Kremlin: nog geen afspraak tussen Poetin en Trump
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin zegt nog niets van de Verenigde Staten gehoord te hebben over het plannen van een ontmoeting tussen presidenten Vladimir Poetin en Donald Trump. De Russische regering herhaalde dat ze openstaat voor zo'n bijeenkomst.
De woordvoerder van het Kremlin zei dat er kennelijk een "zekere hoeveelheid tijd" voorbij moet gaan voordat de leiders elkaar persoonlijk kunnen treffen. Trump heeft zelf al aangegeven "onmiddellijk" in gesprek te willen met Poetin.
De Russische leider heeft gezegd klaar te zijn voor onderhandelingen over de oorlog in Oekraïne. Poetin heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot "slim" en "pragmatisch" genoemd en zei vorige week dat er misschien helemaal geen oorlog was geweest als Trump in 2022 in het Witte Huis had gezeten.
Oekraïne volgt de discussie over het mogelijke topoverleg tussen de twee leiders met bezorgdheid. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky waarschuwde dat Poetin zal proberen zijn Amerikaanse ambtgenoot te "manipuleren".
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
3 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
5 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.
9 uur geledenBERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.
10 uur geleden