Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin ontbiedt Duitse ambassadeur om gelekt gesprek militairen

Kremlin ontbiedt Duitse ambassadeur om gelekt gesprek militairen

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Duitse ambassadeur in Moskou ontboden om uitleg te geven over een afgeluisterd gesprek tussen topmilitairen, meldt het staatspersbureau TASS. Het Kremlin zou boos zijn dat de Duitsers in de gelekte opname spraken over het aanvallen van de Krimbrug.

Afgelopen vrijdag bracht de Russische staatsomroep RT een opname naar buiten waarin te horen zou zijn dat Duitse officieren praten over hulp aan Oekraïne in de oorlog tegen Rusland. Ze hadden het over de mogelijkheid de strategische Krimbrug over de Straat van Kertsj met Duitse Taurusraketten te beschieten. Bondskanselier Olaf Scholz had eerder in het openbaar juist gezegd dat Berlijn niet van plan was om Duitse raketten te leveren aan Kyiv.

Scholz benadrukte maandag nog eens dat het voor hem geen optie is om raketten te sturen, als dat zou betekenen dat er ook Duitse militairen mee moeten om de Taurusraketten te bedienen. "Je kunt geen wapensysteem met een zeer groot bereik afleveren zonder na te denken over hoe de controle moet plaatsvinden. En als die controle alleen mogelijk is met de betrokkenheid van Duitse soldaten, dan is dat voor mij uitgesloten."

Volgens het Kremlin toont het gesprek "opnieuw de betrokkenheid van het Westen bij het conflict in Oekraïne". Woordvoerder Dmitri Peskov zegt dat het niet duidelijk was of de Duitse topmilitairen op eigen initiatief handelden of dat het deel was van het Duitse regeringsbeleid. Het uitlekken van het gesprek leidde tot veel ophef in Duitsland en daarbuiten. Een defensiespecialist van de Bondsdag wil dat de communicatie van defensie beter beveiligd wordt om dit soort incidenten te voorkomen. Scholz heeft beloofd dat de kwestie zal worden opgehelderd.

Meer uit Buitenland

Drie broers opgepakt om bom bij Amerikaanse ambassade in Oslo

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.

1 uur geleden
Radicaal-rechtse politicus geïnstalleerd als president Chili

SANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.

1 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op alle havens in de regio

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.

1 uur geleden
Trump: oorlog snel voorbij want er is niks meer aan te vallen

ARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.

3 uur geleden
Regering VK geeft deel documenten rond benoeming Mandelson vrij

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.

4 uur geleden
Aanvallen Iran gaan door zolang nodig, aldus Israëlische minister

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".

5 uur geleden
Poolse OM opent onderzoek naar banden Epstein met mensenhandel

POLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.

6 uur geleden