Kremlin: nog geen definitief besluit over verlenging graandeal
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft nog geen definitief besluit genomen over het wel of niet verlengen van de graandeal met Oekraïne, aldus het Kremlin. De overeenkomst, die de veilige export van Oekraïens graan over de Zwarte Zee mogelijk maakt, loopt na 17 juli af.
Rusland ziet naar eigen zeggen geen redenen om de graandeal te verlengen, omdat de eigen uitvoer van voedsel en kunstmest nog altijd onterecht zou worden getroffen door obstakels als gevolg van de internationale sancties tegen Rusland.
De kritiek werd voor het eerst geuit in de begindagen van de deal. Toch heeft Rusland de afspraken al drie keer verlengd: eerst voor een periode van 120 dagen en daarna twee keer voor 60 dagen. Het is niet duidelijk wanneer de Russische beslissing over de verlenging valt. Bij de vorige verlengingen gebeurde dat op het laatste moment.
De graandeal kwam in juli vorig jaar tot stand na bemiddeling van de Verenigde Naties en Turkije en wordt nog altijd gezien als een van de weinige diplomatieke successen sinds de Russische inval in Oekraïne. Het akkoord wordt volgens de oorspronkelijke afspraken automatisch verlengd als geen van de betrokken partijen bezwaar heeft.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
6 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
8 uur geleden