Kremlin ontkent Russische inmenging verkiezingen VS
WASHINGTON (ANP/RTR) - Moskou ontkent dat het land zich mengt in de aanstaande verkiezingen in de Verenigde Staten, net als vier jaar geleden het geval was. Het Kremlin reageert onder andere op een bericht in The New York Times dat Rusland wil dat president Trump wordt herkozen. Dat laatste wordt ook door Trump tegengesproken.
Leden van de inlichtingencommissie van het Huis van Afgevaardigden werden volgens de krant vorige week ingelicht over de Russische pogingen om zich weer te bemoeien met de verkiezingen. Trump was volgens vijf bronnen woedend dat het Huis dit te weten kwam. Hij is bang dat de Democraten deze informatie tegen hem gaan gebruiken.
De Republikeinen binnen de commissie zouden de bevindingen hebben aangevochten. Volgens hen heeft Trump juist sterk opgetreden tegen de Russen.
Op Twitter verwijt Trump de Democraten de boel te misleiden door te zeggen dat Rusland liever hem ziet winnen dan een van de Democratische kandidaten. Volgens de president is er sprake van een "hoax". Een woordvoerder van het Kremlin in Moskou noemt de aantijgingen "paranoïde verkondigingen" die niets te maken hebben "met de waarheid".
Meer uit Politiek
AMSTERDAM (ANP) - Het zou "slecht doordacht" zijn als het kabinet de regels rond huren versoepelt, waardoor de huurprijzen harder kunnen stijgen. Dat zegt de Amsterdamse wethouder van volkshuisvesting Zita Pels (GroenLinks).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet treft voorbereidingen voor dreigende tekorten aan fossiele brandstoffen. Daarvoor treedt fase 1 van het Landelijk Crisisplan Olie (LCP-O) in werking. Dat bevestigen ingewijden na een bericht van De Telegraaf. Aanleiding daarvoor zijn de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Van acute tekorten is nog geen sprake, van beperkende maatregelen evenmin.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het tempo van de voorbereidingen voor de missie in de Straat van Hormuz moet omhoog. Dan kunnen de landen direct aan de slag zodra er een permanent staakt-het-vuren is, zei premier Rob Jetten vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Eerder op de middag was hij bij een videoconferentie van de bijna vijftig landen die zich hebben aangesloten bij de internationale coalitie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het zou een "gemiste kans" zijn als de twee strenge asielwetten komende dinsdag worden weggestemd in de Eerste Kamer, vindt Rob Jetten. Tijdens zijn wekelijkse persconferentie zei de minister-president dat de wetten "de snelste weg zijn" om het aantal asielzoekers omlaag te krijgen, zoals zijn kabinet beoogt. Dat terwijl zijn eigen partij D66 neigt naar een tegenstem.
1 dag geleden