Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin ontkent telefoongesprek tussen Poetin en Trump

Kremlin ontkent telefoongesprek tussen Poetin en Trump

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft ontkend dat de Russische president Vladimir Poetin al heeft gebeld met Donald Trump na zijn verkiezingswinst. Woordvoerder Dmitry Peskov doet het verhaal van The Washington Post daarover af als "pure fictie".

Volgens Peskov heeft Poetin nog geen concrete plannen om Trump te bellen. De Russische president zei donderdag wel dat hij openstond voor een telefoongesprek.

The Washington Post schreef op basis van ingewijden dat Trump had gevraagd om de oorlog in Oekraïne niet te laten escaleren. Ook zou de Amerikaanse verkiezingswinnaar hebben aangegeven dat hij binnenkort verder wilde praten over een "snelle oplossing voor de oorlog in Oekraïne".

"Er was geen gesprek", reageert Peskov. Hij zegt dat Rusland voorlopig gewoon doorgaat met de "speciale militaire operatie" in Oekraïne. Volgens de Kremlinwoordvoerder zijn de politieke leiders in Europa nog altijd uit op een "strategisch verlies" voor de Russen, maar hij bespeurt ook "nervositeit" bij de Europese leiders over de verkiezing van Trump. De Republikein staat veel kritischer tegenover financiële en militaire hulp aan Oekraïne dan zijn voorganger Joe Biden.

Meer uit Buitenland

Lichaam tweede vermiste Amerikaanse militair gevonden in Marokko

TAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.

43 minuten geleden
VAE ontkennen berichten over geheim bezoek Netanyahu

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.

48 minuten geleden
Bloomberg: onderzoek hantavirusvaccin werd gestaakt om geldtekort

SANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.

3 uur geleden
Regisseur krijgt 2 jaar cel voor leveren drugs aan Matthew Perry

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.

3 uur geleden
Britse media: minister gaat Starmers positie donderdag uitdagen

LONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.

5 uur geleden
Libanon: Israël verwoestte duizenden huizen sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft sinds het begin van het bestand vorige maand nog duizenden huizen in Libanon verwoest, meldt het Libanese nationale onderzoeksinstituut. De overheidsorganisatie telde sinds 17 april al 5386 huizen die totaal vernietigd zijn en nog eens 5246 die schade hebben opgelopen.

5 uur geleden
Hongarije ontbiedt Russische ambassadeur om aanval op Oekraïne

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege een droneaanval op het westen van Oekraïne, dicht bij de grens met Hongarije. Dat deelde premier Péter Magyar mee na het eerste kabinetsoverleg sinds hij afgelopen weekend werd geïnstalleerd als leider van het land.

5 uur geleden