Kremlin: onderzoek naar vliegtuigcrash bezig, speculeren verkeerd
MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Kremlin vindt het verkeerd om nu te speculeren over de oorzaak van de dodelijke vliegtuigcrash in Kazachstan. Het onderzoek loopt nog, aldus een woordvoerder. Onder meer Oekraïne wijst naar Russische betrokkenheid.
Het passagiersvliegtuig van Azerbaijan Airlines stortte woensdag neer in het zuidwestelijke Aktau, onderweg van de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe naar Tsjetsjenië in Rusland. 38 van de 67 passagiers en bemanningsleden kwamen om het leven.
Onder meer Oekraïne denkt dat het toestel is neergeschoten door de luchtverdediging van Rusland. The Wall Street Journal schrijft dat de crash "waarschijnlijk" is veroorzaakt door Russisch luchtafweergeschut. De krant baseert zich op informatie van de Oekraïense autoriteiten, Russische militaire bloggers en luchtvaartexperts.
Vogel in motor
Volgens de Russische luchtvaartautoriteit was een vogel in de motor gevlogen. Azerbaijan Airlines zei aanvankelijk dat het toestel door een zwerm vogels ging, maar weigerde te speculeren over de toedracht van de crash. De betrokkenheid van vogels wordt door sommige luchtvaartexperts in twijfel getrokken, mede door beelden die op sociale media rondgaan van de uitwendige beschadigingen aan het vliegtuig.
Reddingswerkers hebben de zwarte dozen geborgen, die zouden moeten helpen bij het vaststellen van de oorzaak van de crash. Ook de lichamen van de overleden inzittenden zijn geborgen. De inzittenden van het neergestorte vliegtuig kwamen uit Azerbeidzjan, Kazachstan, Kirgizië en Rusland.
NAVO condoleert
De NAVO roept op tot een "volledig onderzoek" naar het neerstorten van het Azerbaijan Airlines-toestel. Een woordvoerder meldt dat er wordt meegeleefd met de nabestaanden en slachtoffers van de crash. "We wensen degenen die gewond zijn geraakt een spoedig herstel toe."
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - De partijen op de klimaattop moeten in de eerste dagen al grote meningsverschillen overbruggen, maar ze beginnen "bruggen te slaan". Dat zei klimaatadviseur Jacob Werksman van de Europese Commissie woensdag op de eerste persconferentie van de Europese Unie tijdens de klimaattop in de Braziliaanse stad Belém.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in het Huis van Afgevaardigden hebben e-mails vrijgegeven waarin Jeffrey Epstein suggereert dat de Amerikaanse president Trump meer wist van het misbruik door de overleden zedendelinquent dan hij tot nu toe heeft toegegeven, schrijft de New York Times.
2 uur geledenBANGKOK/PHNOM PENH (ANP/RTR) - Thailand en Cambodja beschuldigen elkaar van een heropleving van geweld aan de grens. Cambodja zegt dat Thaise militairen woensdag het vuur hebben geopend, waarbij een dode en drie gewonden zijn gevallen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt het Oekraïense leger te hebben verdreven uit Soechy Jar. Dat kleine dorp ligt ten zuiden van de belegerde steden Pokrovsk en Myrnohrad.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu een presidentieel pardon krijgt. Trump heeft een officiële brief gestuurd met die boodschap, zegt het kantoor van de Israëlische president. Netanyahu staat terecht in meerdere corruptiezaken, omdat hij onder meer dure cadeaus zou hebben ontvangen van rijke Israëliërs.
4 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP) - Bij het kapseizen van een migrantenboot voor de kust van Libië zijn vermoedelijk tientallen mensen omgekomen. Volgens de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) zijn 42 mensen vermist. De VN-organisatie gaat ervan uit dat zij niet meer in leven zijn.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil een netwerk van factcheckers oprichten tegen desinformatie en buitenlandse inmenging. Dat netwerk zou met name moeten worden ingezet tijdens verkiezingen of crises zoals natuurrampen of een pandemie, "waarbij toegang tot betrouwbare informatie cruciaal is", stelt de Commissie.
5 uur geleden