Kremlin is het 'volledig' eens met Trumps visie op Oekraïne
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische regering zegt het "volledig" eens te zijn met Donald Trumps visie op de oorlog in Oekraïne. Het Kremlin heeft de aanstaande Amerikaanse president geprezen om zijn kritiek op Oekraïense aanvallen met Amerikaanse langeafstandsraketten.
Trump zei donderdag tegen Time Magazine dat het een "domme beslissing" was van zijn voorganger Joe Biden om Oekraïne toe te staan de wapens te gebruiken op Russisch grondgebied. "Ik ben het zeer oneens met het sturen van raketten honderden kilometers Rusland in. Waarom doen we dat?"
Het Kremlin zegt "onder de indruk" te zijn van die uitspraken. "Het is duidelijk dat Trump begrijpt wat precies zorgt voor de escalatie van de situatie."
Biden besloot een maand geleden om toestemming te geven voor het gebruik van langeafstandsraketten op Rusland. Oekraïne vroeg daar al lang om, omdat het zich dan beter zou kunnen verdedigen tegen aanvallen vanaf Russisch grondgebied. Moskou noemde de beslissing een escalatie en sprak over directe Amerikaanse inmenging in de oorlog.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet de 90 miljard euro die het van de EU leent ook kunnen gebruiken om Amerikaanse wapens te kopen, maant NAVO-chef Mark Rutte. Vooral Frankrijk wil dat Oekraïne de miljarden alleen in Europa besteedt, maar landen als Nederland wijzen erop dat het land bijvoorbeeld nog niet zonder Amerikaanse Patriot-luchtverdedigingsraketten kan.
16 minuten geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Een Duitse vrouw moet permanent psychiatrisch worden opgenomen nadat zij vorig jaar op het centraal station van Hamburg vijftien mensen had gestoken. De rechtbank in de Noord-Duitse havenstad verklaarde dat de 40-jarige vrouw ontoerekeningsvatbaar is en een gevaar vormt voor de samenleving.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De militaire begraafplaats in Margraten krijgt deze week een nieuw paneel met aandacht voor onder meer zwarte militairen. De Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo en beheerder American Battle Monuments Commission presenteerden het bord in Den Haag. Dat gebeurde na maandenlange onrust over de verwijdering van informatie over de Afro-Amerikaanse militairen die Nederland hielpen bevrijden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis en UNICEF staan klaar met hulpmiddelen voor als de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte opengaat. Dit laten woordvoerders van beide hulporganisaties weten. In Gaza zijn maandag de overblijfselen gevonden van het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar. Eerder zei Israël de grensovergang pas weer open te stellen als de zoektocht naar het laatste lichaam is voltooid.
1 uur geledenRIGA (ANP) - Duitsland wil snel het internationale zeerecht "moderniseren" om het ontduiken van sancties door Rusland met schimmige tankers tegen te gaan. "Het kan niet zo zijn dat onze handen hier steeds eenzijdig gebonden zijn", zei buitenlandminister Johann Wadephul maandag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stuurt zijn zogenoemde "grenstsaar" Tom Homan naar Minnesota. Homan is verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten. Trump schrijft op zijn Truth Social dat hij hem maandagavond naar de staat stuurt. "Tom is streng doch rechtvaardig en zal rechtstreeks aan mij rapporteren."
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De overblijfselen van het lichaam van Ran Gvili, de laatste Israëlische gijzelaar in Gaza, zijn gevonden, meldt het Israëlische leger. Het overschot is teruggebracht naar Israël voor een begrafenis. Daarmee zijn alle gijzelaars die in de Gazastrook werden vastgehouden overgebracht naar Israël.
3 uur geleden