Kremlin hekelt beschuldigingen weduwe Navalny
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft verontwaardigd gereageerd op beschuldigingen dat president Vladimir Poetin iets te maken zou hebben met de dood van oppositieleider Aleksej Navalny. Een woordvoerder noemde aantijgingen van de weduwe van de politicus zeer ongepast.
Kremlincriticus Navalny overleed vorige week in een strafkolonie. Zijn weduwe Joelia Navalnaja hield Poetin daarna in een videoboodschap verantwoordelijk voor de dood van haar echtgenoot.
De oppositieleider is volgens Navalnaja vergiftigd met het zenuwgif novitsjok. De autoriteiten kregen het verwijt zich lichaam achter te houden zodat straks geen sporen van dat middel meer te vinden zijn.
Werk voortzetten
Navalnaja zegt het werk van haar overleden echtgenoot te willen voortzetten. Het Kremlin zegt dat Poetin de videoboodschap van de weduwe zelf niet heeft bekeken, maar keerde zich wel tegen haar uitspraken.
"Dit zijn natuurlijk ongefundeerde en vulgaire beschuldigingen tegen het hoofd van de Russische staat", aldus de woordvoerder. "Maar omdat Joelia Navalnaja enkele dagen geleden een weduwe is geworden, zal ik me verder onthouden van commentaar."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De burgemeester van Greater Manchester, Andy Burnham, zegt het te willen opnemen tegen de Britse premier Keir Starmer (Labour) als hij de lokale verkiezingen wint. Dat deed de bewindsman tijdens een BBC-debat met andere kandidaten die willen meedingen naar die parlementszetel. In het Verenigd Koninkrijk kunnen alleen parlementariërs meedingen in een zogeheten leiderschapsverkiezing. Regionale winst in Makerfield kan hem die plek in het parlement opleveren.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin zegt dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "elk moment" welkom is in Moskou als hij wil praten over een vredesakkoord. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de open brief die Zelensky eerder op donderdagavond publiceerde en die hij richtte aan Poetin.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het huidige conceptvoorstel voor een vredesovereenkomst met de Verenigde Staten bevat dubbelzinnigheden die moeten worden opgehelderd. Dat zegt Mohsen Rezaei, een hoge adviseur van opperste leider Mojtaba Khamenei, op de Iraanse staatstelevisie.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne wil direct met de Russische president Vladimir Poetin om tafel voor vredesonderhandelingen. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een publieke brief aan zijn Russische ambtgenoot. Tijdens die onderhandelingen is Zelensky bereid een volledig staakt-het-vuren in acht te nemen, "zoals gebruikelijk is".
3 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.
4 uur geleden