Kremlin noemt uitlatingen Biden 'alarmerend'
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin vindt de uitlatingen van de Amerikaanse president Joe Biden dat Vladimir Poetin een slager is die niet aan de macht kan blijven "zeker alarmerend". Moskou blijft Bidens verklaringen op de voet volgen, zei een woordvoerder.
Biden ontkende zondag dat hij met zijn opmerkingen een dag eerder in Polen opriep tot een ander regime in Rusland. Het Witte Huis probeerde eerder al duidelijk te maken dat Biden alleen wilde zeggen dat de Russische leider geen macht zou moeten krijgen over zijn buurlanden. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz en de Franse president Emmanuel Macron hebben zich in soortgelijke zin uitgelaten.
Meer uit Buitenland
ADDIS ABEBA (ANP) - Zeker 13 miljoen mensen in Afrika zijn vorig jaar getroffen door ernstige gevolgen van klimaatverandering, zoals overstromingen en droogte. Volgens de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) van de VN zijn daardoor in totaal meer dan 3000 mensen omgekomen. Door de voortschrijdende opwarming heeft het continent ook nauwelijks nog gletsjers over, meldt de WMO donderdag in een jaarlijks rapport.
1 minuut geledenMANCHESTER (ANP) - Een Engels kiesdistrict tussen Manchester en Liverpool kiest donderdag een nieuw parlementslid. De stembureaus zijn open en blijven dat tot 23.00 uur onze tijd. De tussentijdse verkiezing wordt met belangstelling gevolgd vanwege de deelname van Labour-veteraan en burgemeester van Manchester Andy Burnham.
19 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland heeft toegezegd een deel van de gaten in de Europese verdediging te dichten die vallen doordat de Verenigde Staten eerder beloofde hulptroepen hebben ingetrokken. Defensieminister Dilan Yeşilgöz wil niet zeggen of het bijvoorbeeld om vliegtuigen of marineschepen gaat, maar "we zullen alles doen wat van ons gevraagd wordt".
27 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zegt blij te zijn dat veel NAVO-lidstaten hun bijdrage aan het militaire bondgenootschap hebben opgeschroefd. Dat zegt hij in Brussel, waar de defensieministers van lidstaten bijeen zijn voor een NAVO-top.
42 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De vermindering van de Amerikaanse hulptroepen voor Europa is "onmiddellijk" ingegaan, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Het is dus zaak dat Europa nu deze taken gaat overnemen. Maar als Europa daadwerkelijk zou worden aangevallen, zullen de Verenigde Staten nog altijd alles in het werk stellen om te helpen, verzekert Rutte.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De inzet van de Amerikaanse immigratiediensten in de staat Minnesota begin dit jaar heeft daar een mensenrechtencrisis veroorzaakt, meldt Human Rights Watch (HRW) na onderzoek. Volgens de mensenrechtenorganisatie terroriseerden duizenden federale agenten inwoners van met name Minneapolis en Saint Paul, met langdurige gevolgen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Iraanse internationale scheepsverkeer komt langzaam op gang. Volgens de staatstelevisie hebben sinds de overeenkomst tussen Iran en de VS acht Iraanse schepen de territoriale wateren verlaten en zijn er drie juist teruggekeerd, meldt Al Jazeera. In de deal werd onder meer afgesproken dat de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens onmiddellijk werd opgeheven.
3 uur geleden