Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin hekelt Finse stap richting NAVO-lidmaatschap

Kremlin hekelt Finse stap richting NAVO-lidmaatschap

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin hekelt de eerste stap van buurland Finland richting een NAVO-lidmaatschap. Een Finse toetreding wordt volgens een woordvoerder "absoluut" gezien als een bedreiging voor Rusland.

De president en premier van Finland maakten donderdag bekend lid te willen worden van de NAVO en dit doel zo snel mogelijk te willen realiseren. Deze stap wordt betreurd, aldus de Russische zegsman.

Rusland is fel tegen een verdere uitbreiding van het militaire bondgenootschap. Volgens de woordvoerder maakt dat Europa en de wereld "niet stabieler of veiliger". De NAVO wordt in Moskou gezien als een bedreiging voor de eigen veiligheid.

Naast Finland lijkt ook Zweden te willen aansluiten bij de NAVO. Rusland heeft zich al meermaals uitgesproken tegen toetreding van de twee landen tot het bondgenootschap. Ze zijn door de Russische autoriteiten verschillende keren gewaarschuwd voor "serieuze politieke en militaire gevolgen", waaronder de inzet van kernwapens.

Meer uit Buitenland

Meerdere raketlanceringen door Noord-Korea gemeld

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft zondag in enkele uren tijd twee raketten afgevuurd. Dat melden omliggende landen, die verontwaardigd reageren.

24 minuten geleden
Belgische minister mist VN-top: zuurstoffles mocht niet mee

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Vanessa Matz kan niet naar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Ze heeft om medische redenen een speciale zuurstoffles nodig en die mocht het vliegtuig niet in, meldt haar kabinet.

1 uur geleden
Weer raketlancering door Noord-Korea gemeld

SEOUL/TOKIO (ANP/RTR/AFP) - In Oost-Azië wordt opnieuw een raketlancering door Noord-Korea gemeld. Zuid-Korea stelde dat een ballistische raket is waargenomen en ook Japan maakte melding van de lancering.

3 uur geleden
Burgemeester Moskou: droneaanvallen moeten verkiezingen verstoren

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De burgemeester van Moskou stelt dat grote droneaanvallen op zijn land verband houden met de parlementsverkiezingen. "De ongekende aanval was overduidelijk gepland met als doel om de verkiezingen te ontwrichten. De vijand is er niet in geslaagd", schreef Sergej Sobjanin in een bericht op Telegram.

4 uur geleden
Trump breekt weekend af en keert terug naar Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een weekend op Camp David ingekort om zaterdag onverwacht terug te keren naar het Witte Huis. De regering heeft geen verklaring gegeven waarom Trump niet langer op zondag zou terugkeren vanaf Camp David, een afgezonderd presidentieel complex op het platteland van Maryland, zoals eerder was aangekondigd.

7 uur geleden
VS vallen opnieuw vermeende drugsboot aan in Caribisch gebied

TAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag een aanval uitgevoerd op een vaartuig in het Caribisch gebied. Daarbij kwamen vier mensen om het leven, zo meldt het US Southern Command (SOUTHCOM) dat verantwoordelijk is voor de regio op X.

9 uur geleden
Nigeria stelt commissie in om dood gevangenen te onderzoeken

LAGOS (ANP/AFP) - De Nigeriaanse regering heeft een onafhankelijke commissie ingesteld om de dood van 37 mensen die omkwamen in een detentiecentrum in Centraal-Nigeria te onderzoeken, zo meldt de Nigeriaanse minister van Binnenlandse Zaken zaterdag.

10 uur geleden