Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin hekelt Finse stap richting NAVO-lidmaatschap

Kremlin hekelt Finse stap richting NAVO-lidmaatschap

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin hekelt de eerste stap van buurland Finland richting een NAVO-lidmaatschap. Een Finse toetreding wordt volgens een woordvoerder "absoluut" gezien als een bedreiging voor Rusland.

De president en premier van Finland maakten donderdag bekend lid te willen worden van de NAVO en dit doel zo snel mogelijk te willen realiseren. Deze stap wordt betreurd, aldus de Russische zegsman.

Rusland is fel tegen een verdere uitbreiding van het militaire bondgenootschap. Volgens de woordvoerder maakt dat Europa en de wereld "niet stabieler of veiliger". De NAVO wordt in Moskou gezien als een bedreiging voor de eigen veiligheid.

Naast Finland lijkt ook Zweden te willen aansluiten bij de NAVO. Rusland heeft zich al meermaals uitgesproken tegen toetreding van de twee landen tot het bondgenootschap. Ze zijn door de Russische autoriteiten verschillende keren gewaarschuwd voor "serieuze politieke en militaire gevolgen", waaronder de inzet van kernwapens.

Meer uit Buitenland

Iran laat bekende mensenrechtenadvocaat vrij

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft woensdag de bekende mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh op borgtocht vrijgelaten. Haar dochter heeft dat bekendgemaakt. Sotoudeh werd op 1 april opgepakt.

2 uur geleden
Brussel gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden, maar komt zelf niet met een EU-verbod erop. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op een petitie die ruim 1 miljoen keer is ondertekend om conversietherapie te verbieden in de 27 lidstaten.

2 uur geleden
Onderzoek naar Farage voor niet aangeven miljoenendonatie

LONDEN (ANP) - Een waakhond van het Britse parlement begint een onderzoek naar Reform UK-leider Nigel Farage voor het accepteren van een grote donatie, meldt de BBC. Hij zou de gift van 5 miljoen pond (ruim 5,7 miljoen euro) niet hebben aangegeven.

2 uur geleden
Trump voor staatsbezoek aangekomen in China

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is in China aangekomen voor zijn staatsbezoek aan dat land. Hij spreekt later deze week met de Chinese president Xi Jinping.

3 uur geleden
Schoten gehoord bij senaat in de Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Filipijnse senaat zijn woensdag tientallen schoten gehoord. Het is niet direct duidelijk wat er aan de hand is. Mogelijk houdt het incident verband met senator Ronald Dela Rosa, die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.

3 uur geleden
Koning Charles: regering wil gelijkheid en EU-samenwerking

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in de King's Speech voor het parlement de plannen herhaald van premier Keir Starmer, die onder druk staat om af te treden. Charles zei namens de regering onder meer dat die zich in gaat zetten voor meer gelijkheid in het Verenigd Koninkrijk en dat het land de samenwerking met de EU weer meer moet gaan opzoeken.

4 uur geleden
Libanon meldt doden door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.

5 uur geleden