Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin: nog geen definitief besluit over verlenging graandeal

Kremlin: nog geen definitief besluit over verlenging graandeal

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft nog geen definitief besluit genomen over het wel of niet verlengen van de graandeal met Oekraïne, aldus het Kremlin. De overeenkomst, die de veilige export van Oekraïens graan over de Zwarte Zee mogelijk maakt, loopt na 17 juli af.

Rusland ziet naar eigen zeggen geen redenen om de graandeal te verlengen, omdat de eigen uitvoer van voedsel en kunstmest nog altijd onterecht zou worden getroffen door obstakels als gevolg van de internationale sancties tegen Rusland.

De kritiek werd voor het eerst geuit in de begindagen van de deal. Toch heeft Rusland de afspraken al drie keer verlengd: eerst voor een periode van 120 dagen en daarna twee keer voor 60 dagen. Het is niet duidelijk wanneer de Russische beslissing over de verlenging valt. Bij de vorige verlengingen gebeurde dat op het laatste moment.

De graandeal kwam in juli vorig jaar tot stand na bemiddeling van de Verenigde Naties en Turkije en wordt nog altijd gezien als een van de weinige diplomatieke successen sinds de Russische inval in Oekraïne. Het akkoord wordt volgens de oorspronkelijke afspraken automatisch verlengd als geen van de betrokken partijen bezwaar heeft.

Meer uit Buitenland

Finland geeft drone-waarschuwing af, land in verhoogde paraatheid

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.

3 uur geleden
Trump: fantastische handelsakkoorden met China gesloten

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.

3 uur geleden
Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

4 uur geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

7 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

8 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

8 uur geleden
Denemarken en Australië naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

10 uur geleden