Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin ontkent telefoongesprek tussen Poetin en Trump

Kremlin ontkent telefoongesprek tussen Poetin en Trump

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft ontkend dat de Russische president Vladimir Poetin al heeft gebeld met Donald Trump na zijn verkiezingswinst. Woordvoerder Dmitry Peskov doet het verhaal van The Washington Post daarover af als "pure fictie".

Volgens Peskov heeft Poetin nog geen concrete plannen om Trump te bellen. De Russische president zei donderdag wel dat hij openstond voor een telefoongesprek.

The Washington Post schreef op basis van ingewijden dat Trump had gevraagd om de oorlog in Oekraïne niet te laten escaleren. Ook zou de Amerikaanse verkiezingswinnaar hebben aangegeven dat hij binnenkort verder wilde praten over een "snelle oplossing voor de oorlog in Oekraïne".

"Er was geen gesprek", reageert Peskov. Hij zegt dat Rusland voorlopig gewoon doorgaat met de "speciale militaire operatie" in Oekraïne. Volgens de Kremlinwoordvoerder zijn de politieke leiders in Europa nog altijd uit op een "strategisch verlies" voor de Russen, maar hij bespeurt ook "nervositeit" bij de Europese leiders over de verkiezing van Trump. De Republikein staat veel kritischer tegenover financiële en militaire hulp aan Oekraïne dan zijn voorganger Joe Biden.

Meer uit Buitenland

Israël en Libanon sluiten nieuw akkoord na overleg in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.

29 minuten geleden
Dodental na aardbevingen Venezuela loopt verder op tot 920

CARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.

1 uur geleden
Duitsland meet met 41,3 graden zijn hoogste temperatuur ooit

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.

2 uur geleden
Dodental Venezuela meer dan verdubbeld

CARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.

6 uur geleden
Israël geeft evacuatiebevel voor plaats in het zuiden van Libanon

EL MANSOURI (ANP) - Het Israëlische leger heeft met drones flyers verspreid boven de plaats El Mansouri in het zuiden van Libanon, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Het is de eerste keer dat Israël op deze manier een evacuatiebevel geeft sinds vorige week een nieuw bestand werd gesloten tussen Israël en Hezbollah.

6 uur geleden
Reddingswerk Venezuela komt moeizaam op gang

LA GUAIRA/MACUTO (ANP/RTR) - Reddingswerkers pogen in het noorden van Venezuela slachtoffers van de aardbevingen van woensdag te redden uit puinhopen en het lot van duizenden te achterhalen. Op een website opgericht om vermisten te vinden, zoeken Venezolanen naar 49.600 mensen van wie het lot sinds woensdag onbekend is.

7 uur geleden
Noodtoestand op door Oekraïne bestookte Krim

SIMFEROPOL (ANP/RTR/AFP) - Op het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim is de noodtoestand uitgeroepen. Dat gebeurde vanwege economische problemen, zegt regionale leider Sergej Aksonjov op sociale media.

7 uur geleden