Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin noemt uitspraken Zelensky over dialoog 'zonder betekenis'

Kremlin noemt uitspraken Zelensky over dialoog 'zonder betekenis'

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin heeft woensdag uitspraken van de Oekraïense president Zelensky over een eventuele dialoog met president Poetin "loze woorden" genoemd. Zelensky noemde president Poetin "een moordenaar en een terrorist", maar zei dat hij in "een compromis voor Oekraïne en de geciviliseerde wereld" bereid zou zijn met Poetin aan een onderhandelingstafel te gaan zitten.

De Kremlinwoordvoerder wees erop dat Zelensky in 2022 gesprekken met Poetin bij wet heeft verboden. Hij zei ook dat Zelensky met een staat van beleg regeert en geen verkiezingen laat houden wat diens positie als wettig leider zou ondermijnen. Maar de woordvoerder voegde eraan toe dat Rusland desondanks bereid blijft in gesprek te gaan.

Hij zei ook dat er de laatste tijd veel intensievere contacten zijn tussen Amerikaanse en Russische ministeries. Dat was zijn antwoord op een vraag of er een ontmoeting tussen Poetin en president Trump nadert.

Meer uit Buitenland

Militair aangetreden als nieuwe leider Guinee-Bissau

BISSAU (ANP/RTR/AFP) - De krijgsmacht van Guinee-Bissau heeft na een staatsgreep een hoge militair naar voren geschoven om het land te leiden. Generaal Horta Nta Na Man trad donderdag aan als interim-leider.

17 minuten geleden
Levenslang voor man die echtgenote in brand stak in Duitse tram

ERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".

58 minuten geleden
Dodental stijgt na overstromingen en aardverschuivingen Sumatra

JAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.

1 uur geleden
Ook Frankrijk voert vrijwillig dienjaar in om soldaten te werven

VARCES (ANP) - Ook Frankrijk grijpt terug op een vorm van militaire dienst. Naar het voorbeeld van landen als Nederland en Duitsland voert Frankrijk een vrijwillig dienjaar voor jongeren in. De "nationale dienst" gaat komende zomer van start, heeft president Emmanuel Macron bekendgemaakt. Naar een dienstplicht, die in de jaren 90 werd afgeschaft, keert Frankrijk volgens hem niet terug.

1 uur geleden
Paus Leo aangekomen in Ankara tijdens eerste buitenlandse reis

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo is aangekomen in Turkije als onderdeel van zijn eerste buitenlandse reis. Hij is in Ankara en reist later nog door naar Istanbul en Libanon.

2 uur geleden
Ex-premier Bangladesh veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Ex-premier van Bangladesh Sheikh Hasina is veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie. Ze kreeg eerder deze maand de doodstraf opgelegd voor misdaden tegen de menselijkheid, maar zit nog in India en negeert bevelen om terug te keren naar Bangladesh.

2 uur geleden
China waarschuwt Japan: pijnlijke gevolgen bij escalatie Taiwan

BEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt dat Japan een "pijnlijke prijs" moet betalen als het een grens overschrijdt wat Taiwan betreft. De landen hebben hun grootste diplomatieke conflict in jaren, sinds de Japanse premier Sanae Takaichi suggereerde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan kan uitlokken.

3 uur geleden