Kremlin: nog geen afspraak tussen Poetin en Trump
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin zegt nog niets van de Verenigde Staten gehoord te hebben over het plannen van een ontmoeting tussen presidenten Vladimir Poetin en Donald Trump. De Russische regering herhaalde dat ze openstaat voor zo'n bijeenkomst.
De woordvoerder van het Kremlin zei dat er kennelijk een "zekere hoeveelheid tijd" voorbij moet gaan voordat de leiders elkaar persoonlijk kunnen treffen. Trump heeft zelf al aangegeven "onmiddellijk" in gesprek te willen met Poetin.
De Russische leider heeft gezegd klaar te zijn voor onderhandelingen over de oorlog in Oekraïne. Poetin heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot "slim" en "pragmatisch" genoemd en zei vorige week dat er misschien helemaal geen oorlog was geweest als Trump in 2022 in het Witte Huis had gezeten.
Oekraïne volgt de discussie over het mogelijke topoverleg tussen de twee leiders met bezorgdheid. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky waarschuwde dat Poetin zal proberen zijn Amerikaanse ambtgenoot te "manipuleren".
Meer uit Buitenland
TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt. Op Instagram schrijft Vonn maandagavond dat ze aan haar val een breuk van het tibiaplateau heeft overgehouden. Er zijn meerdere operaties nodig om daarvan te herstellen, meldt Vonn.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt de opening van een nieuwe brug tussen Canada en de Verenigde Staten te dwarsbomen. In een bericht op Truth Social schrijft Trump dat hij de brug niet open zal laten gaan "totdat de Verenigde Staten gecompenseerd zijn voor alles wat we Canada gegeven hebben", zonder daarover verder in detail te treden.
34 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.
6 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.
9 uur geledenTBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.
10 uur geleden