Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin laakt Bidens 'haatzaaien' over Rusland

Kremlin laakt Bidens 'haatzaaien' over Rusland

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft boos gereageerd op de stelling van Joe Biden dat Rusland de grootste bedreiging van de nationale veiligheid vormt. Dat is onzin en moedigt haat tegen Rusland en Russen aan, klaagt de Russische regering. Die heeft beklemtoond dat Moskou met elke leider van de Verenigde Staten wil samenwerken, maar betreurt de anti-Russische retoriek van Biden.

Beschuldigingen aan het adres van Russen zijn onderdeel geworden van het politieke betoog van Democraten. Toen ze de verkiezingen in 2016 verloren, verklaarden ze de nederlaag door een samenzwering van Trump met Russen. Het duurde jaren voor die samenzweringstheorie na onderzoek werd weerlegd. Nu zitten volgens Biden Russen achter het opduiken van e-mails die schimmige zaken van zijn zoon Hunter zouden belichten.

Er is volgens Amerikaanse media een laptop van Hunter gevonden die de FBI geruime tijd in handen heeft naar aanleiding van een overwogen onderzoek naar witwasserij. E-mails op het apparaat geven enig inzicht in de schimmige zaken van Joe Biden's zoon Hunter, maar het is niet duidelijk of die de wet heeft overtreden. President Trump beschuldigt de familie Biden van corruptie en criminele praktijken.

Topfunctie

Biden zou destijds als vicepresident en speciaal gezant van president Obama misbruik hebben gemaakt van zijn invloedrijke positie in onder meer Oekraïne. Hunter ging soms met zijn vader mee in de Air Force 2. Hij kreeg in Oekraïne in 2014 plotseling een topfunctie bij een grote aardgasonderneming. Het is niet duidelijk waarom en wat hij daar vijf jaar lang voor meer dan 50.000 dollar per maand uitvoerde. Joe Biden stelt dat hij niet over zaken met zijn zoon sprak en dat er "niets onethisch" is gebeurd.

De Russische president Poetin brak zondag zelf een lans voor de familie Biden. Hij zei niets strafbaars te zien in de vroegere activiteiten van de Democratische presidentskandidaat Joe Biden en diens zoon Hunter in Oekraïne en Rusland. Hunter Biden zou in 2014 3,5 miljoen dollar aan Russische giften hebben aangenomen. Het geld zou afkomstig zijn van de toenmalige vrouw van de burgemeester van Moskou, de miljardaire Jelena Batoerina. Het geld zou zijn overgemaakt naar een investeringsonderneming van Hunter, Rosemont Seneca Thornton. Hunter noch Batoerina hebben dit bevestigd. Maar de burgemeestersvrouw stortte zich vanaf 2015 in grote investeringsprojecten in de VS.

Meer uit Buitenland

Trump voert druk op Oekraïne op om concessies te doen

WASHINGTON (ANP) - Oekraïne moet toegeven in de vredesonderhandelingen nu Rusland aan de winnende hand is, stelt de Amerikaanse president Donald Trump. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky "moet beginnen dingen te accepteren".

1 uur geleden
Israël heropent grensovergang Jordanië voor hulptransport Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël heropent woensdag naar eigen zeggen de Allenby-grensovergang tussen Jordanië en de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever voor vrachtwagens met hulpgoederen voor Gaza. Dat is voor het eerst sinds eind september.

1 uur geleden
EU-buitenlandchef Kallas: VS moeten kritiek niet op EU richten

BRUSSEL (ANP) - De kritiek van de VS dat de vrijheid in Europa in gevaar is, is volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas aan het verkeerde adres gericht. De Verenigde Staten zouden dergelijke kritiek beter aan Rusland kunnen richten, zei ze op een bijeenkomst over buitenlands beleid in het Europees Parlement.

3 uur geleden
Enkele tientallen gewonden door beving voor oostkust Japan

AOMORI (ANP/AFP) - Het aantal gewonden door de zware beving die maandag plaatsvond nabij Japan, is opgelopen tot zeker vijftig. Dat meldt het Japanse persbureau Kyodo. Ook raakten wegen beschadigd en kwamen enkele duizenden mensen tijdelijk zonder stroom te zitten. De tsunamiwaarschuwing die vrijwel direct na de beving werd uitgevaardigd, is inmiddels ingetrokken.

3 uur geleden
Paus zegt Zelensky dat hij hoopt op duurzame vrede in Oekraïne

ROME/VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV hoopt dat de gesprekken over een einde aan de oorlog in Oekraïne leiden tot een duurzame vrede. Dat heeft hij volgens het Vaticaan tegen president Volodymyr Zelensky gezegd tijdens een audiëntie in de zomerresidentie van de paus, Castel Gandolfo. Zelensky is in Italië als onderdeel van een reeks gesprekken in Europa. Hij zegt de paus "diep erkentelijk" te zijn voor zijn steun.

3 uur geleden
Groot Russisch militair transportvliegtuig neergestort

IVANOVO (ANP/RTR/AFP) - Ten noordoosten van Moskou, in de provincie Ivanovo, is een groot Russisch militair transportvliegtuig neergestort, meldt de Russische staatszender Vesti. Alle zeven inzittenden zouden bij de crash zijn omgekomen. Volgens het Russische ministerie van Defensie is onderzoek ingesteld naar het incident. Het vliegtuig was kort ervoor gerepareerd en voerde een testvlucht uit. Het zou zijn neergekomen in onbewoond gebied, aldus het ministerie in een verklaring.

4 uur geleden
ICC veroordeelt Soedanese militiechef tot 20 jaar gevangenisstraf

DEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) heeft de Soedanese militieleider Ali Muhammad Ali Abd-Al-Rahman veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. Hij was eerder al schuldig bevonden aan 27 misdaden tegen de menselijkheid en oorlogsmisdaden. Het ging onder meer om moord, verkrachting en marteling.

5 uur geleden