Kremlin is het 'volledig' eens met Trumps visie op Oekraïne
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische regering zegt het "volledig" eens te zijn met Donald Trumps visie op de oorlog in Oekraïne. Het Kremlin heeft de aanstaande Amerikaanse president geprezen om zijn kritiek op Oekraïense aanvallen met Amerikaanse langeafstandsraketten.
Trump zei donderdag tegen Time Magazine dat het een "domme beslissing" was van zijn voorganger Joe Biden om Oekraïne toe te staan de wapens te gebruiken op Russisch grondgebied. "Ik ben het zeer oneens met het sturen van raketten honderden kilometers Rusland in. Waarom doen we dat?"
Het Kremlin zegt "onder de indruk" te zijn van die uitspraken. "Het is duidelijk dat Trump begrijpt wat precies zorgt voor de escalatie van de situatie."
Biden besloot een maand geleden om toestemming te geven voor het gebruik van langeafstandsraketten op Rusland. Oekraïne vroeg daar al lang om, omdat het zich dan beter zou kunnen verdedigen tegen aanvallen vanaf Russisch grondgebied. Moskou noemde de beslissing een escalatie en sprak over directe Amerikaanse inmenging in de oorlog.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn begonnen met nieuwe aanvallen op Iran, melden de Amerikaanse strijdkrachten op X. Volgens het leger worden doelen van de Iraanse Revolutionaire Garde bestookt. Dit als reactie op eerdere Iraanse aanvallen op schepen in de Straat van Hormuz en op landen waar Amerikaanse militairen gestationeerd zijn.
13 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/DPA) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken blijft volhouden niets te maken te hebben met de drones met explosieven die vorige maand gevonden werden op en rond het vliegveld van Leipzig. De Duitse regering houdt het Kremlin verantwoordelijk voor die aanval, maar Rusland doet die beschuldiging af als een "anti-Russisch" verzinsel, meldt het Russische persbureau Interfax.
18 minuten geledenBERLIJN (ANP) - EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zegt contact te hebben gehad met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz over het drone-incident op de luchthaven van Leipzig begin augustus. Duitsland wees daarvoor dinsdag de beschuldigende vinger naar Rusland en kwam met een reeks maatregelen tegen het Kremlin. Zo zal onder meer het consulaat in Bonn worden gesloten. In haar bericht spreekt ze van "sterke maatregelen" in reactie op "escalerende en serieuze daden".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte sluit zich aan bij de Duitse beschuldiging dat Rusland achter de droneaanval op het vliegveld van Leipzig zat. "Het bewijs is duidelijk", aldus Rutte op X. "De NAVO is volledig solidair met Duitsland na de Russische hybride aanval in Leipzig."
1 uur geledenWICKLOW (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas kan "helaas" geen succes melden over meer Patriots voor Oekraïne. Er zijn gesprekken geweest en telefoontjes gepleegd met landen die ze in voorraad hebben, maar die hebben dinsdag ondanks druk vanuit diverse EU-landen in het Ierse Wicklow niets toegezegd. De pogingen om landen als Spanje en Griekenland alsnog te overtuigen, worden voortgezet, zei Kallas in een persconferentie na een informele vergadering van EU-ministers van Defensie.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland houdt Rusland verantwoordelijk voor de drones met explosieven die op en rond het vliegveld van Leipzig zijn gevonden. De "hybride aanval" past in een patroon van eerdere Russische aanvallen, zegt de regering in Berlijn. Betrokkenen bij de aanval werkten in opdracht van Russische diensten, zou uit onderzoek zijn gebleken. Voor straf sluit Duitsland onder meer het consulaat in Bonn en het Ruslandhuis in Berlijn.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham heeft tijdens zijn eerste toespraak in het parlement eer betuigd aan zijn voorganger Keir Starmer. Die maakte dinsdag bekend dat hij zich terugtrekt uit de politiek en zijn zetel voor Labour opgeeft.
2 uur geleden