Kremlin noemt arrestatiebevelen voor Sjojgoe en Gerasimov absurd
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft ontstemd gereageerd op de nieuwe arrestatiebevelen die het Internationaal Strafhof (ICC) heeft uitgevaardigd tegen oud-defensieminister Sergej Sjojgoe en legerchef Valeri Gerasimov. Het Kremlin noemt de bevelen tot aanhouding "absurd".
Het ICC verdenkt de twee Russen van aanvallen op burgerdoelen in Oekraïne. Dat zouden oorlogsmisdaden zijn.
Rusland is geen lid van het ICC. "We erkennen de jurisdictie van dit hof niet, we zijn geen lid van het relevante statuut en daarom erkennen we deze aanhoudingsbevelen niet", zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov woensdag tegen verslaggevers.
Vorig jaar vaardigde het ICC ook al arrestatiebevelen uit tegen de Russische president Vladimir Poetin en kinderombudspersoon Maria Lvova-Belova. Zij worden verantwoordelijk gehouden voor de deportatie van Oekraïense kinderen. Het Kremlin vindt ook die arrestatiebevelen absurd en trekt zich er niets van aan.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
10 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
10 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
11 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
11 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
11 uur geleden