Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin ontkent betrokkenheid bij schade communicatiekabels

Kremlin ontkent betrokkenheid bij schade communicatiekabels

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin ontkent dat Rusland betrokken is geweest bij de schade aan twee communicatiekabels in de Oostzee. "Het is werkelijk absurd om Rusland zonder enige reden overal de schuld van te blijven geven", zei woordvoerder Dmitri Peskov op een vraag naar de kabelkwestie tijdens een persconferentie.

Hij stelt dat de situatie "lachwekkend" is om het uitblijven van een reactie op "Oekraïense sabotageactiviteiten in de Baltische Zee". Daarmee verwijst hij naar de schade aan Nord Stream-gaspijpleidingen in 2022. Volgens Rusland is Oekraïne daar verantwoordelijk voor.

Zondag en maandag is schade ontstaan aan een datakabel tussen Litouwen en Zweden en een tussen Duitsland en Finland. De onderzoeken lopen nog. Duitsland en Zweden vermoeden dat er mogelijk sprake was van sabotage. De Finse netwerkexploitant Cinia denkt dat de breuk in de kabel naar Duitsland is veroorzaakt door een "externe kracht".

Europese functionarissen hebben Rusland recent beschuldigd van "het escaleren van hybride aanvallen" op westerse bondgenoten van Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Rechter: Trumps inzet van troepen in Washington DC is onwettig

WASHINGTON (ANP/AFP) - De inzet van duizenden troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump in Washington DC is onwettig, oordeelde een federale rechter donderdag. Rechter Jia Cobb beval een einde te maken aan de inzet, maar schortte haar bevel 21 dagen op om de regering de tijd te geven in beroep te gaan.

5 uur geleden
Rusland claimt herovering Koepjansk, Oekraïne ontkent

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische leger zegt dat het de Oekraïense stad Koepjansk opnieuw heeft veroverd. Legerleider Valeri Gerasimov zei dat tegen president Poetin, toen hij een bezoek bracht aan een commandopost. Oekraïne ontkent dat Rusland de strategisch belangrijke stad in beslag heeft genomen.

5 uur geleden
Dertien mensen behandeld na brand bij klimaattop

BELÉM (ANP/RTR) - Na de brand op de locatie van de klimaattop COP30 in de Braziliaanse stad Belém zijn dertien mensen behandeld omdat ze rook hebben ingeademd. Ze werden ter plekke behandeld, meldt de organisatie in een verklaring. De brand was binnen zes minuten onder controle. De brandweer denkt dat de brand is ontstaan door een elektrisch apparaat, waarschijnlijk een magnetron.

5 uur geleden
Argentijnse president Javier Milei gaat ook niet naar top G20

BUENOS AIRES/JOHANNESBURG (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei gaat volgens Argentijnse media ook niet naar de topconferentie van de G20, komend weekend in Zuid-Afrika. Eerder werd al bekend dat de staatshoofden van China, Rusland en de VS ook niet komen.

8 uur geleden
Ontduik blowend Duitse militaire dienst, tipt linkse leider

BERLIJN (ANP) - Duitse jongeren die willen ontkomen aan de nieuwe militaire dienst, kunnen te rade bij de radicaal-linkse partij Die Linke. Die werkt aan een gids met tips om afgekeurd te worden. Stoned bij de keuring verschijnen bijvoorbeeld, zegt partijleider Jan van Aken.

8 uur geleden
Kallas ziet geen paniek bij EU-ministers over vredesplan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben donderdag "standvastig en kalm" gereageerd op het gelekte vredesplan voor Oekraïne, dat zonder medeweten van de EU is opgesteld door de VS en Rusland. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.

8 uur geleden
EU veroordeelt wreedheden Soedan, roept op tot staakt-het-vuren

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie (EU) veroordeelt in de "krachtigste bewoordingen de ernstige en voortdurende wreedheden" die de paramilitaire beweging Rapid Support Forces (RSF) in Soedan begaat. Alle 27 lidstaten roepen de partijen op de onderhandelingen over een staakt-het-vuren te hervatten.

8 uur geleden