Kremlin ontkent betrokkenheid bij schade communicatiekabels
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin ontkent dat Rusland betrokken is geweest bij de schade aan twee communicatiekabels in de Oostzee. "Het is werkelijk absurd om Rusland zonder enige reden overal de schuld van te blijven geven", zei woordvoerder Dmitri Peskov op een vraag naar de kabelkwestie tijdens een persconferentie.
Hij stelt dat de situatie "lachwekkend" is om het uitblijven van een reactie op "Oekraïense sabotageactiviteiten in de Baltische Zee". Daarmee verwijst hij naar de schade aan Nord Stream-gaspijpleidingen in 2022. Volgens Rusland is Oekraïne daar verantwoordelijk voor.
Zondag en maandag is schade ontstaan aan een datakabel tussen Litouwen en Zweden en een tussen Duitsland en Finland. De onderzoeken lopen nog. Duitsland en Zweden vermoeden dat er mogelijk sprake was van sabotage. De Finse netwerkexploitant Cinia denkt dat de breuk in de kabel naar Duitsland is veroorzaakt door een "externe kracht".
Europese functionarissen hebben Rusland recent beschuldigd van "het escaleren van hybride aanvallen" op westerse bondgenoten van Oekraïne.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
1 minuut geledenKYIV (ANP) - In de Oekraïense stad Ternopil worden nog 22 personen vermist na een Russische aanval van een dag eerder. Het dodental staat inmiddels op 26, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
5 minuten geledenTAIPEI (ANP/RTR) - De Taiwanese president Lai Ching-te heeft steun getoond voor Japan door te lunchen met sushi. Dat gebeurde nadat China had aangekondigd Japanse visproducten in de ban te doen vanwege een diplomatiek conflict over Taiwan.
58 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Israëlische uitzetting van tienduizenden Palestijnen uit drie vluchtelingenkampen op de Westelijke Jordaanoever begin 2025 komt neer op oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid, aldus Human Rights Watch. De organisatie roept op tot dringende internationale maatregelen om Israëlische functionarissen ter verantwoording te roepen en verdere misstanden te stoppen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft in een verklaring president Donald Trump verdedigd, nadat deze in twee incidenten verbaal hard had uitgehaald naar vrouwelijke verslaggevers van ABC News en Bloomberg.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meer dan een op de vijf kinderen in lage- en middeninkomenslanden, oftewel 417 miljoen kinderen, leeft ernstig onder de armoedegrens op gebieden die cruciaal zijn voor hun gezondheid, ontwikkeling en welzijn. Dat staat in een rapport dat VN-kinderorganisatie UNICEF naar aanleiding van Wereldkinderdag heeft gepubliceerd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij iets gaat doen om een einde te maken aan de gruwelen die in Soedan worden gepleegd. Hij zei dat niet lang na de ontvangst van de Saudische machthebber Mohammed bin Salman al-Saud in het Witte Huis. Hij wil met Arabische partners aan het werk. Trump noemde de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), Saudi-Arabië en Egypte.
12 uur geleden