Kremlin noemt arrestatiebevelen voor Sjojgoe en Gerasimov absurd
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft ontstemd gereageerd op de nieuwe arrestatiebevelen die het Internationaal Strafhof (ICC) heeft uitgevaardigd tegen oud-defensieminister Sergej Sjojgoe en legerchef Valeri Gerasimov. Het Kremlin noemt de bevelen tot aanhouding "absurd".
Het ICC verdenkt de twee Russen van aanvallen op burgerdoelen in Oekraïne. Dat zouden oorlogsmisdaden zijn.
Rusland is geen lid van het ICC. "We erkennen de jurisdictie van dit hof niet, we zijn geen lid van het relevante statuut en daarom erkennen we deze aanhoudingsbevelen niet", zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov woensdag tegen verslaggevers.
Vorig jaar vaardigde het ICC ook al arrestatiebevelen uit tegen de Russische president Vladimir Poetin en kinderombudspersoon Maria Lvova-Belova. Zij worden verantwoordelijk gehouden voor de deportatie van Oekraïense kinderen. Het Kremlin vindt ook die arrestatiebevelen absurd en trekt zich er niets van aan.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
10 uur geleden