Kremlin: geen deals gesloten tussen Rusland en Noord-Korea
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft in Rusland geen overeenkomsten ondertekend, meldt het Kremlin. Er zijn volgens een zegsman geen plannen om tijdens het bezoek formele deals tussen Rusland en Noord-Korea te sluiten.
De Verenigde Staten en ook andere landen denken dat Kim mogelijk in Rusland is om een akkoord te sluiten over de levering van wapens aan het Russische leger in Oekraïne, in ruil voor Russische hulp bij de verdere ontwikkeling het Noord-Koreaanse raketprogramma.
Kim sprak de Russische president Vladimir Poetin woensdag in Vostotsjni over het versterken van de banden tussen hun landen. Vrijdag bezocht hij in Komsomolsk onder meer een fabriek waar gevechtsvliegtuigen worden geproduceerd. Kim kwam dinsdag met zijn gepantserde trein aan in Rusland. Het is niet bekend wanneer hij weer huiswaarts keert. Het Kremlin zei donderdag dat de Noord-Koreaanse leider "nog een aantal dagen" in Rusland zou blijven.
Poetin heeft een uitnodiging van Kim geaccepteerd om Noord-Korea te bezoeken. Het is niet bekend wanneer hij die kant op zal reizen. Hij bezocht Noord-Korea slechts één keer eerder, dat was in 2000 toen hij pas president was. De ministers van Buitenlandse Zaken van de twee landen treffen elkaar volgens het Kremlin volgende maand in Noord-Korea.
Meer uit Buitenland
ARKANSAS (ANP/RTR) - Bij de kerstavondtrekking van de Powerball-jackpot in de Verenigde Staten is de jackpot van 1,8 miljard dollar (ruim 1,5 miljard euro) gevallen op een lot dat verkocht is in de staat Arkansas. Het is de op een na hoogste loterij-jackpot ooit die gewonnen is in de VS. In 2022 won iemand 2,04 miljard dollar (1,7 miljard euro).
22 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.
51 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is woedend over de kritiek van westerse landen op de goedkeuring van nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. De regering vindt dat er sprake is van discriminatie jegens Joden.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De vraag naar vuurwerk voor oudejaarsavond in Duitsland stijgt. Ondanks de toenemende kritiek op de sector en oproepen tot strengere beperkingen zien vuurwerkfabrikanten en de branchevereniging het aanbod groeien.
3 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben 115 mensen opgepakt die worden verdacht van het beramen van aanslagen voor IS tijdens de kerst- en nieuwjaarsvieringen in het land.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Russische strategische bommenwerpers hebben een "geplande" vlucht uitgevoerd boven de Noorse Zee en de Barentszzee. Daarbij werden zij op delen van de route gevolgd door "gevechtsvliegtuigen van buitenlandse landen", meldt het Russische ministerie van Defensie donderdag.
5 uur geleden