Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin ontkent beschieting burgerdoelen

Kremlin ontkent beschieting burgerdoelen

MOSKOU/KIEV (ANP/DPA) - Het Kremlin heeft tegengesproken dat de strijdkrachten in Oekraïne burgerdoelen bestoken en woningen beschieten. Aanleiding was een raketinslag zaterdag van een appartementencomplex in de stad Dnipro aan de Dnjepr waarbij circa veertig mensen werden gedood.

De tragedie in Dnipro is volgens een woordvoerder van het Kremlin waarschijnlijk een gevolg van een verkeerd afgelopen actie van de Oekraïense luchtafweer. Oekraïense zegslieden zouden dat zaterdag ook eerst zelf als mogelijkheid hebben opgevoerd. Een Oekraïense topambtenaar in Kiev, Oleksi Arestovitsj zei kort na de inslag namelijk tegen de media dat er in Dnipro een Russische raket was neergehaald die voor de ingang van het getroffen appartementsgebouw was neergekomen en zo het drama veroorzaakte. Arestovitsj zei later dat hij enkel aan het speculeren was en oorzaak nog moest worden vastgesteld.

Later spraken de Oekraïners van een Russische beschieting van het appartementsgebouw. De Oekraïense luchtmacht kwam met een verklaring dat het type raket dat het pand trof, niet door Oekraïense raketten kan worden neergehaald.

Bij de Russische raketaanvallen zaterdag werd in meerdere regio's vooral de energie-infrastructuur getroffen. Energiemaatschappij Ukrenergo meldde zondag dat de energie-infrastructuur "wordt hersteld", maar dat de aanvallen "het energietekort hebben vergroot". Rusland heeft de verantwoordelijkheid voor die raketaanvallen opgeëist. De Russische president Vladimir Poetin zegt positief te zijn over de voortgang van wat hij "de speciale militaire operatie in Oekraïne" noemt.

Meer uit Buitenland

Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie journalist

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.

8 uur geleden
Ketamine-dealer Matthew Perry veroordeeld tot 15 jaar cel

LOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.

8 uur geleden
VS: onderhandelingen met Iran beginnen zaterdag in Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.

8 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.

8 uur geleden
Iran: VS moeten kiezen tussen wapenstilstand of oorlog via Israël

TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."

9 uur geleden
Minstens 89 doden en 700 gewonden bij aanvallen Israël op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.

11 uur geleden
Pakistan: meldingen schendingen staakt-het-vuren VS en Iran

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.

11 uur geleden