Kremlin: nog geen afspraak tussen Poetin en Trump
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin zegt nog niets van de Verenigde Staten gehoord te hebben over het plannen van een ontmoeting tussen presidenten Vladimir Poetin en Donald Trump. De Russische regering herhaalde dat ze openstaat voor zo'n bijeenkomst.
De woordvoerder van het Kremlin zei dat er kennelijk een "zekere hoeveelheid tijd" voorbij moet gaan voordat de leiders elkaar persoonlijk kunnen treffen. Trump heeft zelf al aangegeven "onmiddellijk" in gesprek te willen met Poetin.
De Russische leider heeft gezegd klaar te zijn voor onderhandelingen over de oorlog in Oekraïne. Poetin heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot "slim" en "pragmatisch" genoemd en zei vorige week dat er misschien helemaal geen oorlog was geweest als Trump in 2022 in het Witte Huis had gezeten.
Oekraïne volgt de discussie over het mogelijke topoverleg tussen de twee leiders met bezorgdheid. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky waarschuwde dat Poetin zal proberen zijn Amerikaanse ambtgenoot te "manipuleren".
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
10 uur geleden