Kremlin klaagt over campagne tegen Russisch vaccin
MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin heeft 'een egoïstische campagne' veroordeeld die zich richt tegen het Russische coronavaccin Spoetnik-V. Regeringswoordvoerder Dmitri Peskov noemde geen namen, maar hij reageerde op een vraag over Amerikaanse pogingen Brazilië ervan te weerhouden het vaccin te kopen.
Volgens de Russische regering druisen dergelijke acties in tegen het algemeen belang. Dat moet er juist op gericht zijn zo veel mogelijk mensen te vaccineren. Rusland is ook tegen een concurrentiestrijd op het gebied van vaccins, zei Peskov.
Het relatief goedkope Russische vaccin overtuigt ook langzamerhand onafhankelijke deskundigen van zijn nut. Spoetnik-V wordt momenteel door het Europese Geneesmiddelenbureau (EMA) onderzocht. Volgens Russische autoriteiten zijn in al vier West-Europese landen overeenkomsten gesloten over de productie van het vaccin Spoetnik-V. Het gaat volgens de baas van het Russische Directe Investeringsfonds om bedrijven in Duitsland, Frankrijk, Italië en Spanje. De Russische makers wachten echter nog op de goedkeuring van het EMA.
In West-Europa en de VS werd vorig jaar smalend gereageerd op de snelle lancering van het coronavaccin van het Gamaleja-Instituut voor Epidemiologie en Microbiologie en een onderzoeksinstituut van het Russische ministerie van Defensie. Het vaccin werd 11 augustus als geregistreerd middel tegen Covid-19, een wereldprimeur, zij het dat het voorlopig was goedgekeurd voor gebruik in testfasen. Vijf maanden later waren er al naar schatting een miljoen inentingen mee geweest en bleek het middel, waar twee vaccinaties voor nodig zijn, erg effectief. Vrijwel heel Azië en Latijns-Amerika hebben het vaccin besteld en er zijn tal van landen die het Russische vaccin willen maken, inclusief Brazilië, China, India en Zuid-Korea.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
4 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
5 uur geleden