Kremlin: Navalni mag gewoon terugkeren naar Rusland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het staat de Russische oppositieleider Aleksej Navalni vrij om terug te keren naar zijn thuisland. Dat meldde de Russische regering nadat de bekende Kremlincriticus in Duitsland was ontslagen uit het ziekenhuis.
Navalni was vorige maand erg ziek geworden aan boord van een Russische binnenlandse vlucht en lag wekenlang in een ziekenhuis in Berlijn. Westerse experts concludeerden dat hij is vergiftigd met een novitsjok-zenuwgif.
Het Kremlin is volgens een woordvoerder blij dat het beter gaat met de politicus. Die deelde na zijn vertrek uit het ziekenhuis een foto van zichzelf op een bankje in een park.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL/LUIK (ANP) - De politie in Brussel heeft zaterdag een einde gemaakt aan de gewelddadige betoging in de stad, waarmee in België de rust na de protesten lijkt terug te keren. Bij het protest in Luik is één gewonde gevallen, meldt de Franstalige omroep RTBF.
10 minuten geledenSANAA (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in het verscheurde Jemen heeft zaterdag twintig doden veroorzaakt, blijkt uit uitgegeven verklaringen van de strijdende partijen.
32 minuten geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van Parijs, Emmanuel Grégoire, heeft het geweld in Frankrijk en zijn stad van zaterdag scherp veroordeeld. In een exclusief interview met de veelgelezen krant France-Ouest zegt hij dat de middelen inmiddels hun doel voorbijschieten.
1 uur geledenSAINT-ÉTIENNE (ANP/AFP) - In het Zuid-Franse Saint-Étienne, niet ver ten zuidwesten van Lyon, is een demonstrant een hand verloren door een politiegranaat. Dat meldt persbureau AFP op gezag van iemand met kennis van het voorval.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo is zaterdagmiddag teruggekeerd in het Vaticaan, na een operatie in het ziekenhuis waarbij een kwaadaardig knobbeltje in zijn long is verwijderd.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia zijn opnieuw gevallen van ebola vastgesteld. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid. Met de vier nu gemelde besmettingen komt het totale aantal gevallen op zeven.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De onlusten bij de Franse protesten breiden zich steeds verder uit. Er worden inmiddels ook gewelddadige confrontaties met de politie gemeld in Nice, Lille en Straatsburg, terwijl het aantal plekken waar het uit de hand loopt in Parijs, Marseille en Lyon eveneens toeneemt. Dat blijkt uit berichtgeving op Franse nieuwsblogs en berichtendienst X.
1 uur geleden