Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin ontkent migrantenstroom bij Finse grens te creëren

Kremlin ontkent migrantenstroom bij Finse grens te creëren

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin ontkent migranten te stimuleren om naar Finland te trekken en zo bewust een grote toestroom te creëren. Moskou betreurt de Finse beslissing om een aantal grensposten met Rusland te sluiten en beschuldigt de regering in Helsinki van een anti-Russische houding.

Finland besloot vorige week vier van de negen grensovergangen met Rusland te sluiten, nadat het aantal migranten in de dagen daarvoor was toegenomen. Volgens Finland worden zij door de Russen gestuurd en hoopt het Kremlin op die manier een migrantencrisis in Finland te ontketenen. Het zou een wraakactie zijn voor de Finse toetreding tot de NAVO.

Finland en Rusland delen een grens van ruim 1300 kilometer. Alle grensposten in het zuidoosten van Finland zijn nu gesloten, behalve de overgang voor treinen. Alleen in het noorden is het nog mogelijk om asiel aan te vragen. Finse media schrijven dat Helsinki overweegt om alle grensposten te sluiten.

Ook aan Finse zijde van de grens bestaat onvrede over de beslissing. Maandag hebben ruim tweehonderd demonstranten zich verzameld in Lappeenranta, meldt de Finse omroep Yle. Ze willen de mogelijkheid om hun familie in Rusland te bezoeken. Premier Petteri Orpo erkende dat het besluit vervelend is voor mensen die legaal veel gebruikmaakten van de grensovergangen, maar zei dat de maatregelen pas worden opgeheven als de illegale migratie stopt.

Meer uit Buitenland

Lichaam negende slachtoffer lawine Californië geborgen

CASTLE PEAK (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben het lichaam geborgen van de negende en laatste persoon die afgelopen week vermist raakte na een lawine in Californië. Er werd sinds dinsdag gezocht naar de wintersporters, die buiten de piste zouden hebben geskied. Het was een van de dodelijkste lawines in de Amerikaanse geschiedenis.

21 minuten geleden
Trump zegt ziekenhuisschip naar Groenland te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.

4 uur geleden
Dode en meerdere gewonden na explosies in Oekraïense stad Lviv

LVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.

6 uur geleden
Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

14 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

20 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

20 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

21 uur geleden