Kremlin ontkent migrantenstroom bij Finse grens te creëren
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin ontkent migranten te stimuleren om naar Finland te trekken en zo bewust een grote toestroom te creëren. Moskou betreurt de Finse beslissing om een aantal grensposten met Rusland te sluiten en beschuldigt de regering in Helsinki van een anti-Russische houding.
Finland besloot vorige week vier van de negen grensovergangen met Rusland te sluiten, nadat het aantal migranten in de dagen daarvoor was toegenomen. Volgens Finland worden zij door de Russen gestuurd en hoopt het Kremlin op die manier een migrantencrisis in Finland te ontketenen. Het zou een wraakactie zijn voor de Finse toetreding tot de NAVO.
Finland en Rusland delen een grens van ruim 1300 kilometer. Alle grensposten in het zuidoosten van Finland zijn nu gesloten, behalve de overgang voor treinen. Alleen in het noorden is het nog mogelijk om asiel aan te vragen. Finse media schrijven dat Helsinki overweegt om alle grensposten te sluiten.
Ook aan Finse zijde van de grens bestaat onvrede over de beslissing. Maandag hebben ruim tweehonderd demonstranten zich verzameld in Lappeenranta, meldt de Finse omroep Yle. Ze willen de mogelijkheid om hun familie in Rusland te bezoeken. Premier Petteri Orpo erkende dat het besluit vervelend is voor mensen die legaal veel gebruikmaakten van de grensovergangen, maar zei dat de maatregelen pas worden opgeheven als de illegale migratie stopt.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.
12 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.
2 uur geledenATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
6 uur geleden