Kremlin: geen bemiddelaarsrol voor Erdogan in oorlog met Oekraïne
MOSKOU (ANP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft tegen de Russische president Vladimir Poetin gezegd dat hij wil bemiddelen in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Het Kremlin ziet dat niet zitten. "Nee, dat is niet mogelijk", antwoordde een woordvoerder op vraag van een verslaggever of Erdogan als bemiddelaar kan optreden.
Erdogan en Poetin hebben elkaar woensdag gesproken aan de zijlijn van een bijeenkomst van de Shanghai-samenwerkingsorganisatie (SCO) in Kazachstan. De leiders spraken elkaar ongeveer een uur. Het gesprek ging onder meer over de oorlog in Oekraïne, economische samenwerkingen en de toename van Russische toeristen in Turkije.
Turkije, dat goede banden onderhoudt met zowel Rusland als Oekraïne, nam kort na de Russische inval in Oekraïne een bemiddelende rol op zich. Het einde van de oorlog is niet in zicht. De strijdende partijen zijn het fundamenteel met elkaar oneens, bijvoorbeeld over de toekomst van bezette Oekraïense gebieden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zal in de Gazastrook aanwezig blijven, stelt minister van Defensie Israel Katz. Hij zei dat er een aantal buitenposten moeten worden opgezet in het noorden van het Palestijnse gebied, ondanks dat in het plan van het staakt-het-vuren staat dat Israël zich volledig zou terugtrekken uit Gaza.
1 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische regering en de Houthi's hebben bijna 3000 gevangenen geruild, melden beide kanten. Die deal kwam tot stand na onderhandelingen tussen beide partijen in buurland Oman.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De verkiezingen in Myanmar van komende zondag worden getekend door "toenemend geweld, onderdrukking en intimidatie", stelt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Volgens hem dreigen zowel de militaire junta als gewapende oppositiegroepen met geweld tegen burgers. Het zijn de eerste verkiezingen in Myanmar sinds het leger in februari 2021 de macht overnam en de junta wil dat zoveel mogelijk mensen gaan stemmen. Maar een lage opkomst dreigt, omdat er nauwelijks pro-democratische oppositiepartijen meedoen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft minstens 8000 nieuwe documenten vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Onder de documenten zijn honderden video- en geluidsbestanden, waaronder bewakingsbeelden uit augustus 2019. Toen werd Epstein dood in zijn cel gevonden terwijl hij in afwachting was van zijn proces over mensenhandel.
3 uur geleden