Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin ontkent bestorming van staalfabriek in Marioepol

Kremlin ontkent bestorming van staalfabriek in Marioepol

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat Russische troepen de Azovstal-fabriek in Marioepol bestormen, waar Oekraïense bronnen eerder melding van maakten. De staalfabriek is het laatste Oekraïense bolwerk van verzet in de Zuid-Oekraïense stad.

"Het bevel om de aanval af te blazen werd publiekelijk gegeven", aldus een woordvoerder van het Kremlin. De Russische president Vladimir Poetin zei op 21 april opdracht te hebben gegeven voor de belegering van de staalfabriek en de aanval stop te zetten.

Volgens de burgemeester van Marioepol, Vadim Bojtsjenko, vinden bij de fabriek zware gevechten plaats. Hij zei woensdag op de nationale televisie ook dat het contact met de Oekraïense verdedigers van Azovstal verloren is gegaan en dat nog meer dan dertig kinderen wachten op evacuatie.

Bojtsjenko zei dinsdag dat nog ongeveer tweehonderd burgers vastzitten in de ondergrondse faciliteiten van Azovstal. Naar verluidt zijn daar ook enkele duizenden Oekraïense militairen. De eerste burgers werden afgelopen weekend geëvacueerd.

Meer uit Buitenland

Nog geen oplossing voor veto Hongarije tegen EU-lening Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Nog steeds is er geen oplossing in zicht voor het opheffen van de blokkade van Hongarije voor de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. EU-buitenlandchef Kaja Kallas hoopt dat de EU-leiders de Hongaarse premier Viktor Orbán kunnen bewegen zich aan de gemaakte afspraak te houden, zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

15 minuten geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iraanse steden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nieuwe "grootschalige" aanvallen uit te voeren op verschillende steden in Iran. Doelwitten zijn Teheran, Shiraz en Tabriz. In meerdere steden zijn explosies gehoord.

20 minuten geleden
NAVO verwijst hulpverzoek Trump door naar lidstaten

BRUSSEL (ANP) - De NAVO betrekt het verzoek van de Verenigde Staten om hulp bij het openen van de Straat van Hormuz niet op zichzelf, maar verwijst voorlopig door naar de individuele NAVO-landen. De Amerikaanse president Donald Trump maant de bondgenoten om te komen assisteren bij het doorbreken van de Iraanse blokkade en waarschuwt dat "het heel slecht voor de toekomst van de NAVO" zou zijn als ze dat niet doen.

23 minuten geleden
Ook Duitsland ziet geen rol voor NAVO in Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Duitsland ziet geen rol voor de NAVO in de Straat van Hormuz, zei de Duitse minister Johann Wadephul van Buitenlandse Zaken maandag bij aankomst in Brussel. "Ik zie niet dat de NAVO een besluit in deze richting heeft genomen of verantwoordelijk zou kunnen worden voor de Straat van Hormuz. Als dat het geval was, zouden de NAVO-organen zich daarmee bezighouden", zei Wadephul voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

24 minuten geleden
Medewerker Iraanse Rode Halve Maan omgekomen bij reddingsoperatie

TEHERAN (ANP) - Een hulpverlener van de Iraanse Rode Halve Maan is omgekomen tijdens een zoek- en reddingsoperatie in de provincie Isfahan, meldt koepelorganisatie IFRC waar ook het Rode Kruis onder valt. Het incident gebeurde op 8 maart. Sinds het uitbreken van de oorlog in Iran hebben volgens de organisatie meerdere hulpverleners verwondingen opgelopen tijdens het uitvoeren van hun taken.

1 uur geleden
Rusland beschuldigt Oekraïne van grote drone-aanval op Moskou

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland beschuldigt buurland Oekraïne van een grote droneaanval op Moskou. Burgemeester Sergej Sobjanin zei dat in de afgelopen dagen zo'n 250 onbemande toestellen zijn neergehaald die onderweg waren naar de Russische hoofdstad.

1 uur geleden
Kallas: Straat van Hormuz moet snel open, mogelijk met Aspides

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas bespreekt maandag met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken opties om de Straat van Hormuz zo snel mogelijk open te krijgen. Een van die opties die ze aan de lidstaten voorlegt, is een wijziging van het mandaat van de EU-marinemissie Aspides.

1 uur geleden