Kremlin hekelt Finse stap richting NAVO-lidmaatschap
MOSKOU (ANP) - Het Kremlin hekelt de eerste stap van buurland Finland richting een NAVO-lidmaatschap. Een Finse toetreding wordt volgens een woordvoerder "absoluut" gezien als een bedreiging voor Rusland.
De president en premier van Finland maakten donderdag bekend lid te willen worden van de NAVO en dit doel zo snel mogelijk te willen realiseren. Deze stap wordt betreurd, aldus de Russische zegsman.
Rusland is fel tegen een verdere uitbreiding van het militaire bondgenootschap. Volgens de woordvoerder maakt dat Europa en de wereld "niet stabieler of veiliger". De NAVO wordt in Moskou gezien als een bedreiging voor de eigen veiligheid.
Naast Finland lijkt ook Zweden te willen aansluiten bij de NAVO. Rusland heeft zich al meermaals uitgesproken tegen toetreding van de twee landen tot het bondgenootschap. Ze zijn door de Russische autoriteiten verschillende keren gewaarschuwd voor "serieuze politieke en militaire gevolgen", waaronder de inzet van kernwapens.
Meer uit Buitenland
PRETORIA (ANP/DPA/AFP) - De partij van de overleden antiapartheidsstrijder Nelson Mandela heeft in Zuid-Afrika flinke verliezen geleden bij lokale verkiezingen. Het Afrikaans Nationaal Congres (ANC) kreeg volgens bijna volledige uitslagen landelijk ongeveer 31 procent van de stemmen. Dat wordt gezien als een historisch slechte uitslag.
54 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland meldt een grote aanval te hebben uitgevoerd op doelen in en rond de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Het Russische ministerie van Defensie stelt dat infrastructuur en militaire industrie onder vuur zijn genomen. Oekraïense media berichten dat bij beschietingen met ballistische raketten ook burgers gewond zijn geraakt, onder wie een tienermeisje.
2 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn land "kleine" aanvallen uitvoert op Iran. Hij reageerde daarmee op berichten over een nieuw bombardement op dat land na de Amerikaanse verkiezingen van deze week.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse autoriteiten bevestigen dat een meisje is doodgeschoten bij een operatie tegen drugscriminaliteit. Agenten hadden vanuit een helikopter het vuur geopend. De zevenjarige Aranza, die is geboren in de Verenigde Staten, zou in het hoofd zijn geraakt en overleefde dat niet.
4 uur geledenSACRAMENTO (ANP) - Kiezers in de Amerikaanse staat Californië verwerpen naar verwachting een unieke belasting voor miljardairs, voorspelt Decision Desk HQ, dat de Amerikaanse verkiezingsuitslagen bijhoudt, op X. Met bijna drie kwart van de stemmen geteld, steunt slechts 46 procent van de kiezers het voorstel, 54 procent is tegen.
7 uur geledenASUNCIÓN (ANP/RTR) - De autoriteiten in Paraguay hebben voormalig president Santiago Peña onder huisarrest geplaatst. Kort daarvoor had het parlement hem afgezet te midden van een politieke en financiële crisis die was ontstaan door het faillissement van de digitale bank ueno.
10 uur geledenASUNCIÓN (ANP/RTR/AFP) - Paraguay heeft Pedro Alliana beëdigd als president van het land. Hij vervangt Santiago Peña, die kort daarvoor door het parlement was afgezet. De 52-jarige Alliana was vicepresident onder Peña en behoort tot dezelfde conservatieve Colorado-partij als zijn voorganger, wiens ambtstermijn tot 2028 zou duren.
10 uur geleden