Kremlin hekelt beschuldigingen weduwe Navalny
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft verontwaardigd gereageerd op beschuldigingen dat president Vladimir Poetin iets te maken zou hebben met de dood van oppositieleider Aleksej Navalny. Een woordvoerder noemde aantijgingen van de weduwe van de politicus zeer ongepast.
Kremlincriticus Navalny overleed vorige week in een strafkolonie. Zijn weduwe Joelia Navalnaja hield Poetin daarna in een videoboodschap verantwoordelijk voor de dood van haar echtgenoot.
De oppositieleider is volgens Navalnaja vergiftigd met het zenuwgif novitsjok. De autoriteiten kregen het verwijt zich lichaam achter te houden zodat straks geen sporen van dat middel meer te vinden zijn.
Werk voortzetten
Navalnaja zegt het werk van haar overleden echtgenoot te willen voortzetten. Het Kremlin zegt dat Poetin de videoboodschap van de weduwe zelf niet heeft bekeken, maar keerde zich wel tegen haar uitspraken.
"Dit zijn natuurlijk ongefundeerde en vulgaire beschuldigingen tegen het hoofd van de Russische staat", aldus de woordvoerder. "Maar omdat Joelia Navalnaja enkele dagen geleden een weduwe is geworden, zal ik me verder onthouden van commentaar."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een kabinetsoverleg uitgehaald naar Somalië en de mensen die daar vandaan komen. Hij noemde Somaliërs onder meer "uitschot" ("garbage") en zei dat ze niets toevoegen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft het besluit van admiraal Frank Bradley om een tweede aanval uit te voeren op een Venezolaanse boot "de juiste beslissing" genoemd. Hegseth was zelf niet aanwezig toen het bevel werd gegeven, maar staat daar wel achter.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een ei van de wereldberoemde Russische juwelier Fabergé heeft op een veiling in Londen een recordbedrag van bijna 23 miljoen pond (26 miljoen euro) opgebracht. Het gaat om het Winterei, dat tsaar Nicolaas II in 1913 met Pasen aan zijn moeder Maria Fjodorovna gaf.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo wil volgend jaar graag een bezoek brengen aan Afrika, zei hij na afloop van zijn eerste buitenlandse reis als paus. Leo hoopt naar Algerije te gaan, onder meer om de "bruggen te bouwen tussen de islamitische en de christelijke wereld en de dialoog voort te zetten".
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Als Europese landen oorlog willen, is Rusland daar "klaar" voor, zegt president Vladimir Poetin voorafgaand aan zijn ontmoeting met afgevaardigden van de Verenigde Staten. Poetin herhaalde zijn eerdere beschuldiging dat de VS vrede proberen te stichten in Oekraïne, maar daarin worden gedwarsboomd door Europa.
6 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar, dat bemiddelt bij de verdere onderhandelingen tussen Hamas en Israël, voert de druk op om beide partijen "snel aan tafel te krijgen" voor de tweede fase van het vredesoverleg. Dat kondigde de woordvoerder van de Qatarese minister van Buitenlandse Zaken, Majed al-Ansari, aan.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse pogingen een einde te maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne gaan "op den duur" lukken, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. Maar dan moet Rusland wel meedoen, "en dat wordt vandaag getest".
8 uur geleden