Kremlin: NAVO-troepen in Oekraïne betekent conflict met NAVO
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Een conflict tussen Rusland en de NAVO wordt onvermijdelijk als Europese NAVO-landen besluiten troepen naar Oekraïne te sturen. Met die waarschuwing reageerde het Kremlin dinsdag op uitspraken van de Franse president Emmanuel Macron.
Volgens Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov hoeft er dan niet gepraat te worden "over de waarschijnlijkheid, maar over de onvermijdelijkheid" van een rechtstreekse confrontatie. Ook zei hij dat het sturen van troepen "absoluut niet in het belang van deze landen" is. "Daar zouden ze zich bewust van moeten zijn."
De Franse president Macron zei maandag dat hij het sturen van soldaten naar Oekraïne niet uitsluit. Hij voegde daar wel aan toe dat er momenteel geen overeenstemming bestaat hierover. Meerdere Europese landen hebben dinsdag gezegd dat er geen sprake van is dat ze een dergelijke vergaande maatregel overwegen.
Meer uit Buitenland
MONACO (ANP) - Justitie in Monaco meent dat de aanslag maandagavond in het prinsdom geen terroristische daad is geweest. Dat zei de Monegaskische minister van Staat Christophe Mirmand dinsdag tijdens een persconferentie. De zaak wordt behandeld als een poging tot moord.
15 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Het aantal extremisten in Duitsland neemt toe. Dat blijkt uit het jaarrapport van de Duitse binnenlandse inlichtingendienst (BfV). De stijging wordt vooral verklaard door het groeiende ledenaantal van de radicaalrechtse partij AfD.
30 minuten geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse regering heeft aanvragen ontvangen van meer dan 1 miljoen ongedocumenteerde migranten die via een speciale regeling een verblijfsstatus willen krijgen. Premier Pedro Sánchez heeft dit gemeld op de laatste dag waarop aanmelding mogelijk is.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Meer dan 58.000 gebouwen in Venezuela zijn naar schatting verwoest of beschadigd na de aardbevingen vorige week, blijkt uit satellietgegevens die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA heeft gepubliceerd. Onderzoekers hebben voor de berekening gekeken naar "abrupte veranderingen aan het oppervlak die consistent zijn met schade", maar benadrukken dat het slechts een indicatie is.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De in New York verblijvende Chinese ondernemer Guo Wengui, die schuldig is bevonden aan het oplichten van duizenden mensen voor meer dan 1 miljard dollar, is door een rechtbank in New York veroordeeld tot dertig jaar gevangenisstraf. Dat meldt onder andere The New York Times.
8 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1307, waaronder 377 doden. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering. De gevallen zijn geregistreerd in drie provincies: Ituri, Noord-Kivu en Zuid-Kivu.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Bij een explosie in Monaco zijn maandagavond rond 21.00 uur drie gewonden gevallen. Een man liet een rugzak achter die even later ontplofte. Dat meldde de zender BFMTV en is inmiddels bevestigd door Franse autoriteiten.
10 uur geleden