Kremlin: geen deals gesloten tussen Rusland en Noord-Korea
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft in Rusland geen overeenkomsten ondertekend, meldt het Kremlin. Er zijn volgens een zegsman geen plannen om tijdens het bezoek formele deals tussen Rusland en Noord-Korea te sluiten.
De Verenigde Staten en ook andere landen denken dat Kim mogelijk in Rusland is om een akkoord te sluiten over de levering van wapens aan het Russische leger in Oekraïne, in ruil voor Russische hulp bij de verdere ontwikkeling het Noord-Koreaanse raketprogramma.
Kim sprak de Russische president Vladimir Poetin woensdag in Vostotsjni over het versterken van de banden tussen hun landen. Vrijdag bezocht hij in Komsomolsk onder meer een fabriek waar gevechtsvliegtuigen worden geproduceerd. Kim kwam dinsdag met zijn gepantserde trein aan in Rusland. Het is niet bekend wanneer hij weer huiswaarts keert. Het Kremlin zei donderdag dat de Noord-Koreaanse leider "nog een aantal dagen" in Rusland zou blijven.
Poetin heeft een uitnodiging van Kim geaccepteerd om Noord-Korea te bezoeken. Het is niet bekend wanneer hij die kant op zal reizen. Hij bezocht Noord-Korea slechts één keer eerder, dat was in 2000 toen hij pas president was. De ministers van Buitenlandse Zaken van de twee landen treffen elkaar volgens het Kremlin volgende maand in Noord-Korea.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben tien mensen vastzitten voor een schietpartij bij het Israëlische consulaat in Istanbul, zeggen onderzoekers tegen het Turkse staatspersbureau Anadolu. Onder die tien zijn ook twee vermoedelijke schutters die gewond zijn geraakt. Zij worden verhoord. Een derde schutter kwam om.
5 minuten geledenBEIROET (ANP) - Het Israëlische leger voert de grootste aanvallen op Libanon uit sinds het begin van de oorlog, zegt de Arabischtalige woordvoerder van het leger. De aanvallen vinden plaats in verschillende delen van het land.
9 minuten geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft bevestigd dat er drie mensen zijn gedood bij een Iraanse beschieting van een vrachtschip op de Straat van Hormuz vorige maand. Eerder werden de opvarenden als vermist opgegeven. De Omaanse marine haalde twintig andere bemanningsleden veilig van boord.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan invoerheffingen van 50 procent opleggen aan alle landen die wapens leveren aan Iran, meldt Donald Trump op Truth Social. Die maatregel gaat volgens hem per direct in. "Er zullen geen uitzonderingen zijn!"
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie roept Israël opnieuw op de aanvallen in Libanon te stoppen, nu er een tijdelijk staakt-het-vuren is afgesproken in het Midden-Oosten. De VS en Israël hebben toegezegd Iran niet meer aan te vallen. Israël stelt dat het staakt-het-vuren niet geldt voor Libanon.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/DPA/AFP) - Arabische landen zijn blij dat Iran en de Verenigde Staten hebben afgesproken om elkaar twee weken niet aan te vallen. Het Qatarese ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt van een "eerste stap richting de-escalatie". Saudi-Arabië hoopt dat er een deal komt te liggen die de regio weer stabiliteit brengt. Ook Oman, Egypte en Irak hebben zich voorzichtig positief uitgelaten. De Verenigde Arabische Emiraten hebben volgens een functionaris reden om blij te zijn.
2 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - Griekenland gaat vanaf 1 januari 2027 sociale media verbieden voor alle kinderen onder de 15 jaar, meldt premier Kyriakos Mitsotakis. Hij spreekt in een video op TikTok van een "moeilijke, maar noodzakelijke maatregel".
2 uur geleden