Kremlin hekelt beschuldigingen weduwe Navalny
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft verontwaardigd gereageerd op beschuldigingen dat president Vladimir Poetin iets te maken zou hebben met de dood van oppositieleider Aleksej Navalny. Een woordvoerder noemde aantijgingen van de weduwe van de politicus zeer ongepast.
Kremlincriticus Navalny overleed vorige week in een strafkolonie. Zijn weduwe Joelia Navalnaja hield Poetin daarna in een videoboodschap verantwoordelijk voor de dood van haar echtgenoot.
De oppositieleider is volgens Navalnaja vergiftigd met het zenuwgif novitsjok. De autoriteiten kregen het verwijt zich lichaam achter te houden zodat straks geen sporen van dat middel meer te vinden zijn.
Werk voortzetten
Navalnaja zegt het werk van haar overleden echtgenoot te willen voortzetten. Het Kremlin zegt dat Poetin de videoboodschap van de weduwe zelf niet heeft bekeken, maar keerde zich wel tegen haar uitspraken.
"Dit zijn natuurlijk ongefundeerde en vulgaire beschuldigingen tegen het hoofd van de Russische staat", aldus de woordvoerder. "Maar omdat Joelia Navalnaja enkele dagen geleden een weduwe is geworden, zal ik me verder onthouden van commentaar."
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - Het dodental van de aardbeving in Venezuela is gestegen tot 4734, meldt de Venezolaanse parlementsvoorzitter Jorge RodrÃguez. Het aantal gewonden staat nog altijd op 16.740. Er zijn al tijden geen mensen meer levend onder het puin gehaald, blijkt uit zijn bericht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Internationaal Strafhof (ICC) willen de zaak tegen een rebellenleider uit de Soedanese regio Darfur stopzetten. De aanklagers denken niet dat Abdallah Banda nog veroordeeld kan worden voor oorlogsmisdaden.
5 uur geledenBIDDEFORD/HOUSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat stoppen met het staande houden van auto's, meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. In de afgelopen week werden twee automobilisten doodgeschoten bij operaties van de immigratiedienst.
6 uur geledenFONTAINEBLEAU (ANP/AFP) - Sinds de bosbrand bij Fontainebleau zondag is uitgebroken zijn zes mensen aangehouden verdacht van betrokkenheid bij het ontstaan van de brand.
6 uur geledenBAJKONOER (ANP/RTR) - Voor het eerst in lange tijd is een bemande raket gelanceerd vanaf een lanceerplatform op de Bajkanoer-basis in Kazachstan, dat eerder zwaar beschadigd raakte. Dat gebeurde in november bij de lancering van een raket. Eerder dit jaar werd het platform gerepareerd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de Straat van Hormuz volgens hem open is voor de scheepvaart, behalve voor schepen die naar Iran gaan of uit Iran komen. Hij ziet af van tolheffing voor vrachtschepen die door de straat varen.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico heeft bij justitie in Amerikaanse staten klachten ingediend over het optreden tegen Mexicaanse staatsburgers tijdens operaties van ICE, de dienst migratie- en douanehandhaving. De dienst is berucht door operaties waarbij geweld wordt gebruikt, soms met dodelijke afloop.
6 uur geleden