Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin: geoefend voor eventuele nucleaire vergeldingsaanval

Kremlin: geoefend voor eventuele nucleaire vergeldingsaanval

MOSKOU (ANP) - Rusland heeft volgens het Kremlin met succes zijn vermogen om een "enorme nucleaire vergeldingsaanval" uit te voeren getest. Bij de oefening zijn ballistische en kruisraketten gelanceerd en president Vladimir Poetin heeft op afstand meegekeken.

Het Kremlin verklaart dat een intercontinentale ballistische raket werd gelanceerd vanaf een testlocatie in het oosten van het land. Een nucleair aangedreven onderzeeƫr op de Barentszzee zou ook een ballistische raket hebben afgevuurd en bommenwerkers meerdere kruisraketten. Deze raketten kunnen worden uitgerust met kernkoppen.

De verklaring komt uren nadat het parlement de ratificatie had ingetrokken van een verdrag tegen nucleaire proeven. Poetin had voor de intrekking gepleit, omdat hij vindt dat Rusland dezelfde positie moet krijgen als de Verenigde Staten. Die hebben het verdrag nooit geratificeerd. Rusland zei dat het niet van plan is nucleaire testen uit te voeren, mits de Verenigde Staten dat ook niet doen.

Meer uit Buitenland

Honderden mensen bij herdenking slachtoffers Zwitserse brand

CRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.

37 minuten geleden
Rusland vraagt VS achtervolging olietanker te staken

WASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.

1 uur geleden
Ongeveer 40 doden bij brand in Zwitserse bar

CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.

4 uur geleden
Veel jongeren onder slachtoffers brand Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.

4 uur geleden
Landen betuigen steun aan Zwitserland na fatale brand

DEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.

6 uur geleden
Macron solidair met Zwitserland na dodelijke brand

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.

7 uur geleden
Zwitserse president: moment van vreugde veranderde in tragedie

BERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.

8 uur geleden