Kremlin: nieuw Amerikaans hulppakket Oekraïne leidt tot meer doden
MOSKOU (ANP/RTR) - Het aannemen van een nieuw Amerikaans hulppakket voor Oekraïne door het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zal Oekraïne "alleen maar verder ruïneren" en "tot meer doden leiden" in dat land, zei Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zaterdag.
Tegenover persbureau TASS liet Peskov zich ook uit over een minder besproken bepaling in het zaterdag aangenomen wetsvoorstel. Daarin krijgt de Amerikaanse regering de bevoegdheid om Russische bezittingen in beslag te nemen en deze voor wederopbouw aan Oekraïne over te dragen. Mocht dat inderdaad gebeuren, dan zou dit volgens Peskov "het imago van de Verenigde Staten aantasten".
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.
1 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.
3 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.
3 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Bij de aanrijding tussen een schoolbusje en een trein zijn in het Vlaamse Buggenhout vier doden gevallen, zegt minister Jean-Luc Crucke van Mobiliteit tegen de Belgische nieuwssite RTL Info. Volgens hem zijn twee tieners, de chauffeur en de begeleider door het ongeluk overleden. "Het is dramatisch", aldus de minister.
3 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - De Belgische politie maakt nog niets bekend over slachtoffers door de aanrijding tussen een trein en een busje met schoolkinderen in Buggenhout. Eerst moeten eventuele familieleden geïnformeerd worden, zegt politiewoordvoerder Ann Berger tegen VRT NWS. Zij bevestigt dat er aan boord zeven kinderen waren, plus een begeleider en de chauffeur.
3 uur geleden