Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin klaagt over tegenwerking bij onderzoek zaak-Navalni

Kremlin klaagt over tegenwerking bij onderzoek zaak-Navalni

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stuit op problemen bij het onderzoek naar de zaak-Navalni nu bewijsmateriaal is verwijderd. Dat stelt het Kremlin dinsdag.

Navalni, een prominent criticus van president Vladimir Poetin, werd vorige maand vanuit Rusland per vliegtuig naar Duitsland vervoerd, nadat hij ziek was geworden tijdens een vlucht van de Siberische stad Tomsk naar Moskou.

Duitsland heeft geconcludeerd dat hij is vergiftigd met het zenuwgif novitsjok. Rusland zegt dat het nog steeds geen bewijs van vergiftiging heeft gezien. De waterfles waarmee de Russische oppositieleider zou zijn vergiftigd, had volgens het Kremlin als bewijsmateriaal kunnen dienen. Maar omdat de fles door aanhangers van Navalni uit het hotel is meegenomen naar Duitsland, hebben de Russische autoriteiten die niet kunnen onderzoeken.

Het team van Navalni meldde vorige week dat er sporen van een zenuwgif zijn aangetroffen op de waterfles. Het Kremlin zegt daar niet op te kunnen reageren omdat het die fles niet heeft.

Rusland houdt al langere tijd vol dat het meer bewijs wil zien, voordat überhaupt een strafzaak wordt geopend. Duitsland en andere westerse landen hebben Moskou om opheldering gevraagd over de vergiftiging.

Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zei dat Rusland nog steeds problemen ondervindt bij het verkrijgen van informatie uit Duitsland over deze zaak.

Meer uit Buitenland

Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

1 uur geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

3 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

7 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

8 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

8 uur geleden
Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

9 uur geleden
Massale betoging in München tegen regime Iran

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.

12 uur geleden