Kremlin noemt arrestatiebevelen voor Sjojgoe en Gerasimov absurd
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft ontstemd gereageerd op de nieuwe arrestatiebevelen die het Internationaal Strafhof (ICC) heeft uitgevaardigd tegen oud-defensieminister Sergej Sjojgoe en legerchef Valeri Gerasimov. Het Kremlin noemt de bevelen tot aanhouding "absurd".
Het ICC verdenkt de twee Russen van aanvallen op burgerdoelen in Oekraïne. Dat zouden oorlogsmisdaden zijn.
Rusland is geen lid van het ICC. "We erkennen de jurisdictie van dit hof niet, we zijn geen lid van het relevante statuut en daarom erkennen we deze aanhoudingsbevelen niet", zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov woensdag tegen verslaggevers.
Vorig jaar vaardigde het ICC ook al arrestatiebevelen uit tegen de Russische president Vladimir Poetin en kinderombudspersoon Maria Lvova-Belova. Zij worden verantwoordelijk gehouden voor de deportatie van Oekraïense kinderen. Het Kremlin vindt ook die arrestatiebevelen absurd en trekt zich er niets van aan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie personen zijn om het leven gekomen bij een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in het Caribisch gebied, zo maakte het Southern Command van de Amerikaanse strijdkrachten op X bekend.
1 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/AFP) - Onderzoekers hebben in Costa Rica fossielen van een mastodont en een reuzenluiaard opgegraven die tien- tot veertigduizend jaar geleden leefden. Volgens het Nationaal Museum, dat de vondst bekendmaakte, is het de grootste en een van de relevantste in decennia. De mastodont is verwant aan de mammoet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beginnen volgende week dinsdag in Genève twee onderhandelingsrondes. De ene met Iran en de andere met Rusland en Oekraïne. Dat hebben anonieme zegslieden aan het persbureau Reuters verteld.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.
6 uur geleden