Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin ontkent telefoongesprek tussen Poetin en Trump

Kremlin ontkent telefoongesprek tussen Poetin en Trump

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft ontkend dat de Russische president Vladimir Poetin al heeft gebeld met Donald Trump na zijn verkiezingswinst. Woordvoerder Dmitry Peskov doet het verhaal van The Washington Post daarover af als "pure fictie".

Volgens Peskov heeft Poetin nog geen concrete plannen om Trump te bellen. De Russische president zei donderdag wel dat hij openstond voor een telefoongesprek.

The Washington Post schreef op basis van ingewijden dat Trump had gevraagd om de oorlog in Oekraïne niet te laten escaleren. Ook zou de Amerikaanse verkiezingswinnaar hebben aangegeven dat hij binnenkort verder wilde praten over een "snelle oplossing voor de oorlog in Oekraïne".

"Er was geen gesprek", reageert Peskov. Hij zegt dat Rusland voorlopig gewoon doorgaat met de "speciale militaire operatie" in Oekraïne. Volgens de Kremlinwoordvoerder zijn de politieke leiders in Europa nog altijd uit op een "strategisch verlies" voor de Russen, maar hij bespeurt ook "nervositeit" bij de Europese leiders over de verkiezing van Trump. De Republikein staat veel kritischer tegenover financiële en militaire hulp aan Oekraïne dan zijn voorganger Joe Biden.

Meer uit Buitenland

Drie broers opgepakt om bom bij Amerikaanse ambassade in Oslo

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.

2 uur geleden
Radicaal-rechtse politicus geïnstalleerd als president Chili

SANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.

2 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op alle havens in de regio

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.

2 uur geleden
Trump: oorlog snel voorbij want er is niks meer aan te vallen

ARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.

4 uur geleden
Regering VK geeft deel documenten rond benoeming Mandelson vrij

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.

5 uur geleden
Aanvallen Iran gaan door zolang nodig, aldus Israëlische minister

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".

6 uur geleden
Poolse OM opent onderzoek naar banden Epstein met mensenhandel

POLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.

7 uur geleden