Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin ontkent bestorming van staalfabriek in Marioepol

Kremlin ontkent bestorming van staalfabriek in Marioepol

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat Russische troepen de Azovstal-fabriek in Marioepol bestormen, waar Oekraïense bronnen eerder melding van maakten. De staalfabriek is het laatste Oekraïense bolwerk van verzet in de Zuid-Oekraïense stad.

"Het bevel om de aanval af te blazen werd publiekelijk gegeven", aldus een woordvoerder van het Kremlin. De Russische president Vladimir Poetin zei op 21 april opdracht te hebben gegeven voor de belegering van de staalfabriek en de aanval stop te zetten.

Volgens de burgemeester van Marioepol, Vadim Bojtsjenko, vinden bij de fabriek zware gevechten plaats. Hij zei woensdag op de nationale televisie ook dat het contact met de Oekraïense verdedigers van Azovstal verloren is gegaan en dat nog meer dan dertig kinderen wachten op evacuatie.

Bojtsjenko zei dinsdag dat nog ongeveer tweehonderd burgers vastzitten in de ondergrondse faciliteiten van Azovstal. Naar verluidt zijn daar ook enkele duizenden Oekraïense militairen. De eerste burgers werden afgelopen weekend geëvacueerd.

Meer uit Buitenland

Rutte: Iraanse raket kon Amerikanen in Turkije treffen

BRUSSEL (ANP) - De Iraanse raket die op weg naar Turkije uit de lucht werd geschoten, zou "mogelijk Amerikaanse belangen in Turkije raken", zegt NAVO-topman Mark Rutte. De ballistische raket was gericht op de NAVO-basis in het Turkse Incirlik, enkele tientallen kilometers verderop, melden meerdere media.

12 minuten geleden
Iraanse minister waarschuwt voor vergelding na aanval VS op schip

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi waarschuwt voor vergelding na een dodelijke Amerikaanse aanval op een Iraans oorlogsschip. Het fregat werd woensdag dicht bij Sri Lanka tot zinken gebracht.

50 minuten geleden
Eerste Israëliërs sinds begin Iran-oorlog gerepatrieerd

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zijn eerste repatriatievluchten uitgevoerd sinds de uitbraak van de oorlog met Iran. Het Israëlische luchtruim ging zaterdag dicht voor de burgerluchtvaart, waardoor volgens Israëlische media naar schatting zo'n 100.000 Israëliërs vastzaten in het buitenland.

53 minuten geleden
Iran voert luchtaanvallen uit op Israël, explosies in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.

4 uur geleden
Israël voert luchtaanvallen uit op zuiden van Beiroet

BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.

8 uur geleden
Justitieminister Bondi gedagvaard om te getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.

8 uur geleden
Senaat VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.

10 uur geleden