Kremlin: Poetin en Johnson klaar voor nieuwe dialoog
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en het Verenigd Koninkrijk gaan de diplomatieke dialoog hervatten. Dat deelde het Kremlin mee naar aanleiding van een telefoongesprek tussen president Vladimir Poetin en premier Boris Johnson. Twee jaar geleden bereikten Russisch-Britse betrekkingen een dieptepunt nadat een Russische voormalige inlichtingenagent en zijn dochter in het Engelse Salisbury werden vergiftigd, vermoedelijk door Russische geheime diensten.
De twee regeringsleiders feliciteerden elkaar in het telefoongesprek vrijdag met de 75e verjaardag van de overgave van nazi-Duitsland aan de geallieerden, waarmee een einde kwam aan de Tweede Wereldoorlog in Europa. "Van beide kanten werd bereidheid getoond om een dialoog en een samenwerking op het gebied van Russisch-Britse betrekkingen en het oplossen van internationale problemen te bewerkstelligen", meldt het Kremlin.
De verhoudingen tussen de twee voormalige bondgenoten zijn al jaren bekoeld na meerdere moordaanslagen op Russische staatsburgers in het Verenigd Koninkrijk. In 2006 stierf voormalig spion Alexander Litvinenko in een Londens ziekenhuis aan de gevolgen van vergiftiging met radioactief vergif. Hij was in ongenade gevallen bij Poetin.
Nadat in maart 2018 voormalig dubbelspion Sergei Skripal en zijn dochter in Groot-Brittannië waren vergiftigd met het Russische zenuwgas novitsjok, volgde een diplomatiek conflict waarbij van beide kanten diplomaten werden uitgezet. Aan het eind van dat jaar kondigden Rusland en het Verenigd Koninkrijk aan de diplomatieke banden weer te willen herstellen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Verenigde Staten hebben vorig jaar een aanbod van Oekraïne laten liggen om onder meer onderscheppingsdrones te leveren, zegt president Volodymyr Zelensky. Om zulke verdedigingswapens tegen bijvoorbeeld Iraanse Shaheds zitten de VS en zijn bondgenoten in het Midden-Oosten te springen sinds Iran ze bestookt.
10 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moslimextremisten die twee jaar geleden 149 concertgangers doodden in de buurt van Moskou moeten levenslang de gevangenis in. De terreuraanslag op Crocus City Hall was de bloedigste in Rusland in tientallen jaren.
53 minuten geledenROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese Nationaal Volkscongres heeft een wet goedgekeurd die de "etnische eenheid" in het land moet versterken. De Chinese regering wil zo de "samenhang versterken". Deskundigen en activisten maken zich zorgen dat de wet slecht kan uitpakken voor minderheden in het land, zoals de Oeigoeren of de inwoners van Taiwan en Tibet.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.
4 uur geledenMANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.
4 uur geledenDAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.
5 uur geleden