Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin: geen deals gesloten tussen Rusland en Noord-Korea

Kremlin: geen deals gesloten tussen Rusland en Noord-Korea

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft in Rusland geen overeenkomsten ondertekend, meldt het Kremlin. Er zijn volgens een zegsman geen plannen om tijdens het bezoek formele deals tussen Rusland en Noord-Korea te sluiten.

De Verenigde Staten en ook andere landen denken dat Kim mogelijk in Rusland is om een akkoord te sluiten over de levering van wapens aan het Russische leger in Oekraïne, in ruil voor Russische hulp bij de verdere ontwikkeling het Noord-Koreaanse raketprogramma.

Kim sprak de Russische president Vladimir Poetin woensdag in Vostotsjni over het versterken van de banden tussen hun landen. Vrijdag bezocht hij in Komsomolsk onder meer een fabriek waar gevechtsvliegtuigen worden geproduceerd. Kim kwam dinsdag met zijn gepantserde trein aan in Rusland. Het is niet bekend wanneer hij weer huiswaarts keert. Het Kremlin zei donderdag dat de Noord-Koreaanse leider "nog een aantal dagen" in Rusland zou blijven.

Poetin heeft een uitnodiging van Kim geaccepteerd om Noord-Korea te bezoeken. Het is niet bekend wanneer hij die kant op zal reizen. Hij bezocht Noord-Korea slechts één keer eerder, dat was in 2000 toen hij pas president was. De ministers van Buitenlandse Zaken van de twee landen treffen elkaar volgens het Kremlin volgende maand in Noord-Korea.

Meer uit Buitenland

Europese leiders wantrouwen Oekraïne-vredesgezant VS diep

DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.

1 uur geleden
Rusland blokkeert nu ook Snapchat om terrorisme

MOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.

1 uur geleden
Britse sancties na rapport over vergiftigingen uit 2018

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.

5 uur geleden
Ex-buitenlandchef EU treedt af als rector om fraudeonderzoek

BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.

6 uur geleden
Irak noemt vroegtijdige publicatie terrorismelijst een 'fout'

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.

6 uur geleden
Ingelast gesprek Merz met EU-chef en premier België

BERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.

6 uur geleden
New York Times klaagt ministerie aan over beperking verslaggeving

NEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.

7 uur geleden