Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin hekelt Finse stap richting NAVO-lidmaatschap

Kremlin hekelt Finse stap richting NAVO-lidmaatschap

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin hekelt de eerste stap van buurland Finland richting een NAVO-lidmaatschap. Een Finse toetreding wordt volgens een woordvoerder "absoluut" gezien als een bedreiging voor Rusland.

De president en premier van Finland maakten donderdag bekend lid te willen worden van de NAVO en dit doel zo snel mogelijk te willen realiseren. Deze stap wordt betreurd, aldus de Russische zegsman.

Rusland is fel tegen een verdere uitbreiding van het militaire bondgenootschap. Volgens de woordvoerder maakt dat Europa en de wereld "niet stabieler of veiliger". De NAVO wordt in Moskou gezien als een bedreiging voor de eigen veiligheid.

Naast Finland lijkt ook Zweden te willen aansluiten bij de NAVO. Rusland heeft zich al meermaals uitgesproken tegen toetreding van de twee landen tot het bondgenootschap. Ze zijn door de Russische autoriteiten verschillende keren gewaarschuwd voor "serieuze politieke en militaire gevolgen", waaronder de inzet van kernwapens.

Meer uit Buitenland

Dodental bij explosie legerbasis Bolivia opgelopen

VIACHA (ANP) - Het bevestigde dodental door een explosie op een legerbasis in de Boliviaanse plaats Viacha is opgelopen tot negen. Dat maakten de autoriteiten van het land bekend.

45 minuten geleden
Zwarte dozen van verongelukt vrachtvliegtuig in Miami gevonden

MIAMI (ANP) - De zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air dat zondag op de internationale luchthaven van Miami van de landingsbaan schoot en tegen meerdere voertuigen botste, zijn gevonden, aldus voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB Jennifer Homendy maandag.

2 uur geleden
Werk neergelegd in Eiffeltoren om wegsturen vrouwelijk personeel

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Personeel van de Eiffeltoren heeft maandag het werk neergelegd uit verontwaardiging over een besluit om vrouwelijk personeel weg te sturen. Dat gebeurde toen een hindoeïstische groep onlangs de populaire bezienswaardigheid bezocht.

5 uur geleden
Macron wil Europees verbod sociale media voor kinderen onder 15

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat de toegang tot sociale media voor jongeren onder de 15 jaar in Europa wordt verboden. Dat blijkt uit een brief die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De brief is gericht aan voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De Franse president vraagt in de brief om een Europese wet, nadat de Franse Grondwettelijke Raad in augustus Frans wetgeving verwierp.

6 uur geleden
Duizenden betogen in Berlijn tegen AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben bij de stadspoort Brandenburger Tor in Berlijn gedemonstreerd tegen de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De politie schat dat er ongeveer 5000 demonstranten meededen. Het protest verliep zonder grote incidenten.

7 uur geleden
Finland rondt bouw af van grenshek bij Rusland

HELSINKI (ANP/DPA) - Finland heeft de bouw afgerond van zo'n 200 kilometer hekwerk aan de grens met Rusland. Het project heeft ongeveer 380 miljoen euro gekost, meldt publieke omroep Yle.

7 uur geleden
Mladić begraven in Servië, duizenden mensen nemen afscheid

BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić is begraven in Servië. Duizenden mensen namen afscheid van hem. Het was een van de grootste openbare begrafenissen in Servië in decennia.

9 uur geleden