Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin: geen buitenlands onderzoek naar crash Prigozjin

Kremlin: geen buitenlands onderzoek naar crash Prigozjin

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische regering vindt het niet nodig dat internationaal onderzoek verricht wordt naar de vliegtuigcrash waarbij Wagnerleider Jevgeni Prigozjin hoogstwaarschijnlijk om het leven kwam. Rusland onderzoekt de kwestie zelf, zegt het Kremlin. Daarbij wordt ook gekeken of de vliegtuigcrash opzettelijk is veroorzaakt.

Direct na het neerstorten van het vliegtuig werd geopperd dat Rusland het toestel heeft neergehaald. De leider van het huurlingenleger uitte regelmatig harde kritiek op met name de Russische militaire top en keerde zich zelfs in een kortdurende muiterij tegen het Russische gezag. Beschuldigingen dat Poetin achter de crash zat, deed het Kremlin eerder al af als leugens.

Wie wel achter de crash zou kunnen zitten, zegt Poetins woordvoerder niet. Hij zei dat het Russische onderzoek afgewacht moet worden. "Het moge duidelijk zijn dat gekeken wordt naar verschillende varianten, waaronder de variant - u weet waar we het over hebben - van, laten we zeggen, een opzettelijke wandaad", aldus Dmitri Peskov.

Afgelopen nacht bleek al dat de Braziliaanse luchtvaartautoriteit CENIPA geen onderzoek naar de toedracht kon verrichten, ook al was het neergestorte toestel een Embraer Legacy 600 van Braziliaanse makelij. Volgens de officiële passagierslijsten zat Prigozjin met negen anderen aan boord, onder wie de tweede man van Wagner.

Meer uit Buitenland

Ook achterblijver Luxemburg nog dit jaar naar NAVO-budgetnorm

LUXEMBURG (ANP) - Ook Luxemburg, een van de hekkensluiters in de NAVO, wil nog dit jaar aan de NAVO-afspraken over defensiebudgetten voldoen. Het kleine NAVO-land wilde daarvoor eigenlijk tot 2030 de tijd nemen.

14 minuten geleden
Luchtaanval Israël doodt bekende Palestijnse journalist

CAIRO/GAZA (ANP/RTR/AFP) - Door een Israëlische luchtaanval op een ziekenhuis in de Gazastrook is een bekende Palestijnse journalist gedood die door Israël ervan werd beschuldigd samen te werken met de Palestijnse beweging Hamas. Hij lag gewond in een ziekenhuis in het zuidelijke Khan Younis na een eerdere aanval, aldus het gezondheidsministerie in het gebied.

1 uur geleden
Vakbond België zendt reclame uit in protest tegen Israël op ESF

BRUSSEL (ANP) - De Belgische socialistische vakbond ACOD heeft dinsdag herhaaldelijk een campagnefilmpje Speak up for Palestine uitgezonden op VRT 1, waar ook het Eurovisie Songfestival wordt uitgezonden. De bond deed dat uit protest tegen de deelname van Israël aan het muziekevenement, meldde het Belgische VRT NWS.

2 uur geleden
Trump stuurt Rubio naar Turkije voor vredesoverleg Oekraïne

RIYAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump stuurt zijn buitenlandminister Marco Rubio naar Turkije voor vredesoverleg later deze week met de Russen en Oekraïners. Het is nog onduidelijk hoe de Oekraïense en Russische delegatie zijn samengesteld.

2 uur geleden
Trump: VS heffen alle sancties tegen Syrië op

RIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten heffen alle sancties tegen Syrië op. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigd. Volgens Trump dienden de sancties een belangrijke functie, maar moet Syrië nu verder.

2 uur geleden
EU-voorzitter Polen optimistisch over defensiepakket

BRUSSEL (ANP) - Nog enkele "problemen" moeten worden opgelost voordat de EU-lidstaten akkoord gaan met de lening van 150 miljard euro die de Europese Commissie wil aangaan voor defensie-investeringen. De Poolse minister van Financiën Andrzej Domański is echter optimistisch dat de lidstaten hiermee gaan instemmen. "Hopelijk wordt er in mei een besluit genomen", zei hij na afloop van een vergadering van EU-ministers van Financiën.

3 uur geleden
Zelensky heeft woensdag of donderdag ontmoeting met Erdogan

ANKARA (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag of donderdag een ontmoeting met zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan in Ankara. Zelensky reist deze week naar Turkije af voor mogelijk vredesoverleg met Rusland.

3 uur geleden