Kremlin hekelt beschuldigingen weduwe Navalny
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft verontwaardigd gereageerd op beschuldigingen dat president Vladimir Poetin iets te maken zou hebben met de dood van oppositieleider Aleksej Navalny. Een woordvoerder noemde aantijgingen van de weduwe van de politicus zeer ongepast.
Kremlincriticus Navalny overleed vorige week in een strafkolonie. Zijn weduwe Joelia Navalnaja hield Poetin daarna in een videoboodschap verantwoordelijk voor de dood van haar echtgenoot.
De oppositieleider is volgens Navalnaja vergiftigd met het zenuwgif novitsjok. De autoriteiten kregen het verwijt zich lichaam achter te houden zodat straks geen sporen van dat middel meer te vinden zijn.
Werk voortzetten
Navalnaja zegt het werk van haar overleden echtgenoot te willen voortzetten. Het Kremlin zegt dat Poetin de videoboodschap van de weduwe zelf niet heeft bekeken, maar keerde zich wel tegen haar uitspraken.
"Dit zijn natuurlijk ongefundeerde en vulgaire beschuldigingen tegen het hoofd van de Russische staat", aldus de woordvoerder. "Maar omdat Joelia Navalnaja enkele dagen geleden een weduwe is geworden, zal ik me verder onthouden van commentaar."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een topman van het Amerikaanse ministerie van Defensie, Dan Driscoll, spreekt in Abu Dhabi met een Russische delegatie over de voortgang van het vredesplan van president Donald Trump voor Oekraïne. Volgens anonieme bronnen in Washington sprak hij maandag met Russen en wordt dinsdag verder gepraat.
1 uur geledenKABUL (ANP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op buurland Afghanistan zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker tien mensen gedood. Dat zegt een woordvoerder van de Taliban dinsdag op X. Onder de doden waren volgens woordvoerder Zabihullah Mujahid negen kinderen. Zij kwamen om het leven bij een luchtaanval op een huis van een burger in de provincie Khost.
4 uur geledenTAGANROG (ANP) - Dinsdagochtend vroeg heeft Oekraïne verschillende luchtaanvallen uitgevoerd op Rusland. In de stad Taganrog in de regio Rostov viel een dode en raakten drie anderen gewond. Dat meldt de burgemeester van Taganrog, Svetlana Kambulova.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) zou graag zien dat klimaattoppen in de toekomst op een andere manier worden vormgegeven. In een interview met De Telegraaf laat de hoofdonderhandelaar van de EU dinsdag weten dat hij er na de klimaattop in Belém "steeds meer van overtuigd is dat we ons moeten afvragen of we dit op deze manier moeten blijven organiseren".
5 uur geledenCARACAS (ANP) - Internationale luchtvaartmaatschappijen moeten binnen 48 uur hun vluchten naar Venezuela hervatten, anders riskeren ze hun vliegvergunning te verliezen. Daarvoor waarschuwde Venezuela's luchtvaartinstituut maandag.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Russische drones hebben in de nacht van maandag op dinsdag de Oekraïense hoofdstad Kyiv bestookt. Bij de aanval is zeker een woongebouw geraakt, meldt de burgemeester van Kyiv, Vitali Klytsjko, op Telegram. Het gebouw ligt in het stadscentrum.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NASA heeft maandag aangekondigd dat het aantal astronautenmissies onder Boeing's Starliner-contract wordt teruggeschroefd. Het programma kampt met technische problemen en loopt achter op SpaceX van Elon Musk. De volgende missie van het ruimtevaartuig naar het internationale ruimtestation ISS zal zonder bemanning vliegen.
7 uur geleden