Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin: nog geen afspraak tussen Poetin en Trump

Kremlin: nog geen afspraak tussen Poetin en Trump

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin zegt nog niets van de Verenigde Staten gehoord te hebben over het plannen van een ontmoeting tussen presidenten Vladimir Poetin en Donald Trump. De Russische regering herhaalde dat ze openstaat voor zo'n bijeenkomst.

De woordvoerder van het Kremlin zei dat er kennelijk een "zekere hoeveelheid tijd" voorbij moet gaan voordat de leiders elkaar persoonlijk kunnen treffen. Trump heeft zelf al aangegeven "onmiddellijk" in gesprek te willen met Poetin.

De Russische leider heeft gezegd klaar te zijn voor onderhandelingen over de oorlog in Oekraïne. Poetin heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot "slim" en "pragmatisch" genoemd en zei vorige week dat er misschien helemaal geen oorlog was geweest als Trump in 2022 in het Witte Huis had gezeten.

Oekraïne volgt de discussie over het mogelijke topoverleg tussen de twee leiders met bezorgdheid. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky waarschuwde dat Poetin zal proberen zijn Amerikaanse ambtgenoot te "manipuleren".

Meer uit Buitenland

Trump: gebeld met Israël en Hezbollah, aanvallen gaan stoppen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.

1 uur geleden
Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

1 uur geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

2 uur geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

3 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

3 uur geleden
Inwoners ontvluchten Beiroet uit angst voor Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.

4 uur geleden
Britse overheid geeft nieuwe 'Mandelson Files' vrij

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.

4 uur geleden