Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin ontkent Russische inmenging verkiezingen VS

Kremlin ontkent Russische inmenging verkiezingen VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Moskou ontkent dat het land zich mengt in de aanstaande verkiezingen in de Verenigde Staten, net als vier jaar geleden het geval was. Het Kremlin reageert onder andere op een bericht in The New York Times dat Rusland wil dat president Trump wordt herkozen. Dat laatste wordt ook door Trump tegengesproken.

Leden van de inlichtingencommissie van het Huis van Afgevaardigden werden volgens de krant vorige week ingelicht over de Russische pogingen om zich weer te bemoeien met de verkiezingen. Trump was volgens vijf bronnen woedend dat het Huis dit te weten kwam. Hij is bang dat de Democraten deze informatie tegen hem gaan gebruiken.

De Republikeinen binnen de commissie zouden de bevindingen hebben aangevochten. Volgens hen heeft Trump juist sterk opgetreden tegen de Russen.

Op Twitter verwijt Trump de Democraten de boel te misleiden door te zeggen dat Rusland liever hem ziet winnen dan een van de Democratische kandidaten. Volgens de president is er sprake van een "hoax". Een woordvoerder van het Kremlin in Moskou noemt de aantijgingen "paranoïde verkondigingen" die niets te maken hebben "met de waarheid".

Meer uit Politiek

Van Hijum verlaat NSC-top, partij verder zonder politiek leider

AMERSFOORT (ANP) - Na de dramatisch verlopen verkiezingen van NSC verlaat voormalig lijsttrekker Eddy van Hijum de top van de partij. De partij maakt de "bewuste keuze" om nu geen politiek leider te benoemen, meldde voorzitter Reinout van Malenstein zaterdag bij het NSC-congres in Amersfoort. "Een interim-leider zou juist het verkeerde signaal zijn en zou alle dilemma's onnodig blijven oproepen."

1 dag geleden
Dijk (SP) verafschuwt handreiking GroenLinks-PvdA naar coalitie

AMERSFOORT (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft geen goed woord over voor de handreiking die partijleider Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA vrijdag heeft gedaan naar de beoogde minderheidscoalitie van D66, VVD en CDA. "Er is niets constructiefs aan afbraak, ook niet wanneer die afbraak wordt verpakt als compromis of deelakkoord", sprak hij zaterdag de partijraad van de SP toe.

1 dag geleden
Aartsen verbaasd over klachten burgemeesters vuurwerkplannen

DEN HAAG (ANP) - Milieustaatssecretaris Thierry Aartsen is verbaasd dat burgemeesters zaterdag in de Stentor klagen over het nieuwe plan voor het afsteken van vuurwerk. Daarin staat dat alleen nog in verenigingsverband vuurwerk mag worden afgestoken, na toestemming van de gemeente. De burgemeesters zijn bang dat het moeilijk te handhaven is en pleiten voor een totaalverbod op vuurwerk.

1 dag geleden
Formerende partijen blij met handreiking van Jesse Klaver

DEN HAAG (ANP) - De formerende partijen VVD en CDA vinden het goed dat GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver vrijdag op een partijbijeenkomst zei afspraken te willen maken met het aanstaande minderheidskabinet. Dilan Yeşilgöz (VVD) noemde het voor de formatiegesprekken zaterdag moedig en Henri Bontenbal (CDA) begrijpt dat Klaver voor zijn eigen idealen blijft strijden.

1 dag geleden
Volt wijt zetelverlies aan 'verwaterd' Europees verhaal

UTRECHT (ANP) - Bij de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen is het "unieke Europese verhaal" van Volt "verwaterd", stelt medeoprichter en Europarlementariër Reinier van Lanschot bij het congres van de partij in Utrecht. De paneuropese partij zakte van twee zetels naar één en dat "dwingt tot zelfreflectie".

1 dag geleden
Nederland geen onderdeel van Trumps Raad voor Vrede

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat geen deel uitmaken van de Raad voor Vrede die de Amerikaanse president Donald Trump wil oprichten. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) bij het tv-programma Café Kockelmann.

1 dag geleden
GroenLinks-PvdA wil snel akkoord sluiten met minderheidskabinet

DEN BOSCH (ANP) - GroenLinks-PvdA wil 'voor de zomer' akkoorden sluiten met het beoogde minderheidskabinet van D66, VVD en CDA. De grootste oppositiepartij wil "progressieve doorbraken" en is bereid compromissen te sluiten, zegt partijleider Jesse Klaver op een partijbijeenkomst in Den Bosch. Het gaat onder meer om deals op het gebied van stikstof, betaalbare huizen en boodschappen, licht hij desgevraagd toe.

1 dag geleden