Kremlin noemt deal Hamas en Israël eerste goede nieuws in tijden
MOSKOU/LONDEN/BEIJING (ANP/AFP) - Het Kremlin heeft het nieuws dat Hamas en Israël gevangenen uitwisselen en zeker vier dagen een wapenstilstand in acht nemen "het eerste goede nieuws uit Gaza sinds lange tijd" genoemd. "Rusland heeft net als de meeste landen in de wereld al enige tijd aangedrongen op een bestand, dat nodig is voor een duurzame regeling van het conflict", aldus een Kremlinwoordvoerder.
De Israëlische defensieminister Yoav Gallant heeft woensdag in sociale media al verkondigd dat de Israëlische aanvallen op de Gazastrook "met volle kracht doorgaan" na het aflopen van de wapenstilstand. Maar in sommige hoofdsteden wordt gehoopt dat het bestand een positief vervolg krijgt.
De Jordaanse regering zegt te hopen dat de wapenstilstand, die naar verwachting donderdag voor minstens vier dagen van kracht wordt, "een stap is om de oorlog in Gaza te beëindigen en een einde maakt aan het beschieten en verdrijven van Palestijnen". China hoopt op "een de-escalatie" na dit akkoord. Dat moet het mogelijk maken "een humanitaire crisis te bezweren en spanningen verminderen". De Duitse regering ziet volgens buitenlandminister Annalena Baerbock "een doorbraak om vitale en noodzakelijke hulp aan de bevolking van Gaza te bieden". Dat vindt ook de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen.
Duizenden
De Franse president Emmanuel Macron heeft "het aangekondigde akkoord voor de vrijlating van gijzelaars door Hamas en de humanitaire wapenstilstand" begroet. Hij zegt zich te blijven inzetten om alle gijzelaars vrij te krijgen. Parijs hoopt dat er ook Franse gijzelaars worden vrijgelaten. Eerder zei de Amerikaanse president Joe Biden dat hij "met dankbaarheid" kennis had genomen van de berichten dat er gijzelaars vrijkomen en hij hoopt ook op Amerikaanse gijzelaars.
Volgens Hamas worden in het kader van het akkoord vijftig vrouwelijke of erg jonge gijzelaars vrijgelaten in ruil voor 150 Palestijnse vrouwen en jongeren die Israël heeft vastgezet. Er zitten duizenden Palestijnen vast in Israël. Volgens de gezondheidsdiensten in de door Hamas gedomineerde Gazastrook zijn er sinds 7 oktober al meer dan 14.000 doden en 33.000 gewonden gevallen door de Israëlische aanvallen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een man die wordt verdacht van het beschadigen van de Reflecting Pool in Washington is aangeklaagd voor het vernielen van eigendom, maakte openbaar aanklager Jeanine Pirro donderdag bekend. De 67-jarige David Hearn, een voormalig olympisch kanoër, ontkende eerder met opzet iets kapot gemaakt te hebben.
42 minuten geledenDARFUR (ANP/AFP) - Een vrachtwagen die werd gebruikt door de Verenigde Naties om hulpgoederen te vervoeren is aangevallen met een drone in Soedan. Daarbij is 50 ton aan hulpgoederen verloren gegaan, meldt de VN.
1 uur geledenSAINTE-MARIE-LA-MER (ANP/AFP) - In het zuiden van Frankrijk zijn bijna 3000 mensen geëvacueerd om natuurbranden. De brandweer probeert met blushelikopters en blusvliegtuigen het vuur bij de plaatsen Sainte-Marie-la-Mer en Canet-en-Roussillon onder controle te krijgen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een deelnemer aan de Britse versie van het realityprogramma Married at First Sight is aangehouden op verdenking van verkrachting. Dat heeft de Metropolitan Police bevestigd aan BBC News. De verdachte is inmiddels op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv is een grote hoeveelheid hulpgoederen van het Rode Kruis verloren gegaan. Een van de belangrijkste opslaglocaties met daarin hulpgoederen met een waarde van meer dan 1,5 miljoen euro werd volledig verwoest, aldus het Rode Kruis.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Door nachtelijke Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn 27 doden gevallen, meldt de belangrijkste legerfunctionaris van de stad, Tymur Tkatsjenko. Daarnaast zouden 91 mensen gewond zijn geraakt.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP/DPA) - Door een bomexplosie in de Syrische hoofdstad Damascus zijn zeker negen doden gevallen. Nog eens twintig mensen raakten gewond, melden de Syrische autoriteiten.
5 uur geleden