Kremlin hekelt beschuldigingen weduwe Navalny
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft verontwaardigd gereageerd op beschuldigingen dat president Vladimir Poetin iets te maken zou hebben met de dood van oppositieleider Aleksej Navalny. Een woordvoerder noemde aantijgingen van de weduwe van de politicus zeer ongepast.
Kremlincriticus Navalny overleed vorige week in een strafkolonie. Zijn weduwe Joelia Navalnaja hield Poetin daarna in een videoboodschap verantwoordelijk voor de dood van haar echtgenoot.
De oppositieleider is volgens Navalnaja vergiftigd met het zenuwgif novitsjok. De autoriteiten kregen het verwijt zich lichaam achter te houden zodat straks geen sporen van dat middel meer te vinden zijn.
Werk voortzetten
Navalnaja zegt het werk van haar overleden echtgenoot te willen voortzetten. Het Kremlin zegt dat Poetin de videoboodschap van de weduwe zelf niet heeft bekeken, maar keerde zich wel tegen haar uitspraken.
"Dit zijn natuurlijk ongefundeerde en vulgaire beschuldigingen tegen het hoofd van de Russische staat", aldus de woordvoerder. "Maar omdat Joelia Navalnaja enkele dagen geleden een weduwe is geworden, zal ik me verder onthouden van commentaar."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham heeft zijn eerste toespraak aangegrepen om burgers verregaande verandering te beloven. Hij wil een nieuw politiek en economisch model. "De grootste veranderingen in veertig jaar."
15 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Iran heeft van bemiddelaars een voorstel ontvangen voor een tiendaags staakt-het-vuren in een poging de voorlopige afspraken met de Verenigde Staten nieuw leven in te blazen. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van Iraanse diplomaten. Het zou gaan om een voorstel ingediend door Pakistan en Qatar.
20 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Andy Burnham is aangetreden als de nieuwe premier van het Verenigd Koninkrijk. Koning Charles vroeg de Labourleider in Buckingham Palace om een nieuwe regering te vormen.
47 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Khalil al-Hayya officieel benoemd tot leider. Hij was al de hoofdonderhandelaar van Hamas in de indirecte gesprekken met Israƫl en overleefde meerdere Israƫlische aanvallen die tegen hem waren gericht.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer is opgestapt. Het koningshuis bevestigt dat koning Charles het ontslag van Starmer "welwillend heeft geaccepteerd", meldt omroep BBC. Starmer maakt plaats voor zijn partijgenoot Andy Burnham, die hem later op de dag zal opvolgen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Keir Starmer heeft afscheid genomen als Britse premier. Hij sprak tijdens een laatste speech voor zijn ambtswoning in Downing Street steun uit voor zijn opvolger Andy Burnham. "Ik wens hem veel succes. Hij heeft mijn volledige steun", zei Starmer.
2 uur geledenMANAMA (ANP/AFP) - Bahrein en Koeweit hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. In de Bahreinse hoofdstad Manama klonken explosies terwijl het luchtalarm afging.
2 uur geleden