Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin: geoefend voor eventuele nucleaire vergeldingsaanval

Kremlin: geoefend voor eventuele nucleaire vergeldingsaanval

MOSKOU (ANP) - Rusland heeft volgens het Kremlin met succes zijn vermogen om een "enorme nucleaire vergeldingsaanval" uit te voeren getest. Bij de oefening zijn ballistische en kruisraketten gelanceerd en president Vladimir Poetin heeft op afstand meegekeken.

Het Kremlin verklaart dat een intercontinentale ballistische raket werd gelanceerd vanaf een testlocatie in het oosten van het land. Een nucleair aangedreven onderzeeër op de Barentszzee zou ook een ballistische raket hebben afgevuurd en bommenwerkers meerdere kruisraketten. Deze raketten kunnen worden uitgerust met kernkoppen.

De verklaring komt uren nadat het parlement de ratificatie had ingetrokken van een verdrag tegen nucleaire proeven. Poetin had voor de intrekking gepleit, omdat hij vindt dat Rusland dezelfde positie moet krijgen als de Verenigde Staten. Die hebben het verdrag nooit geratificeerd. Rusland zei dat het niet van plan is nucleaire testen uit te voeren, mits de Verenigde Staten dat ook niet doen.

Meer uit Buitenland

Iran zegt klaar te zijn voor compromis met Amerikanen

GENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.

45 minuten geleden
Obama vergelijkt optreden ICE met handelwijze in dictaturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.

3 uur geleden
Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

6 uur geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

7 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

11 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

13 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

13 uur geleden