Kremlin ontkent migrantenstroom bij Finse grens te creëren
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin ontkent migranten te stimuleren om naar Finland te trekken en zo bewust een grote toestroom te creëren. Moskou betreurt de Finse beslissing om een aantal grensposten met Rusland te sluiten en beschuldigt de regering in Helsinki van een anti-Russische houding.
Finland besloot vorige week vier van de negen grensovergangen met Rusland te sluiten, nadat het aantal migranten in de dagen daarvoor was toegenomen. Volgens Finland worden zij door de Russen gestuurd en hoopt het Kremlin op die manier een migrantencrisis in Finland te ontketenen. Het zou een wraakactie zijn voor de Finse toetreding tot de NAVO.
Finland en Rusland delen een grens van ruim 1300 kilometer. Alle grensposten in het zuidoosten van Finland zijn nu gesloten, behalve de overgang voor treinen. Alleen in het noorden is het nog mogelijk om asiel aan te vragen. Finse media schrijven dat Helsinki overweegt om alle grensposten te sluiten.
Ook aan Finse zijde van de grens bestaat onvrede over de beslissing. Maandag hebben ruim tweehonderd demonstranten zich verzameld in Lappeenranta, meldt de Finse omroep Yle. Ze willen de mogelijkheid om hun familie in Rusland te bezoeken. Premier Petteri Orpo erkende dat het besluit vervelend is voor mensen die legaal veel gebruikmaakten van de grensovergangen, maar zei dat de maatregelen pas worden opgeheven als de illegale migratie stopt.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.
52 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.
1 uur geledenTALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.
2 uur geledenROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet het besluit van de Israëlische regering voor de bezette Westelijke Jordaanoever als een "nieuwe escalatie", die erop gericht is de Israëlische controle verder te vergroten. Dat zei een woordvoerder maandag namens de Commissie.
3 uur geleden