
Kremlin: Oekraïnetop Zwitserland heeft vrijwel niets opgeleverd
MOSKOU (ANP/RTR) - De Oekraïnetop in Zwitserland van afgelopen weekend heeft volgens het Kremlin "vrijwel niets" opgeleverd. Volgens woordvoerder Dmitri Peskov toonde de bijeenkomst aan hoe zinloos het is om te praten over vrede in Oekraïne zonder Rusland erbij te betrekken.
Moskou had geen uitnodiging voor de top ontvangen, volgens Zwitserland omdat de Russen hadden aangegeven niet te willen komen. Het Kremlin heeft voorafgaand aan de top vaak gezegd dat het zinloos is om zonder Rusland te praten.
De tweedaagse vredestop eindigde zondag met een slotverklaring. Daarin werd opgeroepen tot respect voor de soevereiniteit en territoriale integriteit van Oekraïne, maar ook tot een dialoog tussen alle partijen. Het Kremlin zegt altijd open te staan voor gesprekken. In de verklaring was daarnaast ook aandacht voor voedselzekerheid, nucleaire veiligheid en de uitwisseling van gevangenen.
Tientallen westerse landen hebben de slotverklaring ondertekend, maar belangrijke landen als India, Indonesië, Mexico, Saudi-Arabië en Zuid-Afrika deden dat niet. China was überhaupt niet aanwezig in Zwitserland. Het lijkt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dus niet te zijn gelukt om Rusland verder te isoleren op het wereldtoneel.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV/JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft zaterdagochtend opnieuw tientallen raketten afgevuurd op Israël. "In verschillende delen van het land zijn waarschuwingen afgegeven na raketlanceringen vanuit Iran richting Israëlisch grondgebied", meldde het Israëlische leger op X.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Kim Sajet, de directeur van de National Portrait Gallery in Washington, stapt op. Dat meldt onder meer The New York Times op basis van een verklaring van Sajet in een interne e-mail van het Smithsonian, het instituut dat toezicht houdt op het museum. Eind mei deelde president Donald Trump dat hij Sajet wilde ontslaan, omdat hij haar om haar progressieve diversiteitsbeleid niet geschikt vond voor de functie.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in een videoboodschap Iran meegedeeld dat er meer aanvallen zullen volgen. "Er komt meer aan. Het regime weet niet wat hem getroffen heeft, of wat hem nog zal treffen. Ze zijn nog nooit zo zwak geweest", zei Netanyahu.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - In Israëlische ziekenhuizen zijn veertig mensen opgenomen na de Iraanse raketaanval, meldt de BBC. Twee gewonden bevinden zich in kritieke toestand.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Iran heeft een derde reeks raketten op Israël afgevuurd. De Iraanse staatstelevisie heeft dat gemeld.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - In Israëlische ziekenhuizen zijn veertig mensen opgenomen na de Iraanse raketaanval, meldt de BBC. Twee gewonden bevinden zich in kritieke toestand.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in een videoboodschap Iran meegedeeld dat er meer aanvallen zullen volgen. "Er komt meer aan. Het regime weet niet wat hem getroffen heeft, of wat hem nog zal treffen. Ze zijn nog nooit zo zwak geweest", zei Netanyahu.
9 uur geleden