Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin ontbiedt Duitse ambassadeur om gelekt gesprek militairen

Kremlin ontbiedt Duitse ambassadeur om gelekt gesprek militairen

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Duitse ambassadeur in Moskou ontboden om uitleg te geven over een afgeluisterd gesprek tussen topmilitairen, meldt het staatspersbureau TASS. Het Kremlin zou boos zijn dat de Duitsers in de gelekte opname spraken over het aanvallen van de Krimbrug.

Afgelopen vrijdag bracht de Russische staatsomroep RT een opname naar buiten waarin te horen zou zijn dat Duitse officieren praten over hulp aan Oekraïne in de oorlog tegen Rusland. Ze hadden het over de mogelijkheid de strategische Krimbrug over de Straat van Kertsj met Duitse Taurusraketten te beschieten. Bondskanselier Olaf Scholz had eerder in het openbaar juist gezegd dat Berlijn niet van plan was om Duitse raketten te leveren aan Kyiv.

Scholz benadrukte maandag nog eens dat het voor hem geen optie is om raketten te sturen, als dat zou betekenen dat er ook Duitse militairen mee moeten om de Taurusraketten te bedienen. "Je kunt geen wapensysteem met een zeer groot bereik afleveren zonder na te denken over hoe de controle moet plaatsvinden. En als die controle alleen mogelijk is met de betrokkenheid van Duitse soldaten, dan is dat voor mij uitgesloten."

Volgens het Kremlin toont het gesprek "opnieuw de betrokkenheid van het Westen bij het conflict in Oekraïne". Woordvoerder Dmitri Peskov zegt dat het niet duidelijk was of de Duitse topmilitairen op eigen initiatief handelden of dat het deel was van het Duitse regeringsbeleid. Het uitlekken van het gesprek leidde tot veel ophef in Duitsland en daarbuiten. Een defensiespecialist van de Bondsdag wil dat de communicatie van defensie beter beveiligd wordt om dit soort incidenten te voorkomen. Scholz heeft beloofd dat de kwestie zal worden opgehelderd.

Meer uit Buitenland

Zoon van Noorse kroonprinses aangeklaagd voor vier verkrachtingen

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, wordt aangeklaagd voor vier verkrachtingen. Dat heeft het Openbaar Ministerie in Oslo maandag bekendgemaakt.

8 minuten geleden
Axios: Witte Huis wilde weten of Zelensky in pak komt

WASHINGTON (ANP) - In aanloop naar het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan het Witte Huis gaat ook weer aandacht uit naar zijn kleding. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat het Witte Huis heeft geïnformeerd of Zelensky dit keer een pak draagt als hij president Donald Trump ontmoet.

46 minuten geleden
Zelensky en Europese leiders overleggen voor bezoek aan Trump

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Europese leiders spreken elkaar maandag voor hun ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis. Er zijn geen details bekendgemaakt.

51 minuten geleden
Branden in Spanje verwoesten recordhoeveelheid natuur

MADRID (ANP/AFP) - De natuurbranden in Spanje hebben dit jaar meer dan 343.000 hectare in de as gelegd, een nieuw record voor het land, aldus cijfers van het Europees bosbrandagentschap EFFIS. Dat is een gebied iets groter dan de provincie Zuid-Holland of bijna een half miljoen voetbalvelden.

58 minuten geleden
ABC: Vance ook bij ontmoeting Trump en Zelensky

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance woont de ontmoeting bij van zijn politieke baas Donald Trump en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Dat zegt een ingewijde tegen het Amerikaanse ABC News.

59 minuten geleden
Australië trekt visum in van parlementariër uit Israël

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft het visum ingetrokken van de Israëlische parlementariër Simcha Rothman, lid van een van de coalitiepartijen. Hij is tegen een Palestijnse staat en voor de Israëlische annexatie van de bezette Westelijke Jordaanoever.

2 uur geleden
Hamas bestudeert weer voorstel voor bestand

CAÏRO (ANP/AFP) - Een delegatie van de Palestijnse beweging Hamas heeft in Caïro weer een voorstel ontvangen voor een bestand met Israël. Het zou gaan om een voorstel dat vrijwel identiek is aan eerdere plannen gebaseerd op een Amerikaans voorstel. Een betrokken Palestijnse functionaris heeft gezegd dat het nieuwe voorstel door de beweging wordt bestudeerd.

2 uur geleden