Kremlin ontkent beschieting burgerdoelen
MOSKOU/KIEV (ANP/DPA) - Het Kremlin heeft tegengesproken dat de strijdkrachten in Oekraïne burgerdoelen bestoken en woningen beschieten. Aanleiding was een raketinslag zaterdag van een appartementencomplex in de stad Dnipro aan de Dnjepr waarbij circa veertig mensen werden gedood.
De tragedie in Dnipro is volgens een woordvoerder van het Kremlin waarschijnlijk een gevolg van een verkeerd afgelopen actie van de Oekraïense luchtafweer. Oekraïense zegslieden zouden dat zaterdag ook eerst zelf als mogelijkheid hebben opgevoerd. Een Oekraïense topambtenaar in Kiev, Oleksi Arestovitsj zei kort na de inslag namelijk tegen de media dat er in Dnipro een Russische raket was neergehaald die voor de ingang van het getroffen appartementsgebouw was neergekomen en zo het drama veroorzaakte. Arestovitsj zei later dat hij enkel aan het speculeren was en oorzaak nog moest worden vastgesteld.
Later spraken de Oekraïners van een Russische beschieting van het appartementsgebouw. De Oekraïense luchtmacht kwam met een verklaring dat het type raket dat het pand trof, niet door Oekraïense raketten kan worden neergehaald.
Bij de Russische raketaanvallen zaterdag werd in meerdere regio's vooral de energie-infrastructuur getroffen. Energiemaatschappij Ukrenergo meldde zondag dat de energie-infrastructuur "wordt hersteld", maar dat de aanvallen "het energietekort hebben vergroot". Rusland heeft de verantwoordelijkheid voor die raketaanvallen opgeëist. De Russische president Vladimir Poetin zegt positief te zijn over de voortgang van wat hij "de speciale militaire operatie in Oekraïne" noemt.
Meer uit Buitenland
CEUTA (ANP/RTR) - Duizenden inwoners van Ceuta zijn de straat opgegaan uit protest tegen de overheidsaanpak van de migrantencrisis in de Spaanse exclave. Ook elders in Spanje vonden betogingen plaats.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de nieuwe aanvalscampagne tegen Iran "niet te lang" zal duren. Tegelijkertijd dreigde hij met nieuwe aanvallen op het land.
3 uur geledenVALLETTA (ANP) - De Maltese zakenman Yorgen Fenech is vrijgesproken van betrokkenheid bij de moord op journalist Daphne Caruana Galizia in 2017. De moord leidde tot een grote politieke crisis in Malta en wereldwijde verontwaardiging.
4 uur geledenWICKLOW (ANP) - Een aantal EU-lidstaten heeft woensdag toegezegd Oekraïne te helpen aan extra luchtverdediging, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. Om welke landen het gaat, zei Kallas niet op de persconferentie na de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Ierland. Landen die onderscheppingsraketten zoals Patriots op voorraad hebben, maar die zelf willen houden, werden door onder meer Nederland aangespoord die aan Oekraïne ter beschikking te stellen.
6 uur geledenWICKLOW (ANP) - Er is brede steun voor een EU-visumverbod voor Russische ex-strijders en strengere visumbeperkingen voor Russische toeristen. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag gezegd. Diverse EU-landen pleiten daar al langer voor, maar overeenstemming is er nog niet. Kallas hoopt dat het drone-incident in Leipzig de nog twijfelende lidstaten ervan overtuigt dat visarestricties nodig zijn voor de veiligheid van Oekraïne en Europa.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het opschalen van de ebolabestrijding is nodig om de uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) tegen te gaan, volgens hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Het traceren van besmette personen en hun contacten blijft een uitdaging. Veel ebolaslachtoffers stonden niet bekend als contacten van besmette personen.
7 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental na de verwoestende overstromingen in Nepal en Tibet is gestegen naar 1225. Ze hebben in Nepal zeker 1204 mensen het leven gekost, aldus de Nepalese rampendienst. Volgens Chinese staatsmedia ligt het dodental in Tibet op 21.
7 uur geleden