson. Twee jaar geleden bereikten Russisch-Britse betrekkingen een dieptepunt nadat een Russische voormalige inlichtingenagent en zijn dochter in het Engelse Salisbury werden vergiftigd, vermoedelijk door Russische geheime diensten.
De twee regeringsleiders feliciteerden elkaar in het telefoongesprek vrijdag met de 75e verjaardag van de overgave van nazi-Duitsland aan de geallieerden, waarmee een einde kwam aan de Tweede Wereldoorlog in Europa. "Van beide kanten werd bereidheid getoond om een dialoog en een samenwerking op het gebied van Russisch-Britse betrekkingen en het oplossen van internationale problemen te bewerkstelligen", meldt het Kremlin.
De verhoudingen tussen de twee voormalige bondgenoten zijn al jaren bekoeld na meerdere moordaanslagen op Russische staatsburgers in het Verenigd Koninkrijk. In 2006 stierf voormalig spion Alexander Litvinenko in een Londens ziekenhuis aan de gevolgen van vergiftiging met radioactief vergif. Hij was in ongenade gevallen bij Poetin.
Nadat in maart 2018 voormalig dubbelspion Sergei Skripal en zijn dochter in Groot-Brittannië waren vergiftigd met het Russische zenuwgas novitsjok, volgde een diplomatiek conflict waarbij van beide kanten diplomaten werden uitgezet. Aan het eind van dat jaar kondigden Rusland en het Verenigd Koninkrijk aan de diplomatieke banden weer te willen herstellen.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen sluit het laatste Russische consulaat in het land, de vestiging in Gdansk. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Radosław Sikorski woensdag in het Poolse parlement, de Sejm. De minister kondigde verder aan "de komende dagen" te komen met meer maatregelen tegen Rusland. Hij voegde eraan toe dat die niet slechts diplomatiek van aard zullen zijn. Als het consulaat wordt gesloten, is de enige resterende Russische diplomatieke post in Polen de ambassade in Warschau.
10 minuten geledenKYIV (ANP) - Zeker negen mensen zijn om het leven gekomen bij nachtelijke aanvallen op Oekraïne. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die stelt dat Rusland opnieuw honderden aanvalsdrones en tientallen raketten heeft ingezet om zijn land te bestoken.
2 uur geledenTOKYO (ANP/RTR) - Een uitzonderlijk grote brand in een kuststad in het zuiden van Japan heeft zeker één persoon het leven gekost. Minstens 170 gebouwen in Oita zijn door het vuur beschadigd. De kuststad, met zo'n half miljoen inwoners, ligt ongeveer 750 kilometer ten zuidwesten van Tokyo, op het eiland Kyushu. Het is de grootste brand in een Japanse stad in decennia. Hulpdiensten proberen nog steeds het vuur te bedwingen.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft twee vliegvelden in het oosten van het land tijdelijk gesloten na Russische bombardementen net over de grens met Oekraïne. Dat meldt de Poolse luchtverkeersleidingsdienst PANSA op X. De luchthavens in Rzeszów en Lublin blijven dicht "om militaire luchtvaart de volledige vrijheid te geven om te opereren", voegt PANSA eraan toe.
4 uur geledenKEULEN (ANP) - Als landen op korte termijn drie acties uitvoeren die ze al eerder zijn overeengekomen, kan de opwarming van de aarde ruim onder de 2 graden blijven. Tot die conclusie komt Climate Action Tracker (CAT) in een analyse. "Dan moeten ze wel nu beginnen en ook na 2035 krachtig blijven optreden", zeggen onderzoekers van het wetenschappelijke initiatief erbij.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een zeldzaam schilderij van Gustav Klimt (1862-1918) is in New York verkocht voor 236,4 miljoen dollar (204,1 miljoen euro). Het werk Bildnis Elisabeth Lederer is daarmee het op een na duurste kunstwerk dat ooit werd geveild, meldt veilinghuis Sotheby's. Het duurste geveilde kunstwerk is Leonardo da Vinci's Salvator Mundi, dat in 2017 voor 450,3 miljoen dollar (388,8 miljoen euro) bij Christie's werd verkocht.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Saudi-Arabië hebben tijdens een bezoek van kroonprins Mohammed bin Salman overeenkomsten getekend over de verkoop van geavanceerde Amerikaanse F-35-gevechtsvliegtuigen en samenwerking op het gebied van civiele kernenergie. Dat meldt het Witte Huis.
10 uur geleden