Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin ontkent migrantenstroom bij Finse grens te creëren

Kremlin ontkent migrantenstroom bij Finse grens te creëren

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin ontkent migranten te stimuleren om naar Finland te trekken en zo bewust een grote toestroom te creëren. Moskou betreurt de Finse beslissing om een aantal grensposten met Rusland te sluiten en beschuldigt de regering in Helsinki van een anti-Russische houding.

Finland besloot vorige week vier van de negen grensovergangen met Rusland te sluiten, nadat het aantal migranten in de dagen daarvoor was toegenomen. Volgens Finland worden zij door de Russen gestuurd en hoopt het Kremlin op die manier een migrantencrisis in Finland te ontketenen. Het zou een wraakactie zijn voor de Finse toetreding tot de NAVO.

Finland en Rusland delen een grens van ruim 1300 kilometer. Alle grensposten in het zuidoosten van Finland zijn nu gesloten, behalve de overgang voor treinen. Alleen in het noorden is het nog mogelijk om asiel aan te vragen. Finse media schrijven dat Helsinki overweegt om alle grensposten te sluiten.

Ook aan Finse zijde van de grens bestaat onvrede over de beslissing. Maandag hebben ruim tweehonderd demonstranten zich verzameld in Lappeenranta, meldt de Finse omroep Yle. Ze willen de mogelijkheid om hun familie in Rusland te bezoeken. Premier Petteri Orpo erkende dat het besluit vervelend is voor mensen die legaal veel gebruikmaakten van de grensovergangen, maar zei dat de maatregelen pas worden opgeheven als de illegale migratie stopt.

Meer uit Buitenland

Rubio: VS zetten bij Straat van Hormuz in op hulp van China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.

1 uur geleden
Kinderboekschrijfster die haar man vergiftigde krijgt levenslang

PARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.

1 uur geleden
Lichaam tweede vermiste Amerikaanse militair gevonden in Marokko

TAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.

3 uur geleden
VAE ontkennen berichten over geheim bezoek Netanyahu

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.

3 uur geleden
Bloomberg: onderzoek hantavirusvaccin werd gestaakt om geldtekort

SANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.

6 uur geleden
Regisseur krijgt 2 jaar cel voor leveren drugs aan Matthew Perry

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.

6 uur geleden
Britse media: minister gaat Starmers positie donderdag uitdagen

LONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.

8 uur geleden