Kremlin ontkent migrantenstroom bij Finse grens te creëren
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin ontkent migranten te stimuleren om naar Finland te trekken en zo bewust een grote toestroom te creëren. Moskou betreurt de Finse beslissing om een aantal grensposten met Rusland te sluiten en beschuldigt de regering in Helsinki van een anti-Russische houding.
Finland besloot vorige week vier van de negen grensovergangen met Rusland te sluiten, nadat het aantal migranten in de dagen daarvoor was toegenomen. Volgens Finland worden zij door de Russen gestuurd en hoopt het Kremlin op die manier een migrantencrisis in Finland te ontketenen. Het zou een wraakactie zijn voor de Finse toetreding tot de NAVO.
Finland en Rusland delen een grens van ruim 1300 kilometer. Alle grensposten in het zuidoosten van Finland zijn nu gesloten, behalve de overgang voor treinen. Alleen in het noorden is het nog mogelijk om asiel aan te vragen. Finse media schrijven dat Helsinki overweegt om alle grensposten te sluiten.
Ook aan Finse zijde van de grens bestaat onvrede over de beslissing. Maandag hebben ruim tweehonderd demonstranten zich verzameld in Lappeenranta, meldt de Finse omroep Yle. Ze willen de mogelijkheid om hun familie in Rusland te bezoeken. Premier Petteri Orpo erkende dat het besluit vervelend is voor mensen die legaal veel gebruikmaakten van de grensovergangen, maar zei dat de maatregelen pas worden opgeheven als de illegale migratie stopt.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse president Tamás Sulyok is niet van plan af te treden, zegt hij in een interview met de Hongaarse nieuwssite Index.hu. Eerder had de onlangs verkozen premier Péter Magyar hem tot eind mei gegeven om zijn functie neer te leggen.
9 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is zondag ontslagen uit het ziekenhuis, meldt haar stichting op sociale media. De activist, die eerder in de gevangenis zat, mag naar huis en heeft de komende weken nog afspraken in het ziekenhuis, aldus de stichting.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt een nieuwe reactie op een Amerikaans vredesvoorstel te hebben gegeven. Ook een Pakistaanse bron meldt dat het bemiddelende land een herzien voorstel met de Amerikanen heeft gedeeld.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Colombiaanse zangeres Shakira krijgt tientallen miljoenen euro's terug van de Spaanse belastingdienst. Volgens Spaanse media als El Mundo moet de fiscus zo'n 60 miljoen euro betalen aan de artiest.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In de Europese Unie zijn duizenden onlineberichten van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) in kaart gebracht en verwijderd, meldt Europol. Het EU-samenwerkingsverband van politiediensten heeft samen met lidstaten in totaal 14.200 berichten van de IRG op verschillende websites en onlineplatforms in de EU gevonden.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Door de verstoring van handelsroutes in het Midden-Oosten loopt de prijs van voedsel en noodhulp snel op, ziet hulporganisatie CARE. Door de gedeeltelijke sluiting van de Straat van Hormuz moeten hulpgoederen via andere routes vervoerd worden. Dat zorgt er onder meer voor dat de prijs van noodvoeding voor ondervoede kinderen is verdrievoudigd, aldus CARE.
3 uur geledenNICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de flotilla bevinden zich zes Nederlanders, laat de organisatie weten aan het ANP.
4 uur geleden