Kremlin: geen deals gesloten tussen Rusland en Noord-Korea
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft in Rusland geen overeenkomsten ondertekend, meldt het Kremlin. Er zijn volgens een zegsman geen plannen om tijdens het bezoek formele deals tussen Rusland en Noord-Korea te sluiten.
De Verenigde Staten en ook andere landen denken dat Kim mogelijk in Rusland is om een akkoord te sluiten over de levering van wapens aan het Russische leger in Oekraïne, in ruil voor Russische hulp bij de verdere ontwikkeling het Noord-Koreaanse raketprogramma.
Kim sprak de Russische president Vladimir Poetin woensdag in Vostotsjni over het versterken van de banden tussen hun landen. Vrijdag bezocht hij in Komsomolsk onder meer een fabriek waar gevechtsvliegtuigen worden geproduceerd. Kim kwam dinsdag met zijn gepantserde trein aan in Rusland. Het is niet bekend wanneer hij weer huiswaarts keert. Het Kremlin zei donderdag dat de Noord-Koreaanse leider "nog een aantal dagen" in Rusland zou blijven.
Poetin heeft een uitnodiging van Kim geaccepteerd om Noord-Korea te bezoeken. Het is niet bekend wanneer hij die kant op zal reizen. Hij bezocht Noord-Korea slechts één keer eerder, dat was in 2000 toen hij pas president was. De ministers van Buitenlandse Zaken van de twee landen treffen elkaar volgens het Kremlin volgende maand in Noord-Korea.
Meer uit Buitenland
TOLEDO (ANP) - Tijdens een festival in de Amerikaanse staat Ohio zijn zaterdagmiddag acht mensen gewond geraakt nadat zij werden beschoten. De politie van de plaats Toledo meldde dat agenten in de omgeving van het Old West End Festival "meerdere slachtoffers van een schietpartij" hadden aangetroffen. "Veel slachtoffers zijn voor behandeling naar nabijgelegen medische voorzieningen gebracht", stelde de politie snel na het schietincident in een bericht op Facebook.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen proberen Iraanse bezittingen in te zetten voor de wederopbouw in bevriende Golfstaten en voor het herstel van de toekomstige schade die Iran daar veroorzaakt. Dat heeft een anonieme, goed ingelichte bron binnen de Amerikaanse regering tegen persbureaus Reuters en Bloomberg gezegd. De mededeling komt een dag na een reeks Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP/RTR) - Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, heeft gezegd dat Noord-Korea nooit afstand zal doen van zijn status als kernmacht. Ook waarschuwde zij dat het land geen enkele bedreiging zal tolereren, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap zondag. De Chinese president Xi Jinping brengt maandag voor het eerst in bijna zeven jaar een bezoek aan Noord-Korea. De Chinese regering wil de banden met Pyongyang versterken.
2 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.
8 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".
11 uur geleden