Kremlin ontkent bestorming van staalfabriek in Marioepol
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat Russische troepen de Azovstal-fabriek in Marioepol bestormen, waar Oekraïense bronnen eerder melding van maakten. De staalfabriek is het laatste Oekraïense bolwerk van verzet in de Zuid-Oekraïense stad.
"Het bevel om de aanval af te blazen werd publiekelijk gegeven", aldus een woordvoerder van het Kremlin. De Russische president Vladimir Poetin zei op 21 april opdracht te hebben gegeven voor de belegering van de staalfabriek en de aanval stop te zetten.
Volgens de burgemeester van Marioepol, Vadim Bojtsjenko, vinden bij de fabriek zware gevechten plaats. Hij zei woensdag op de nationale televisie ook dat het contact met de Oekraïense verdedigers van Azovstal verloren is gegaan en dat nog meer dan dertig kinderen wachten op evacuatie.
Bojtsjenko zei dinsdag dat nog ongeveer tweehonderd burgers vastzitten in de ondergrondse faciliteiten van Azovstal. Naar verluidt zijn daar ook enkele duizenden Oekraïense militairen. De eerste burgers werden afgelopen weekend geëvacueerd.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.
2 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.
7 uur geledenTYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.
7 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."
10 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.
11 uur geleden